Bezrobotni są coraz biedniejsi. "Wyczerpują się oszczędności"

| Aktualizacja:

Rodziny ludzi bezrobotnych są coraz biedniejsze. Kończą się oszczędności, a krewni i znajomi nie chcą już pożyczać pieniędzy. Jedynym miejscem, gdzie mogą zwrócić się o pomoc jest opieka społeczna.

wróć do artykułu
  • ~dietetyk
    (2013-12-18 14:02)
    A jakby tego bylo malo, to nadchodzi zima i szczaw juz nie rosnie, wiec recepta POsla Niesiolowskiego na zywienie sie szczawiem przestaje byc aktualna.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-12-17 08:32)
    tu jest kasa odebrac zlodziejowi ukradzione panstwowe mienie...

    jest zle, grzmi trybun z trybuny,
    i bija radosnie mu brawa tlumy,
    on dziekuje,i w oslonie ochrony,
    pakuje w gablote zad wypasiony.

    NAKRADL...
    Dlatego ma stracha...i ochrone 20 ludzi...!
    Oligarcha
    Kaczynski- sekta PIS wzbogacila sie na rozgrabieniu PRL !
    Ksiazka Romana G.
    G. o Kaczynskim. ...cala prawda o kurduplu...!
    Jaroslaw Kaczynski nalezy do 20 najbogatszych ludzi w Polsce, chcial przeprowadzic socjalistyczna rewolucje i jest czlowiekiem pelnym kompleksów. Takie rewelacje ujawnia w swojej ksiazce „Miedzy prawem a polityka" byly wicepremier i minister edukacji Roman G.

    W najnowszej ksiazce
    „Miedzy prawem a polityka"... wydanej nakladem wydawnictwa Debiuty,
    Roman G. w obszernym wywiadzie zdradza tajemnice Jaroslawa i Lecha Kaczynskich oraz kulisy brudnych politycznych zagrywek na szczytach wladzy. W ksiazce nie brakuje kasliwych uwag pod adresem Jaroslawa Kaczynskiego. Jestesmy swiezo
    po lekturze i na goraco dzielimy sie najciekawszymi fragmentami.
    G. byl u szczytu wladzy i politycznej kariery w latach 2006 - 2007 kiedy pelnil funkcje ministra edukacji i wicepremiera najpierw w rzadzie Kazimierza Marcinkiewicza a potem Jaroslawa Kaczynskiego.
    Wspólpracy z liderem Prawa i Sprawiedliwosci G. nie wspomina jednak dobrze. – mialem wrazenie, ze jest to czlowiek pelen kompleksów. – pisze w „Miedzy prawem a polityka" Roman G. . – Obrazal sie o byle co – charakteryzuje Kaczynskiego znany mecenas. W tym miejscu ksiazki przywolana jest historia odwiedzin w Sejmie grupy dzieci, które po gmachu oprowadzal G. . – jakis chlopak zapytal, czy jestem najwyzszy w Sejmie odpowiedzialem: Nie! Bo gdy posel Kaczynski stanie jeden na drugim, to jest wyzszy. Na drugi dzien w sali przywitaly mnie marsowe miny braci Kaczynskich Jaroslaw odwrócil sie do mnie i powiedzial:
    „Z tymi zartami to prosze sobie darowac" Ponad miesiac sie do mnie nie odzywal –wspomina G.

    Polityk przywoluje jeszcze inne historie kiedy Kaczynski sie na niego obrazal. Zdradza równiez, co najbardziej bawi Kaczynskiego. – najbardziej bawily go opowiadania o ludzkich wadach. Nie mozna mu bylo sprawic wiekszej przyjemnosci niz opowiedziec jakas paskudna plotke o ludziach, których znal – opowiada o Kaczynskim... G.

    Z lektury „Miedzy prawem a polityka" Czytelnik moze dowiedziec sie o ciekawego faktu na temat majatku Jaroslawa Kaczynskiego. Okazuje sie, ze lider PiS jest czlowiekiem bardzo zamoznym. – Chcialbym przypomniec, ze jednym z najbogatszych ludzi w Polsce jest Jaroslaw Kaczynski. Jest fundatorem fundacji, której majatek przekracza miliard zlotych Mysl, ze prezes powinien byc w pierwszej dwudziestce najbogatszych – mówi G .
    . W rozmowie nazwa fundacji nie pada, ale z oswiadczenia majatkowego Jaroslawa Kaczynskiego mozna wyczytac, ze dziala on w Fundacji: Instytut Lecha Kaczynskiego.

    O bylym prezydencie Lechu Kaczynskim, który zginal w Smolensku G. wypowiada sie raczej pozytywnie. – Mimo jego totalnej uleglosci wobec Jaroslawa byl to przemily czlowiek. Lubil pozartowac przy dobrym winie Jednoczesnie byl totalnie bezwolny politycznie. Sprawy wazne zalatwialo sie z Jaroslawem, a z prezydentem nalezalo odbyc rozmowe dla kurtuazji – opowiada G.

    G. opisuje tez mechanizm dzieki, któremu Kaczynski pozbyl sie z rzadu Andrzeja Leppera i
    próbowal wyeliminowac jego samego. – Z tego co wiem, oni nawet podejmowali pewne próby.
    CBA zrobilo mój portret psychologiczny i wyszlo im, ze nigdy osobiscie nie wezme lapówki.
    Podjeto wiec cztery próby dzialan posrednich – mówi G. o akcjach CBA wymierzonych
    przeciwko niemu.

    Wedlug bylego lidera Ligi Polskich Rodzin Kaczynski chcial zmienic Polske w Wenezuele. –
    czyli teoretycznie demokracja, a praktycznie socjalistyczna rewolucja – opowiada G .
    prezes... obronca ucisnionych!
  • ~ANTEK EMIGRANT
    (2013-12-17 15:12)
    CZAS EMIGROWAC Z POLSKIEGO BAGNA !!
  • ~OGR
    (2013-12-17 11:59)
    Noblista LW chciał puscic ich w skarpetkach. I muszę przyznac ma chłop osiągniecia na tym polu . Nie ma co mówic !!!
  • ~sa
    (2013-12-17 10:02)
    Tylko portfele i majątki partii wina, cygar i tysiąca afer rosną w wielkim tempie.
  • ~Budas
    (2013-12-17 09:58)
    Trzeba przyznać, że Platforma ładnie załatwiła Polaków przez te 6 lat+2 następne. Bankrutują zarówno przedsiębiorcy, ich klienci jak i biedota. "historyczne" dwie kadencje, które rzeczywiście przejdą do historii rozwałki społeczeństwa i rozłożenia na czynniki pierwsze.
  • ~Ewa
    (2013-12-17 09:56)
    Zwrodzcie sie o POmoc finansowa do Tuska i Komoruska,a jak psychiatre POtrzebujecie to do Klicha!
  • ~apel do PISdzielców
    (2013-12-17 09:49)
    Kiedy ludzie oprzytomniejecie i nie pogonicie to całe PISuarskie towarzystwo od koryta.Nie czytacie co Wiesio wam pisze?Ja kiedyś zagłosowałem na PIS ale Wiesio mnie przekonał.Trzeba zdelegalizować PIS a kaczora,maciora itp. pozamykać.Do szczęścia i dobrobytu tak nie wiele trzeba.Dajcie Tuskowi i PO szanse żeby mogli rządzić!!!
  • ~Wojtek z Chomiczówki
    (2013-12-17 09:23)
    ...wypowiedz kobiety w komentarzu do artykułu dot. Tuska i Putina :
    "~Kasia X : TUSK- NAJBARDZIEJ ZNIENAWIDZONY CZŁOWIEK PRZEZ POLAKÓW

    Tak długo jak nasz kraj będzie rządzony przez PO-wskich zaprzańców, tak długo Polska będzie upadlana, ośmieszana, kompromitowana i upokarzana na arenie międzynarodowej przez Rosję i Niemcy przy pozwoleniu Thuska i reszty PO-wskich zdradzieckich targowiczan. Ten człowiek zieję nienawiścią do Polski i Polaków. On nienawidzi naszej ojczyzny oraz naszego Polskiego Narodu. Ten człowiek sam przyznał się kiedyś, iż dla niego Polska i polskość to nienormalność! Oczy z dziwienia przecierałam kiedy ten rudy zakłamany hiPOkryta podczas przemówienia w czasie jednej z kampanii wyborczej mówił, że kocha Polskę! Ten człowiek jest zakłamany do szpiku kości. On nawet jak śpi to kłamie!"

    • ~Bingo2013-11-05 09:46
    SITWO, RODZINO MOJA !

    Sitwo, Rodzino moja ! Ty jesteś jak zdrowie
    Ile cię trzeba cenić; ten tylko się dowie
    Kto koryto stracił. Chciwość w całej ozdobie
    Widzę i opisuję, bo tęsknię po tobie.

    Oszust, co partię broni niczym Częstochowy
    W cmentarnej czeka bramie ! Ty, co ród donkowy
    Wojewódzkim ochraniasz przed zgniewanym ludem !
    Tak jak Beatę przed karą uchroniłeś cudem
    (- Kiedy płaczącą pod sądu oddałeś opiekę,
    Aby tam łzawą podniosła powiekę;
    By zaraz mogła wrócić do kręcenia lodów,
    Sławiąc z Piterą Geniusza Narodu -)
    Tak nas przywrócisz cudem na koryta łono !...

    Tymczasem, przenoś moją duszę utęsknioną
    Do tych złotych bursztynów, tysięcy zielonych,
    Szeroko nad Amber i Goldem rozciągnionych:
    Do tych rad i zarządów, gdzie płace sowite,
    Tam są złote zegarki nad każdym korytem;
    Gdzie zamiast stoczni świerzop, pycha Bolka cała,
    Dla partii cielęcina a dla ludu pała,
    A wszystko przepasane kompletną niewiedzą
    Szaloną, na niej tylko same głupki siedzą.
  • ~S O L I D A R U C H
    (2013-12-17 09:15)
    w 2007 roku do POLAKÓW przyszedł ZŁOdziej -ZŁOdziej z pistoletem a nazywa się Donald TUsk154M
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-12-17 08:57)
    Martwe dusze na imprezie "Solidarności"
    Szef związku z kopalni Sośnica-Makoszowy sfałszował listę uczestników weekendowego wyjazdu działaczy w góry i wyłudził pieniądze z funduszu socjalnego. Przyznał się do winy i chce dobrowolnie poddać się karze
    Wyrok w tej sprawie może zapaść jeszcze w tym roku - przewiduje gliwicka prokuratura, która bada też inne imprezy organizowane przez "S" z tej kopalni w l. 2010-12.

    Pod lupą są wycieczki krajowe i zagraniczne, karczmy piwne. Z funduszu socjalnego poszło na nie co najmniej kilkadziesiąt tys. zł.

    To będzie gigantyczne śledztwo, bo na liście uczestników samej karczmy było prawie pół tys. osób - ocenia prokuratura.

    Oto cała prawda o PIS- solidarności - złodzieje!!! napiszę złodzieje, złodzieje!!! - bo złodziej na złodzieje siedzi. Tak też rozkradli i sprzedali POlskę!!!
  • ~Edward Sopot
    (2013-12-17 08:55)
    A to dać kosciołowi więcej

    Ciekawym swiata polecam ustawę 17V 1989
    ,, każda parafia ...15 ha ziemi...,,
    Całość w posiadaniu czarnych to ponoć ponad 400 000 ha
    A powielające się urzędy
    Kiedyś milicja i SB
    teraz
    CBA ABW ... prawie 10 instytucji stoi na straży ...brawo !
    Ale gdyby nie praca w urzędach bezrobocie pewnie ponad 20%
  • ~wiem
    (2013-12-17 08:50)
    Ojcem polskiej biedy jest Donald Tusk!
  • ~KING KONG
    (2013-12-17 08:46)
    Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE !! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd. Obejrzyj się wokoło!!! niech każdy prawdziwy Polak wklei to raz pod jakimś artykułem.
  • ~bolek
    (2013-12-17 08:34)
    założyć KOR bis, komitet obrony robotników
  • ~Aboj
    (2013-12-17 08:42)
    Na dowód babci swołocz niech weźmie pożyczkę w banku i PO sprawie. Dobrze wyborcom Matoła.
  • ~solidaruch
    (2013-12-18 14:24)
    Komentarz dla "SOLIDARUCHA" . Donald Tusk nie przyszedl z pistoletem, tylko przyszedl z gdanskiego POdworka i zastosowal swoja znajomosc polskich dolow spolecznych do bezlitosnego wyzysku Polek i Polakow, ktorzy do tych polskich dolow spolecznych naleza - tak ze obecnie place w Polsce sa najnizsze w calej UE tzn. takze nizsze niz w Rumunii i w Bulgarii. Oczywiscie, ludzie wyzyskiwani bronia sie przed wyzyskiem, ale w Polsce ta obrona jest niemrawa i nieefektywna, bo Donald Tusk wmowil polskim dolom spolecznym, ze staly sie lepsze przez to, iz staly sie POlskimi dolami sPOlecznymi. Zatem po dzikiej bieganinie za przecenami i upartym oszczedzaniu na wszystkim POlskie doly sPOleczne otrzymuja codzienna dawke srodku usPOkajajacego, ktorym jest codzienne ogladanie POlskiej telewizji. Karol Marx powiedzial, ze "religia to jest opium dla mas" i Karol Marx nie mial na mysli wiary w Boga, tylko mial na mysli kolorowe i halasliwe obrzadki religijne, w ktorych masy odnajdywaly uspokojenie po codziennej harowce. Jednakze kazda religia, ktora powoluje sie na Boga, zawiera w sobie elementy uczciwosci i sprawiedliwosci, wiec jako opium dla mas nie byla doskonala, bo ciagle oszukiwane masy przypominaly sobie o uczciwosci i sprawiedliwosci i robily rewolucje. Natomiast telewizja nie jest religia, wiec nie zawiera w sobie ani uczciwosci, ani sprawiedliwosci i dlatego telewizja mozna oszukiwac masy w nieskonczonosc. Polski premier Donald Tusk jest slaby z matematyki i juz rozwiazanie rownania trzeciego stopnia przekracza jego mozliwosci, ale jest dostatecznie madry na to, aby dostrzec przydatnosc telewizji dla swojego rzadzenia Polska. Dlatego polscy bezrobotni nadal beda coraz bardziej biedni, a w Polsce bedzie coraz wiecej niedozywionych polskich dzieci oraz polskich bezdomnych. I wymyslanie premierowi Tuskowi od zlodziei nie zmieni tych faktow. Jezeli Polacy chca , aby te fakty odeszly do przeszlosci, to musza nauczyc sie myslec.
  • ~góral ze wzgórz Golan
    (2013-12-17 08:31)
    „bo trzeba doić, strzyc to bydło, a kiedy padnie − zrobić mydło"
  • ~Emeryt
    (2013-12-17 08:18)
    prosty wniosek -nie będziesz kradł nie będziesz jadł
  • ~Donaldinio gdzie jesteś ?
    (2013-12-17 08:59)
    i kto by POmyslał - 6 lat POtrzeba było matołowi do " dorżnięcia watachy