Wypaleni przez Mordor. "Praca w korporacji doprowadziła mnie do skrajnego wyczerpania..."

Dziś, kiedy ktoś mówi, że pracuje w korporacji, coraz częściej w głosie rozmówcy usłyszy ton współczucia. Korporacje dają dobre doświadczenia, pod warunkiem że ma się świadomość własnych wartości, celów. I pilnuje się zdrowia.

wróć do artykułu
  • ~t
    (2015-06-05 22:15)
    pierdu pierdu anie praca
    a za darmo tez nie robia więc niech nie płaczą zawsze mogą sie zwolnić
  • ~Zbigniew Rusek
    (2019-06-26 19:44)
    Korporacje to niewolnictwo XXI wieku. Ludzie pracują tam często ponad 8 godzin dziennie (a to ustawowe 8 godzin to i tak jest bardzo dużo, gdyż już oznacza przemęczenie i nieregularne spożywanie posiłków), bywa, ze 12, stąd wypalenie. Poza tym, ta praca jest wręcz zabijająca umysł, nieraz dochodzi do "prania mózgów", zwłaszcza, gdy siedzą w korporacjach ludzie po studiach (i wykonują pracę zupełnie niezwiązaną z kierunkiem i poziomem wykształcenia, czyli zapominają to, co wynieśli z uczelni). Te wszystkie korporacje powinno się rozwiązać a ich biurowce wyburzyć. Najgorsze jest, ze ich jest coraz więcej, szczególnie w Krakowie. Szkoda, ze płoną fabryki (dziś był pożar fabryki w Gdańsku), supermarkety, hurtownie, warsztaty rzemieślnicze, sklepy, czy nawet zabytkowe kościoły, a jakoś biurowce nie mogą pójść z dymem. Precz z korporacjami. A call-centers - zakała naszych czasów. Taka praca to nic innego, jak nagabywanie klientów, mamienie (nieraz jest to wręcz oszukiwanie) i w ogóle te stanowiska pracy powinny być raz na zawsze zlikwidowane.
  • ~POyebus
    (2015-06-05 20:44)
    Trole Kopacz to obiboki i nołlajfy, te doopki odwalają robote wklejajac te same pierrrrdy, za polowę stawki pojade tak po pisdolach że aż się pierza z kaczora posypią na cały internet -- PRECZ z hejterami obibokami i analfabetami, fora ze dwora !!!
  • ~ola
    (2016-01-22 22:09)
    Łatwo nie jest ale kasa za to spora iwęc w końcu złożyłam kredyt w getin banku i mam nadzieję że wielkanoc spędzę już na swoim.
  • ~Magdalena
    (2017-06-21 00:03)
    Mnie moja praca doprowadziła do strasznej bezsenności. Łapałam się przeróżnych sposobów żeby jakoś z nią walczyć. Najlepiej pomogły mi kąpiele z dodatkiem lawendowego olejku eterycznego, akurat używałam firmy Damai. Gdyby nie te 30 minut dla siebie kilka razy w tygodniu chyba bym tego nie udźwignęła. Problemy z bezsennością powoli znikają, a ja odzyskałam równowagę.
  • ~PiS be with you
    (2015-06-05 09:13)
    Wielu tam silnych i apetycznych mezczyzn na tej sali ale oni niestety nie lubia gejów z niewielkim jaszczurem takich jak ja.
    Moje poglady podziela pewnie tylko ten stary bolszewik.
  • ~polak
    (2015-06-07 12:07)
    a gdyie inspekcja pracz_ je osmiorniczki z PO
  • ~Sz
    (2015-12-20 15:25)
    Glupota to wierzyc w to wszystko. Jak ktos chce miec stabilne zatrudnienie to niech idzie do pracy w markecie, albo fast foodzie. Tam nic nie zaskoczy, nikt nie wymaga wiecej. Wiadomo, ze najlepiej miec swoj biznes - trzeba niestety sie nauczyc jak go prowadzic, a gdzie lepiej jak nie w korpo - na studiach?? Firmy pewnie sie roznia, ale tez mozna robic dla jakiegos poje****** prywaciarza i to ma byc lepsze? Doswiadczenie gdzies trzeba zdobyc, a to ze cala otoczka to dyrdymaly to sobie trzeba po prostu uswiadomic i miec do tego dystans i szanowac SIEBIE, bo bez tego nikt nie bedzie CIE szanowac.
  • ~Jak ty to znosisz ?
    (2015-06-05 09:50)
    re Wisio13 - GW to też korPOracja i jeszcze musisz wystawiać kakaowe oko .
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2015-06-05 09:13)
    Czy zatęsknimy za IV RP z safandulą
    Lechem Kaczyńskim? No i oczywiscie za stabilizacja za PO i Komorowskiego ...

    W świetle coraz bardziej złowrogo brzmiących zapowiedzi potencjalnych zwycięzców jesiennych wyborów,
    obietnic zemsty i gróźb...!!!,
    oraz mając na uwadze zauważalną dominacje kościoła rydzykowego zastanawiam się czy tamta IV RP nie była zaledwie preludium, jakąś nieśmiałą zapowiedzią tego do czego naprawdę jest zdolny Jarosław Kaczyński wsparty przez Dudę, Kamińskiego, Macierewicza i przy czynnym udziale pożytecznego idioty Kukiza.
    Bo IV RP to było co prawda spełnienie marzeń Jarosława Jaczyńskiego o pełni władzy, ale jednak jego autorytarne zapędy były jakoś tam tonowane przez co prawda gamoniowatego i zdominowanego, ale jednak w gruncie rzeczy dość przyzwoitego Lecha.
    Poza tym Lech był, delikatnie mówiąc, umiarkowanym entuzjastą Rydzyka ( zresztą z wzajemnością); czasem nawet ponoć potrafił postawić się bratu (zdaje się spora w tym zasługa Marii Kaczyńskiej, szczerze i z wzajemnością niecierpiącej szwagra).
    Dziś mamy do czynienia ze zdecydowanie radiomaryjnym prezydentem-elektem oraz dyszącym żądzą zemsty Jarosławem obwiniającym wszystkich wokół o wszystkie swoje prawdziwe i (głównie) wyimaginowane krzywdy. Dochodzi do tego grupa fanatyków w rodzaju Macierewicza i Kamińskiego, stado dewotów pod wodza Jaworskiego oraz plejada wygłodniałych i cynicznych ************ bez zasad i poglądów, za to gotowych do każdej podłości w imię "załapania się". To są różne Mastalerki, Kurskie, Brudzińskie i inne Hofmany.
    A wszystko
    to doprawione sosem z Kukiza może się okazać mieszanką powodującą długotrwałe konwulsje
    zakończone zapaścią...

    A zapasc i dno bedzie ale Jarusiowi Kaczynskiemu to zwisa- stary dziadyga wie ze sie
    konczy i to bedzie jego zboczona przyjemnosc gdy nas wszystkich utopi w smierdzacym szambie !
    Sam rodziny nie ma ..!!! A rozmodlony ludek znowu dostanie po dooopie.
  • ~czesc olo
    (2015-06-07 14:38)
    etyka,zasady, ekologia i bzdety,
    jest chyba jedna zasada, pracujac dla fimy
    czy na je zlecenie, trzeba byc wobec niej
    lojalnym,nie ? nie kopac pod firma
  • ~czesc olo
    (2015-06-07 15:03)
    gdyby mi pracownik chodzil na 15 min
    pograc w pilke dla relaxu albo pobujac
    sie na hustawce, to bym wywalil z roboty,
    za obijanie sie i strate czasu,
    plotkowanie w czasie roboty jest takim relaxem
    miedzy jednym a drugim pismem, albo bujanie
    sie na fotelu na kolkach czy jezdzenie slalomem
    do kopiarki i tyle, praca umyslowa nigdy sie
    nie konczy, tak naprawde, pomysly przychodza
    tez w wannie w domu,konczy sie z odejsciem
    z roboty.
  • ~Grzes
    (2015-06-05 15:48)
    Jak zwykle duzo wypowiedzi i tylko jedna na temat, w dodatku z wnioskami z ktorymi nie sposob sie nie zgodzic. Drodzy internauci - przeczytajcie "ode mnie slow kilka" - nie bedzie tam fajnych bledow ortograficznych, ciekawych epitetow pod adresem autorow innych wypowiedzi, chytrze napisanych niecenzuralnych slow tak by automat ich nie wylapal. Jest gorzka prawda ale rowniez i swiatelko w tunelu. Dzieki!
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2015-06-05 20:19)
    Czy zatęsknimy za IV RP z safandulą
    Lechem Kaczyńskim? No i oczywiscie za stabilizacja za PO i Komorowskiego ...

    W świetle coraz bardziej złowrogo brzmiących zapowiedzi potencjalnych zwycięzców jesiennych wyborów,
    obietnic zemsty i gróźb...!!!,
    oraz mając na uwadze zauważalną dominacje kościoła rydzykowego zastanawiam się czy tamta IV RP nie była zaledwie preludium, jakąś nieśmiałą zapowiedzią tego do czego naprawdę jest zdolny Jarosław Kaczyński wsparty przez Dudę, Kamińskiego, Macierewicza i przy czynnym udziale pożytecznego idioty Kukiza.
    Bo IV RP to było co prawda spełnienie marzeń Jarosława Jaczyńskiego o pełni władzy, ale jednak jego autorytarne zapędy były jakoś tam tonowane przez co prawda gamoniowatego i zdominowanego, ale jednak w gruncie rzeczy dość przyzwoitego Lecha.
    Poza tym Lech był, delikatnie mówiąc, umiarkowanym entuzjastą Rydzyka ( zresztą z wzajemnością); czasem nawet ponoć potrafił postawić się bratu (zdaje się spora w tym zasługa Marii Kaczyńskiej, szczerze i z wzajemnością niecierpiącej szwagra).
    Dziś mamy do czynienia ze zdecydowanie radiomaryjnym prezydentem-elektem oraz dyszącym żądzą zemsty Jarosławem obwiniającym wszystkich wokół o wszystkie swoje prawdziwe i (głównie) wyimaginowane krzywdy. Dochodzi do tego grupa fanatyków w rodzaju Macierewicza i Kamińskiego, stado dewotów pod wodza Jaworskiego oraz plejada wygłodniałych i cynicznych ************ bez zasad i poglądów, za to gotowych do każdej podłości w imię "załapania się". To są różne Mastalerki, Kurskie, Brudzińskie i inne Hofmany.
    A wszystko
    to doprawione sosem z Kukiza może się okazać mieszanką powodującą długotrwałe konwulsje
    zakończone zapaścią...

    A zapasc i dno bedzie ale Jarusiowi Kaczynskiemu to zwisa- stary dziadyga wie ze sie
    konczy i to bedzie jego zboczona przyjemnosc gdy nas wszystkich utopi w smierdzacym szambie !
    Sam rodziny nie ma ..!!! A rozmodlony ludek znowu dostanie po dooopie.
  • ~olo
    (2015-06-07 14:33)
    wypalenie to modne slowo,
    czy oznacza poczucie braku
    sensu wykonywanej pracy ?
    czy zmeczenie fizjlogiczne niejako ?
    bo na kazdym etapie robi sie bilans,
    i wychodzi wydruk, pracuje ,pracuje
    a sensu coraz mniej, albo kasa nie ta,
    czyli zysk slaby, albo oglupienie rosnie,
    i wtedy podejmuje sie decyzje, cos z tym robi,
    bo zmeczenie fizjologiczne na 3 etatach
    L4 max 3 dni, bo tyle luki w etatach,
    to co innego, tego silownia w pracy nie zalatwi,
    to bzdet,czy pogaduchy na przerwie dluzszej,
    istotny jest czas pracy/umyslowej, 5 godzin,
    6 godzin luzu i myslenie po godzinach
    w domu, o robocie na dzien nastepny !
    i to ma sens. Bo kazdy planuje prace "na przod"
    nawet w domu ogladajac tivi,he,he chyba,ze
    jest sie operatorem wozka widlowego
  • ~wyborca/ pacoirek,siusiu i Zono sie zajmijta.
    (2015-06-05 22:19)
    *** Jesli hceta by Was cytac,dobrym slowem sie zajmijta,
    Zadbajta o swoje Zony, wody sie napijta.
  • ~J.
    (2019-07-20 14:22)
    W telefonii komórkowej kazali mi pracować po 11 godz./dziennie i w weekendy, nawet w niedzielę. Za nadgodziny nie zapłacili. Dostałem halucynacji. Jak się już nie nadawałem, to ************
  • ~Robnad
    (2015-06-05 09:12)
    PozdrawiAM MLODYCH JEST PRACA U pREZESA pis
    Pozdrawiam mojego prezesa
    Dzisiaj znowu
    Brevik wymasowal Pana Prezesa i jego Prostate ,
    Radujmy sie , Modlmy sie !
  • ~GWniana i TVN to nowa" Trybuna Ludu"
    (2015-06-05 09:41)
    Widać ,że Nadredaktor POsuwa Wiesia 13 w kakao , bo ten pisze takie zjadliwe bazgroły
  • ~PIS-SKOKI-280 milionow ukradli-LUKSEMBURG
    (2015-06-05 20:59)
    Ch...d...i zlodziei kupa = PiS
    Polak Katolik ma spowiednika a ten go "oczyszcza" z dranstw wszelkich.Wiec ma prawo w zadzie.
    poza tym lociec Rydzyk ich rozgrzeszy

Może zainteresować Cię też: