Za starzy na pracę, za młodzi na emeryturę

| Aktualizacja:

Scenariusz zazwyczaj podobny: najpierw nieźle płatna praca na etacie, potem dziękujemy pani, niech sobie pani jakoś radzi, założenie własnej firmy, która nie wypala... Ale to nie znaczy, że w bajce o tych, którzy są za starzy na pracę, a za młodzi na emeryturę, nie ma mężczyzn.

wróć do artykułu
  • ~zielona wysepka
    (2015-07-26 13:23)
    A czy pani Premier (PEK) wie o tym?
  • ~bolek
    (2015-07-26 13:49)
    NAJPIERW OKRADLI NARÓD Z ZAKŁADÓW PRACY, TERAZ OKRADJĄ OBYWATELI Z PRZYWILEJÓW WYPRACOWANCH PRZEZ LATA PRACY Z RENT, EMERYTUR Z GODNOŚCI PRZY POMOCY CHYTRYCH USTAWEK AUTOMATYCZNIE ZGODYCH Z ORZECZENIEM TZW TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO. ZDYCHAJMY ZGODNIE Z PRAWEM!!!
  • ~qaduq
    (2015-07-26 14:26)
    Pokolenie strajkujące w ’80 ma o 35 lat więcej. Ci młodzi i pełni wiary w sprawiedliwość ludzie dzisiaj mogą sobie popatzyc na ówczesnych doradcow, przywiezionych rządowym smolotem, poszukać, który z ich załapal się na jakieś stanowisko po 1989 roku i pomyslać, jak każdy kolejny Polak, po co i dla kogo było topowstanie, strajki, stan wojenny i naiwna i natychmiastowa prywatyzacja. Za późno na zmiany, a naprawiać nie ma za co. Czy poza Wałęsa można wymienić kilku przywodcow strajku,którzy do dziś sa w polityce. Nie tych, z tylnego siedzenia, którzy posłali Wałęsę, a potem próbowali się go pozbyć po 1989 roku. Ale doradcy prawie wszyscy wygrali. No to teraz za późno bić głową w ścianę. Tyle, że nauka nadal idzie w las.
  • ~wacek
    (2015-07-26 14:44)
    te 25 lat rządów robi gorsze i znacznie większe spustoszenie w narodzie, niż wojna z Adolfem
  • ~Polak lat 55
    (2015-07-26 14:44)
    Gdy skończyłem 50 lat, straciłem pracę. Już wcześniej, czułem, że jeśli to się stanie, to nie mam dużych szans, by robić dalej to samo i dalej zarabiać trochę więcej, niż średnia krajowa. Na stronach Urzędu Pracy można znaleźć zestawienia o zawodach deficytowych i nadmiarowych.
    Mam wyższe wykształcenie. Także jakąś podyplomówkę. Zdecydowałem się na stypendium z urzędu pracy (wiek 50+) na przebranżowienie się. Wybrałem zawód z listy deficytowych. Znajomi. panie w urzędzie pracy prawie pukali się w czoło... Nie ma co iść na łatwiznę typu operator wózka widłowego. Dwa lata nabierałem doświadczenia w polskich firmach produkcyjnych. Od półtorej roku mieszkam i pracuję w Niemczech. Tu nie jest ważne ile masz lat, ale co potrafisz. No i jeszcze jedno - komunikatywna znajomość języka!!!
  • ~normalczłek
    (2015-07-26 14:50)
    Mam 57 lat,od października zeszłego roku byłem bezrobotny,ostatnio podjąłem pracę,ale musiałem założyć działalność,a sama praca i finanse nie są szczytem marzeń.W związku z tym poszukuję pracy stałej (lub dodatkowej-drobne remonty elektryczne,hydraulika,budowlane).Mam duże zdolności i doświadczenie jako konserwator złota rączka,potrafię także ugotować,zrobić zakupy,oraz inne męskie prace domowe,przez ostatnie osiem lat pracowałem na budowach w wyuczonym zawodzie elektryka.Mimo wieku pełen energii i zapału do pracy,jestem sumienny,bezkonfliktowy,bez nałogów,potrafię pracować w zespole oraz indywidualnie,wadą jest brak prawa jazdy.Będę wdzięczny za oferty,proszę o kontakt email.

    Zamieściłem mnóstwo ogłoszeń tej i podobnej treści,ale odzew jest praktycznie zerowy.Jeżeli są już jakieś zgłoszenia,są to oferty za 1200 do 1800 na rękę,najczęściej bez żadnych umów,jakież jest zdziwienie,że za te pieniądze to teoretycznie mogę zrobić opłaty i muszę podziękować. Szczecin,miasto które kiedyś tętniło życiem,ludzie z całej Polski jechali tutaj do pracy,zakładałi rodziny,dostawali mieszkania.Dzisiaj to miasto przemysłowo wymarło,powstają biurowce, banki,hipermarkety.Tylko skąd brać pieniądze żeby tam zanieść?.Ludzie młodzi wieją stąd jak najdalej,natomiast ci po pięćdziesiątce są bez żadnych szans na normalne życie mimo doświadczenia, profesjonalizmu i odpowiedzialności.My naprawdę nie boimy się pracy,odpowiedzialności,dysponujemy doświadczeniem-w życiu podejmowaliśmy się różnych zajęć żeby utrzymać rodziny(co było naprawdę możliwe).Nie mogę zrozumieć,jakim cudem dziś tego który chce pracować,jest uczciwy traktuje się jak idiotę albo intruza.Przez pewien czas pracowałem jako tzw.hausmeister u ludzi z Niemiec-ludzi przy których nasi "biznesmeni" nawet w części im nie dorównują kulturą i finansowo,mimo to NIGDY nie dali mi odczuć,że jestem gorszy mimo,że nie znałem języka i wykonywałem brudną robotę.Czy dzisiaj we własnym kraju,jego obywatele muszą być skazanymi na wegetację lub banicję?Wiem,że w przeważającej mierze odezwą się ci,dla których jestem zwykłym nieudacznikiem,ale naprawdę jest mi to obojętne.Pozdrawiam
  • ~Marcos
    (2015-07-26 15:12)
    Głosujcie na PO dalej ...
  • ~ito
    (2015-07-26 15:31)
    Brednie Kosiniaka i Kamysza o spadającym bezrobociu. Tylko głupi leming mógłby uwierzyć w te bajdy mydłka z PEESELU. A Kopacz te kłamstwa bezmyślnie powtarza i każe się cieszyć.
  • ~pomimo wszystko głowa do góry !
    (2015-07-26 16:34)
    POlandia to po prostu bandyckie państwo !!!
    Tak jak GG (Generalna Gubernia w czasie II wojny światowej, ustanowiona przez niemców na terytorium Polski) realizuje politykę wykańczania Polaków. Miejmy nadzieję, że po wyborach parlamentarnych, wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość ten koszmar się wreszcie skończy.
    Jest takie powiedzenie : " każde zło jak żmija, mija" .
    Musimy jeszcze trochę wytrzymać. To jest tak, jak w I-szej połowie 1945 roku - Niemcy wojnę już przegrali, choć niektórzy sądzili, że ta wojenna gehenna nigdy się nie skończy. A na wojnie, każdej, najważniejsze to nie dać się zabić.
    A bać się o przyszłość to powinni ci dranie, co wiadomo skąd im nogi wyrastają !
  • ~lech
    (2015-07-26 17:41)
    Ja też jestem za stary na pracę a za młody na emeryturę, Jestem bezrobotnym już od paru lat , wysyłałem bardzo dużo CV ale praktycznie żadnej odpowiedzi, jest to bardzo przykre. Artykuł oddaje prawdziwy obraz tego z czym się spotykamy . Zastanawia mnie to dlaczego w naszym kraju są równi i równiejsi , np. służby mundurowe, ale nie tylko mają PRAWA NBYTE t.z. że dopiero obecnie zatrudnieni będą musieli dłużej pracować. dlaczego pozostali tych praw nie mają!!
  • ~w.
    (2015-07-26 18:09)
    ci z Solidarności mają forsę z IPN. Bo strajkowali by inni pracy nie mieli.
  • ~człowiek
    (2015-07-26 19:36)
    Ja też jestem w tej grupie wiele razy słyszałam, że jestem za stara do pracy.W lipcu wzięłam ostatni zasiłek dla bezrobotnych - co dalej, nie wiem ? Jak doczekać do marca do emerytury ?
    Wiem jedno - nienawidzę tego kraju, a zwłaszcza polityków i więcej na żadne wybory nie pójdę.
    I niech mi nikt więcej nie mówi, że wiek emerytalny podniesiono dla mojego dobra , bo jedno co z tego mam to biedę i upokorzenia.
  • ~odpowiecie za to łobuzy
    (2015-07-26 20:25)
    Dodatkowe dwa lata do emerytury,wielu mężczyzn może tego nie przeżyć ( z głodu ) . Pani płemier Eva by zyskać głosy wyborców tłumaczy emerytom ,że po ponownym obniżeniu wieku emerytalnego ich świadczenia nie wzrosną . Ta nierozgarnięta baba sankcjonuje eutanazję grupy ludności i odebranie praw nabytych .
  • ~nie życzę powodzenia
    (2015-07-26 20:53)
    W zasadzie to mi was nie żal , piętnaście lat temu sytuacja była podobna .Wy wtedy owocnie pracowaliście i spławialiście frajerów podobnych do was obecnie .Byliście zachwyceni systemem i popieraliście rabunkową gospodarkę .To jest zasłużona kara dla was , wiem co mówię ,bo to przeżyłem . Jestem pewien ,że wielu z was jest do dzisiaj wyborcami PO . Jeszcze jedno - ja waszą obecną sytuację przewidziałem 15 lat temu , więc nie jest to zaskakujące .
  • ~gugcia
    (2015-07-26 21:51)
    wszystko swieta prawda w tym tekscie,tak jest,sam mam 53 lata,zona 52 znajomi od 45 do 60,Krakow,czesc osob po 50 na bezrobociu,dramat,nie wiedza co ze soba zrobic.Jedynie ja nie podlegam zadnym strachom-dlaczego? Od 35 lat pracuje na saksach w Niemczech,mowie po niemiecku jak Niemiec,po angielsku tez plynnie,nauczylem sie nie liczyc w ogole na Polske,od 35 lat nie przepracowalem ani jednej godziny na etacie w Polsce.Zyje w kraju z kasy zarobionej w RFN i wiem ,ze znajac Niemcy,jezyk,umiejac gotowac,majac auto i umiejetnosc kontaktu ze starszymi ludzmi nigdy nie bede przymieral z glodu w Polsce,w RFN sa miliony bogatych,starych ludzi,a bedzie ich jeszcze wiecej,bo RFN starzeje sie na potege,i oni beda potrzebowali pomocy.Niemiecki dom opieki to 3 do 4 tys euro miesiecznie,a mily,zdolny Polak zaopiekuje sie Niemcem za 1600 do 2 tys euro (te 2 tys to stawki dla takich jak ja-plynny jezyk,kultura niemiecka w jednym palcu,auto,gotowanie,referencje,wolny czas,zadne ubezpieczenia,cash only),ma sie te 8200 zl na czysto,jedzenie za darmo,mieszkanie za darmo,autko na polskich numerach,OC w kraju 350 zl na rok,w kraju mozna tez wynajac swoje mieszkanko za np.1300 zl,platne na konto.No,i co ,mozna nie umierac z glodu i uskladac dobra kase? Mozna.Trzeba tylko olac kraj,olac nasze przepisy,ZUSy,urzedy,olac alles i realizowac zasade RWD-ratuj wlasna d...Trzeba sie oczywiscie nauczyc niemieckiego,plynnie!,gotowac,miec prawo jazdy i ochote do zmiany calkowitej swojego zycia.Nowe otwarcie.To jest mozliwe-dowodem sa dziesiatki tysiecy bardzo zaradnych pan ze Slaska opiekujacych sie starszymi osobami w RFN.Wybudowaly one tysiace domow i kupily setki tysiecy aut dla swoich bliskich w kraju,nie placza,nie bija glowa w sciane,olaly polska biede,roboty dla nich i dla mnie wystarczy w RFN na nastepne 50 lat!!!,a stawki tylko rosna,szczegolnie dla Polakow,bo starzy Niemcy boja sie spac pod jednym dachem z kolorowymi,Rumunami,Ukraincami,itd.-Polak katolik,mowiacy plynnie po niemiecku,najlepiej z pol niemieckim pochodzeniem ( jak sie go nie ma,a plynnie sie mowi po niemiecku i zna sie niemiecka kulture to mozna je sobie dorobic,opowiesciami o "wujku Hubercie z Gliwic,"i tak tego nikt nie sprawdza...),ktory juz pracowal kilka lat w RFN,ma referencje,nie kradnie,ma swoje auto,swoja kase,dobre ubranie,czyta ksiazki,itd-to skarb,dzieci staruszka zaplaca nawet 2 tys euro aby tylko go miec.A stawki beda rosly,bo strach swiatowy i wewnetrzny w RFN przed uchodzcami rosnie.Polak w RFN to dobra marka,szczegolnie taki jak opisuje,plynny niemiecki,czysty,ubrany,wlasne auto,ceni sie i wymaga szacunku.Tacy ludzie (do nich naleze) nigdy nie beda umierac z glodu i chlodu w Polsce-mozna olac kraj na dlugo i zyc w dobrobycie i zarobic naprawde dobra kase.A w kraju niech wladze opowiadaja bajki o "zielonej wyspie",znam realia kraju z zycia mojej 82 letniej matki-gdybym jej nie pomagal dawno bylaby w grobie,nie stac ja nawet na leki,90% lekow 100% platne,a kazda wizyta u specjalisty to moja kasa.Ale ja jestem matce wdzieczny za cale zycie i dlatego bede ja ratowal do konca,wbrew woli wladz aby odeszla,jest juz,daj Boze 32 lata na rencie i emeryturze,i dobrze,niech zyje 100 lat ! A ja nie bede mial jej klopotow na starosc,do Niemiec mam 3,5 godz autem po A4,z Niemcami nie zgine.
  • ~jeremi
    (2015-07-26 22:13)
    Właśnie o to pewnemu bydlakowi chodziło , przecież nikt nie zapewniał pracy do 67 roku tylko emeryturę od , a przed można gnić na bezrobociu 7-10 lat, jak sobie nie poradzisz to może wcześniej umrzesz i ZUS będzie zadowolony .
  • ~xXx
    (2015-07-27 00:27)
    Niestety to szczera, okrutna prawda. Człowiek po pięćdziesiątce, który traci prace najczęściej skazany jest na powolną eksterminację zawodową. Dla wielu pracodawców, rządu jest zerem.
    Teraz na topie jest praca dla młodych, bo uciekną za granicę. Nikogo nie obchodzi los tych ludzi. Myślę, że tym rządzącym oraz sejmowym kretynom i ich rodzinom należy skonfiskować majątek to zaraz będą wiedzieć co trzeba by zrobić. Życie za zero złotych było by dla nich dobrą lekcją ekonomi, którą ciągle mamią społeczeństwo. Mam nadzieję, że życie da im taką lekcję. Na razie na fali są młodzi i brzoza smolenska. Eksterminacja narodu polskiego ich nie interesuje. Nie ma na kogo głosować.
  • ~MK54
    (2015-07-27 06:43)
    nic dodać,nic ująć!
  • ~zagadka
    (2015-07-27 09:37)
    Premier pewnego kraju budzi się z rana i mówi : śniły mi się kartofle - wołać wróżbitę niech przetłumaczy mi ten sen - co to znaczy ? Przybył wróżbita - myśli i myśli, wreszcie mówi :
    może to oznaczać tylko jedno : na jesieni was wykopią, a na wiosnę posadzą. O jakim kraju mowa?
  • ~Yebisuki Nabosaki
    (2015-07-27 12:07)
    Q..rwa mac ...6 zlotych za godzine pracy na wozku widlowym proponuje sie w ' WOLNEJ POLSCE ' mlodym, silnym, zdrowym i pelnym checi do pracy nieszczesnikom !
    Ten kraj to juz tylko ch..., dupa i kamieni kupa a tzw. ' politycy ' roznej masci coraz bogatsi i tlusciejsi.

Może zainteresować Cię też: