Magister na zmywaku. Tak marnują się najlepsi absolwenci

| Aktualizacja:

Eksperci biją na alarm. Najlepiej wykształceni ludzie wyjeżdżają na Zachód. Jedyna praca, jaka ich tam czeka to "zmywak", więc ludzie ci tracą kompetencje. Zdaniem analityków, tracimy w ten sposób szanse na zwiększenie innowacyjności Polski.

wróć do artykułu
  • ~elity na zmywak
    (2018-02-03 18:59)
    Po szkołach tylko zmywak i taśma to niech sobie sami politycy idą na taśmę i zmywak z prezesami.
  • ~Homo Catus
    (2014-06-12 13:04)
    Ale imigranci z Polski do orłow nie należą ( z nielicznymi wyjątkami ) Nie tworzą zachodniej cywilizacji ,tak jak nie stworzyli wschodniej . Korzystają z poziomu cywilizacyjnego którego sami nie wypracowali . Polacy ,imigranci to tylko cwaniaki którzy wykorzystali Polskę jak odskocznie. Podobnie jak imigranci np. z Afryki czy Azji .
  • ~aldi
    (2014-01-09 05:20)
    Jezeli byl najlepszym studentem to dlaczego nie szuka pracy w swoim zawodzie za granica?; Moze byl kujonem a na nic innowacyjnego go nie stac? Moja corka pracuje od 13 lat w City w Londynie, wszystkie jej kolezanki i znajomi znalezli prace w roznych instytucjach , na pewno nie na zmywaku. Jestem czesto w Londynie i spotykam tych ludzi. Poznalam tylko jedna dziewczyne, ktora sprzata ale ona nie jest absolwentka uczelni. Ktos ciagle i z uporem rozpowszechnia nieprawde!
  • ~odpokutować
    (2014-01-09 03:41)
    W Polsce nie ma dla nich miejsc pracy nawet na zmywakach ( oczywiście za taką pensję jaką otrzymują u Niemców czy Angoli ), więc o czym mowa . Należałoby dać PO pysku tym którzy obiecali ZIELONĄ WYSPĘ , A W REZULTACIE ZAFUNDOWALI LUDZIOM biedę z nędzą , sprzedaną i zadłużoną niewyobrażalnie Polskę. Wariant rumuński dla Tuska , a dla reszty jego ferajny zakłady karne w całej Polsce.
  • ~sam
    (2014-01-08 17:30)
    W Polsce tylko politycznym zlodziejom I mafii jest dobrze
  • ~Bibilijny
    (2014-01-08 16:28)
    Magister na zmywaku, a co w tym dziwnego ? Natworzona pseudo uczelni prywatnych I rozdaje sie dyplomy. Najwiekszym powodzeniem ciesza sie 'studia zaoczne'. I tacy 'magistranci' I po takich 'studiach' maja straszne ambicje zawodowe , prawie tygrysy gieldy ale ww lbie pusto I to bardzo pusto. Cywylizacja zachodnia powstala dzieki ciezkiej pracy I wyksztalceniu. Obibokom scinano glowy albo do pracy w stajni. Stajnie dzisiaj nie ostaly ale zmywaki sa dalej. Zadna praca nie hanbi , a nasi magistranci do roboty. Zmywaki dalej czekaja
  • ~bogusia z liwerpul
    (2014-01-08 16:02)
    kurde co nie ja tez mam skonczone szkole w polsce mam chodzone do szkoly handlowej a teraz w anglji ja robie nie na zmywaku ino w pszeczkolu dla dzieci mam gotowane i na weekend mam do wyprowadzenia u sonsiaduf psy za sztuke mam 6 funtuf i mam jeszcze pod sobo jeden ogrod i dom do sprzontania i zen bogacz a mam w domu za wersalko szampana i forse na ksionzce zlozone w banku
  • ~Obywatel Polski
    (2013-11-28 13:02)
    Zgadzam się z Kosibą; Pan Premier Tusk też wyraźnie powiedział parę miesięcy wstecz, że gospodarka potrzebuje spawaczy a nie politologów.
    Nie jestem wielkim fanem Pana Premiera, ale popieram wiele jego opinii na różne tematy. Np. popieram go w likwidacji OFE, gdyż od początku były to złodziejskie firmy.

    Itd.
  • ~do:seth
    (2013-11-28 10:20)
    Nie umiesz cztac? 24$!
  • ~alax
    (2013-11-24 21:00)
    Pisuardesa z tytułem magistra studiów humanistycznych ,to ciekawa
    oferta pracy zwłaszcza w UK.
  • ~kaja
    (2013-11-24 11:30)
    ciezko ostatnio o prace, ja sie sporo naszukalam, ale udalo sie w koncu znalezc fajna w welmaxie, sprzedaz jest interesujaca i placa dobra, czego chciec wiecej
  • ~leming
    (2013-11-23 13:04)
    A teraz mlodzi, wyksztalceni, z wielkich miast ! POdziekujcie premierowi Tuskowi za POstawienie Was przy zmywaku !
  • ~Antoni Kosiba
    (2013-11-20 08:39)
    Jakoś nie chce mi się wierzyć, że absolwenci politologii, stosunków międzynarod., filozofii czy marketingu mają wpływ na "innowacyjność".
    Na ten bowiem aspekt gospodarki mają wpływ chemicy, elektronicy, fizycy, inżynierowie itd., a ci przeważnie nie wyjeżdżają z Polski, a jeżeli już, to nie na zmywak.

    Myślę, że najwyższy czas skończyć z gloryfikowaniem irracjonalnych kierunków studiów, nie mających żadnego zastosowania w praktyce (naturalnie poza tzw. "pierdzeniem"* w urzędach).

    * wybaczcie kolokwializm
  • ~marta
    (2013-11-18 08:42)
    ale piszesz glupoty tylko ludzie z podstawowym wyksztalceniem maja marne szanse inni juz dawno sa tu sznowanymi i pozadanymi pracownikami we wszystkich firmach po 2 latach osiagneli tyle ile nie uda sie osiagnac ich kolegom po 20 latach pracy jezeli oczywiscie ja znajda !!!
  • ~M###
    (2013-11-17 23:23)
    Co Wy z tym zmywakiem ?? jakiś durny stereotyp Polaka za granicą !! osobiście nie znam nikogo kto by tam pracował... sprzatanie to jeszcze ale zmywak - bzdura i bajka powtarzana przez tych co w grajdole zostali !!
  • ~Kaja
    (2013-11-17 12:14)
    No cóż, trzeba mieć na siebie pomysł bo sam tytuł magistra faktycznie może niewiele dać. Ja po studiach poszłam od razu do szkoły policealnej, żeby robić coś dodatkowo. Rozwijam swoje zainteresowanie, w Progresie robię "aranżację wnętrz", tytuł technika na pewno mi się też przyda. No cóż, trzeba w dzisiejszych czasach bardzo w siebie inwestować.
  • ~ABDUL
    (2013-11-17 08:47)
    JEZELI TO MAJA BYC TACY UCZENI JAK EKSPERCI MACIOROWICZUSA
    TO LEPIEJ NIECH MYJA BRUDNE MISKI, PRZYNAJMIEJ POZYTEK JAKIS JEST
    Z TYCH PSEUDO PROFESOROW!!!
  • ~Eeee
    (2013-11-16 16:33)
    Popularne stwierdzenia ale z założenia błędne Bo wykształcenie nie znaczy nic jak sam człowiek nie reprezentuje sobą nic wiedzy umiejętności czy inteligencji ( tak wiem my wszyscy Polacy jesteśmy najmądrzejsi na świecie). Ja wyemigrowałem kilka lat temu ale do USA bez znajomości angielskiego z średnim technicznym robionym 20 lat wcześniej bez praktyki w tym zawodzie. Pierwsza praca techniczna pozwoliła mi szybko zorientować się w realiach i naprawdę drobne podciągnięcie się do aktualnych standardów technicznych plus OGÓLNE zdolności dobrze opanowane z starej dobrej szkoły technicznej pozwoliły mi obecnie zarabiać około 24$ na godzinę co jest średnią dla tutejszego technika, pielęgniarki, hydraulika ale przy niższych cenach niż w Europie da się żyć na przyzwoitym poziomie i absolutnie nikt mnie nie spoytał w USA jakie mam wykształcenie bo mając bliżej 50 ono się już nie liczy ale czy umiem lub bym umiał to robić co mi zaproponowano. mając pewność siebie i swoich umiejętności zawsze twierdziłem że nie widzę problemu i praca była dobra nawet w czasie kryzysu. Aby trafić na sprzątanie czy zmywak trzeba być po prostu beztalenciem i co z tego że ma się dyplom?
  • ~turysta
    (2013-11-16 12:09)
    Dla "Tomka" : POjedz Tomku do Sheffield i do Leeds, a zobaczysz sobie POlska biede w UK. Jezeli POjedziesz do MIlford Heaven, to nie afiszuj sie z twoja POlskoscia, bo tam Anglicy mieli dosc nachalnej polskiej biedoty i ja zaatakowali. Zobaczymy jak dlugo bedziesz mial te firme w UK, bo tam wchodza nowe technologie, o ktorych nie masz POjecia, a UK ci nie sfinansuje wyksztalcenia - tak jak to zrobila Polska, ktora ty nie tylko porzuciles, co jest zrozumiale jako ucieczka z polskiej biedy, ale ktorej teraz przeszkadzasz sie rozwinac twoim nieadekwatnym komentarzem.
  • ~Tomek
    (2013-11-14 01:08)
    O co chodzi z tymi zmywakami?
    Ja prowadzę biznes, moja żona również, moi przyjaciele również, lub są pracownikami managmentu albo inżynierami, lub dentystami, pracuja w szkołach jako nauczyciele, są artyści, są graficy pracujący w swoich zawodach... jasne, ze są ludzie pracujący w farbykach, najczesciej bez wykształcenia lub z zawodowym, każdy kto zna język i ma trochę oleju w głowie w UK coś osiągnie, jak nie osiagnie to znaczy, że w PL tez by nie osiągnął. Też zaczyłem w fabryce, na zmywaku tez pracowałem, ale przestańcie gadać takie głupoty, ludzie szukją czegoś lepszego i znajdują, takie "zmywaki" to stan przejściwy, czas na zorientowanie się co i jak.