Magister na zmywaku. Tak marnują się najlepsi absolwenci

| Aktualizacja:

Eksperci biją na alarm. Najlepiej wykształceni ludzie wyjeżdżają na Zachód. Jedyna praca, jaka ich tam czeka to "zmywak", więc ludzie ci tracą kompetencje. Zdaniem analityków, tracimy w ten sposób szanse na zwiększenie innowacyjności Polski.

wróć do artykułu
  • ~Grzegorz
    (2013-11-13 12:38)
    Uniwersytety w każdej Koziej Wólce i innych Zadupiach, to i magistrów się narobiło za płacenie czesnego. Tylko jaką oni posiadają wiedzę i co potrafią.
  • ~jacóś
    (2013-11-13 16:14)
    Magister od szybkościowego gotowania wody na gazie..
  • ~gosc
    (2013-11-13 15:18)
    kto komu zaplacil za pisanie tego belkotu?>
  • ~Olala
    (2013-11-13 13:36)
    Kształcić magistrów ile się da. W Polsce niedługo nawet "babcia klozetowa" będzie miała na drzwiach napis "mgr wc".
  • ~Marcin P.
    (2013-11-13 15:36)
    w naszym miasteczku nawet z mego bloku wyjechało sporo osób "po studiach" gdyż nie mogli znależć pracy. Praca w zasadzie jest ale 50% tych stanowisk zajmują emeryci grubo po 60-tce. Mają układy np w służbie zdrowia /duży szpital/ czy w administracji państwowej. Nie ma sposobu na układy i zastąpienia dziadków młodym pokoleniem.
  • ~do:seth
    (2013-11-28 10:20)
    Nie umiesz cztac? 24$!
  • ~Antoni Kosiba
    (2013-11-20 08:39)
    Jakoś nie chce mi się wierzyć, że absolwenci politologii, stosunków międzynarod., filozofii czy marketingu mają wpływ na "innowacyjność".
    Na ten bowiem aspekt gospodarki mają wpływ chemicy, elektronicy, fizycy, inżynierowie itd., a ci przeważnie nie wyjeżdżają z Polski, a jeżeli już, to nie na zmywak.

    Myślę, że najwyższy czas skończyć z gloryfikowaniem irracjonalnych kierunków studiów, nie mających żadnego zastosowania w praktyce (naturalnie poza tzw. "pierdzeniem"* w urzędach).

    * wybaczcie kolokwializm
  • ~marta
    (2013-11-18 08:42)
    ale piszesz glupoty tylko ludzie z podstawowym wyksztalceniem maja marne szanse inni juz dawno sa tu sznowanymi i pozadanymi pracownikami we wszystkich firmach po 2 latach osiagneli tyle ile nie uda sie osiagnac ich kolegom po 20 latach pracy jezeli oczywiscie ja znajda !!!
  • ~ABDUL
    (2013-11-17 08:47)
    JEZELI TO MAJA BYC TACY UCZENI JAK EKSPERCI MACIOROWICZUSA
    TO LEPIEJ NIECH MYJA BRUDNE MISKI, PRZYNAJMIEJ POZYTEK JAKIS JEST
    Z TYCH PSEUDO PROFESOROW!!!
  • ~turysta
    (2013-11-16 12:09)
    Dla "Tomka" : POjedz Tomku do Sheffield i do Leeds, a zobaczysz sobie POlska biede w UK. Jezeli POjedziesz do MIlford Heaven, to nie afiszuj sie z twoja POlskoscia, bo tam Anglicy mieli dosc nachalnej polskiej biedoty i ja zaatakowali. Zobaczymy jak dlugo bedziesz mial te firme w UK, bo tam wchodza nowe technologie, o ktorych nie masz POjecia, a UK ci nie sfinansuje wyksztalcenia - tak jak to zrobila Polska, ktora ty nie tylko porzuciles, co jest zrozumiale jako ucieczka z polskiej biedy, ale ktorej teraz przeszkadzasz sie rozwinac twoim nieadekwatnym komentarzem.
  • ~rubens de falco
    (2013-11-13 18:24)
    Ekonomia, nauki humanistyczne, filologie obce i szuka. Juz czytajac nazwy tych kierunkow kojarza sie z jednym slowem - bezrobocie. Jesli ktos ma przyzwoite i normalne wyksztalcenie albo przynajmniej troche oleju w glowie i do tego zna jezyk to zmywak zobaczy ale na polskich portalach. polscy specjalisci sa rozchwytywani za granica, inzynierowie, informatycy , architekci, lekarze itd. artykul pisal jakis pismak ktory nigdy nie byl za granica.
  • ~karol
    (2013-11-13 21:17)
    a przestańcie pisać głupoty o tych zmywakach ile w końcu ich jest aby wszyscy wykształceni co tam wyjechali mieli pracę a po drugie to niby wykształcenie to praktycznie żadne zrobiliśmy skok cywilizacyjny w dziedzinie dyplomów ale nie w sensie wykształcenia ci wykształcenie co wyjechali nawet angielskiego w stopniu podstawowym w swojej większości nie znali ale musze przyznać ze szybko się uczymy języków na obczyźnie to wielka zaleta a jak ktoś miał dobre wykształcenie poparte wiedzą to i w kraju i zagranicą pracę dobra znajdzie
  • ~kaja
    (2013-11-24 11:30)
    ciezko ostatnio o prace, ja sie sporo naszukalam, ale udalo sie w koncu znalezc fajna w welmaxie, sprzedaz jest interesujaca i placa dobra, czego chciec wiecej
  • ~PODLAS
    (2013-11-13 18:19)
    No i komuna wraca,dzięki partii obywatelskiej,wcześniej rządziła partia robotnicza.
  • ~Magister Kebab
    (2013-11-13 11:29)
    W bardzo jaskrawy, jasny i czytelny sposób poziom polskiego szkolnictwa wyższego przedstawiają panowie z kapeli V-UNIT.
    Polecam :-) https://www.youtube.com/watch?v=2wxMa6jcK7A
    Nic dodać nic ująć. Naga prawda o polskich studentach, magistrach z dyplomami sztukanckich kierunków itp.
  • ~Robert
    (2013-11-13 14:05)
    Znowu źle? Przecież po to obaliliśmy komunizm by Polacy mogli jeździć za pracą po Europie i zarabiać a nie siedzieć przy polskim piwie i płakać nad swoim losem. W całej Europie ludzie szukają pracy w innych krajach. Anglicy, Niemcy czy Francuzi też wyjeżdżają do USA czy Chin jak więcej zarobią. Tylko Polacy chcieli by mieć pracę za progiem domu i za 4000 E. Tak może i będzie ale w Azji i za 50 lat. Z Europy, przemysł już wyjeżdża. Zostaną kina i gry komputerowe. Miłej zabawy.
  • ~leming
    (2013-11-23 13:04)
    A teraz mlodzi, wyksztalceni, z wielkich miast ! POdziekujcie premierowi Tuskowi za POstawienie Was przy zmywaku !
  • ~Bibilijny
    (2014-01-08 16:28)
    Magister na zmywaku, a co w tym dziwnego ? Natworzona pseudo uczelni prywatnych I rozdaje sie dyplomy. Najwiekszym powodzeniem ciesza sie 'studia zaoczne'. I tacy 'magistranci' I po takich 'studiach' maja straszne ambicje zawodowe , prawie tygrysy gieldy ale ww lbie pusto I to bardzo pusto. Cywylizacja zachodnia powstala dzieki ciezkiej pracy I wyksztalceniu. Obibokom scinano glowy albo do pracy w stajni. Stajnie dzisiaj nie ostaly ale zmywaki sa dalej. Zadna praca nie hanbi , a nasi magistranci do roboty. Zmywaki dalej czekaja
  • ~alax
    (2013-11-24 21:00)
    Pisuardesa z tytułem magistra studiów humanistycznych ,to ciekawa
    oferta pracy zwłaszcza w UK.
  • ~Obywatel Polski
    (2013-11-28 13:02)
    Zgadzam się z Kosibą; Pan Premier Tusk też wyraźnie powiedział parę miesięcy wstecz, że gospodarka potrzebuje spawaczy a nie politologów.
    Nie jestem wielkim fanem Pana Premiera, ale popieram wiele jego opinii na różne tematy. Np. popieram go w likwidacji OFE, gdyż od początku były to złodziejskie firmy.

    Itd.

Może zainteresować Cię też: