Rewolucja w urzędach. Koniec z trzynastkami i innymi przywilejami

| Aktualizacja:

DGP dotarł do raportu szefa służby cywilnej, który dziś zostanie zaprezentowany dyrektorom generalnym urzędów. Ocenia on pięć lat funkcjonowania obowiązujących przepisów dotyczących zatrudniania i wynagradzania.

wróć do artykułu
  • ~Jola
    (2015-11-12 11:24)
    PIS w pierwszej kolejności powinien przyjąc ustawę o 99 % opodatkowaniu odpraw pracowników ministerialnych i zarzadów spółek. Takjak zrobił Orban!
  • ~hala
    (2015-11-11 16:27)
    a co z przywilejami dla górników, kiedy tam zrobią porządki?
  • ~jj
    (2015-11-10 12:34)
    Bartyzel już dawno powinna poleciec, chociażby z ten burdel, który narobiła w MEN-ie
  • ~amber
    (2015-11-10 08:23)
    a gornicy maja
    PROPAGANDA ,,PEÓ,I PSL
  • ~loko
    (2015-11-10 03:47)
    Problem nie jest w ustawie o SC. Problemem jest Kaczyński. Teraz, bo taką mamy kulturę polityczną, wszyscy będą się prześcigać w "reformowaniu", aby przypodobać się Kaczyńskiemu. Gomułka wiecznie żywy. PARTIA Z NARODEM, NARÓD Z PARTIĄ.
  • ~uaaaa
    (2015-11-09 13:24)
    teraz dopiero zakwitnie korupcja, bo jeżeli od tego co ktoś nagryzmoli na kartce papieru zależy być albo nie być podmiotu gospodarczego, to dla wielu będzie to pokusa do przejścia na ciemną stronę mocy. A może właśnie o to chodzi lobby biznesowemu
  • ~Dobrze zarabiający Nauczyciel
    (2015-11-09 12:20)
    Normalni ludzie przed wyborami to obiecują ,a nie straszą .
  • ~Gość
    (2015-11-09 04:14)
    Kiedy się doczekamy odpowiedzialności urzędników za podjęte decyzje?
  • ~pisiorek
    (2015-11-08 09:43)
    I o to chodzi, i o to chodzi !!
  • ~Proste
    (2015-11-08 00:26)
    Bajzel kontynuuje rozpierduchę, bo sama ledwie się mieści na stołku, a tu inni są chętni i trzeba też nowe, wypasione fotele przygotować dla nowej ekipy. "Służba cyw. Oleeeee".
    To tak jakby Minister Kultury stwierdził, że redaktor Radwan i jego koledzy z Gazety mają za duże honoraria w stosunku do ich marnej jakości, ale zapomniał, że nic mu do tego.
  • ~dorcia
    (2015-11-07 19:22)
    Moze.politycy.wezma.sie.za.siebie.i.zabiora.przywileje.dlaczego.nie.zaczna.od.siebie.tylko.zwykli.ludzie.maja.tracic.czy.wyborcy.sa.glupkami.i.nie.wiedza.ile.mniej.wiecej.macie pieniedzy.oprocz.dietek nigdy.juz.na.wybory.nie.pojde.jedna.wielka.sciema
  • ~Fre2
    (2015-11-07 16:22)
    No i bardzo dobrze nowy rzad otrzyma przyzwolenie na odebranie wszystkich pryywilejow,i w ten sposob spelni kilka obitnic.Brawo dla tych co tak glosowali.
  • ~kk
    (2015-11-07 14:43)
    w Szczecinie mimo ze nic na czas nie jest zrobione miejscowa sitwa wokol prezydenta miasta przyznanla sobie prywatnie samochody z kasy miasta a sam prezydent ma 2 jeden z kierowca drugi bez podobno naraz jezdzi 2 ma - jak to mozliwe zeby takie zlodziejstwo zapanowalo 25 lat po demokratyzacji kraju !!!
  • ~Pracuś
    (2015-11-07 12:16)
    Jak zlikwidują wszystkie dodatki, to będę musieli wyrównać nam wynagrodzenie do najniższej krajowej, bo nawet tego nie mamy z samych zasadniczych. Niektórzy są oderwana od rzeczywistości i realiów jakie panują na dole. Szkoda słów. Idę złożę podanie do biedry może tam więcej dostanę niż w szanowany urzędzie.
  • ~bob
    (2015-11-06 20:59)
    Takie podejście to prowokacja odchodzącej ekipy PO-PSL. Chcą po prostu aby w urzędach pozostali sami słabo edukowani pracownicy, którzy godzą się na pracę z minimalne kwoty. Głębszy wymiar tego jest taki aby przy tak miernej obsadzie urzędów PiS nie mógł wykonywać podstawowych funkcji Państwa na przyzwoitym poziomie merytorycznym
  • ~dobrarada
    (2015-11-06 19:41)
    Dać kopa tej pani i zobaczymy co zwojuje ta specjalistka na rynku pracy
  • ~urzędas
    (2015-11-06 19:37)
    Bartyzel-Torres POwołała Kopacz, odwoła Szydło. Ona została celowo wstawiona aby wkurzać ludzi, PO są jak orkowie- złośliwe wredne nikczemne stwory nienawidzące ludzi, Zresztą wygugujcie zdjecia tej pani - jej wygląd odpowiada jej charakterowi
  • ~Przyszły emeryt
    (2015-11-06 17:37)
    Powiem tak. Ta Pani powinna pozostać bez pracy i idąc dalej nie powinna pobierać zasiłku dla bezrobotnych.Chyba sie tej kobiecie w głowie poprzewracało,albo nakradła tyle pieniędzy,ze wystarczy jej do końca życia.Trzeba być na prawdę jakimś kretynem by tak postąpić zabierając trzynastki.Może w Warszawie zarabia się w urzędach wielkie pieniądze.Ja pracuję w urzędzie ponad 28 lat.Zarabiam netto 1800 zł. w tym mam 20% premii,20%wysługi za lata przepracowane,oraz 20%dodatku za pracę dodatkową.Żeby było piękniej to zasadnicza płaca brutto wynosi u mnie 1705,33.Jak widać nawet nie ma najniższej krajowej.I teraz ma mi się zabrać trzynastkę,dodatek stażowy i może tę premię..
    I żeby było jeszcze śmieszniej,to chce obniżyć odprawę emerytalną.Ty głupia babo.
    Jeśli do tego dojdzie,to na życie mi zabraknie.Wtedy chyba tę Panią odnajdę.Nawet nie chyba bo na pewno i zapomnę o tym że to jest kobieta.Nie ręczę za siebie.Kim są rodzice tej baby że na taką wiedźmę ją wychowali.Nawet nie mogę o niej powiedzieć że jest CHAMEM gdyż obraziłbym chama.Brak słów na tę babę.Mam nadzieję,że do tego nie dojdzie i pozostaną te przywileje zachowane jak do tej pory.PANI Claudia Torres-Bartyzel PROPONUJE PANI IŚĆ NA LECZENIE I TO NATYCHMIAST !!!Tylko czy Pani znajdzie takiego dobrego specjalistę ??? nie wiem Pani ma chyba chorobę nieuleczalną i powinna Pani zostać w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.Tam Pani miejsce.Bardzo mi jest przykro z powodu Pani zdrowia i życzę wszystkiego najlepszego.
  • ~sam
    (2015-11-06 17:19)
    Wreście ktoś pomyślał , zlikwidować trzynastki i dodatki a wprowadzić jeszcze większe premie i nagrody to znaczy że nic bez Rewolucji się nie zmieni
  • ~pisowiec
    (2015-11-06 12:00)
    Nie jest to dla pisu dobra droga ' chyba to nie ich pomysł .byle nie dali sie tej prowokacji.
    To ze jedni biora krocie nie znaczy o ogóle.wszak wiekszosć teraz będzie rządzić.pensje kominowe tyczą sie dyrektorów i posłów .urzędnicy tu nic nie kradną.

Może zainteresować Cię też: