Związkowcy chcą wyższej płacy minimalnej. Ekspert: To byłaby katastrofa

Przedstawiciele związków zawodowych chcą, by płaca minimalna w Polsce była wyższa niż obecne 1600 złotych. Nie zadowala ich również planowana na przyszły rok podwyżka w wysokości 80 złotych. 

wróć do artykułu
  • ~trep
    (2013-09-21 10:40)
    tak trzymac
  • ~wwww
    (2013-09-21 17:08)
    przeciez lewiatan jest tak powiazany biznesowa z rzadem ze to przeciez jedno i to samo.jakby nie byl to rzad i panstwo by ustalalo zasady jak ma byc a nie lewiatan cos powie a rzad na slepo wraz z prezydentem podpisuja.oni mysla ze ludzie tego nie widza..widza i to doskonale! takze po pierwsze lepiej sie juz dobrze nachlapajcie bo wybory niedlugo i stracicie stolki,po drugie lewiatanek juz pomalu moze pakowac manatki i wyjechac za granice.zobaczymy czy wroci tak szybko jak wrocil jej prezesik jak wyjechal:lol:
  • ~Dama Pik
    (2013-09-21 22:03)
    re-Christ
    ty pastuchu kangurow, ty pasibrzuchu ewangelicki-katolicki, precz mi tu z forum i na pieszo do Torunia idz
  • ~Zwijający biznes....
    (2013-09-21 21:14)
    Przy obecnej minimalnej 1600 brutto pracownik dostaje na rękę 1186,38zł a całkowity koszt pracodawcy to 1920,16zł czyli do pracownika dociera niecałe 62% pieniędzy wydanych przez pracodawcę.
    Wniosek - nie taki pracodawca straszny jak go malują a konkurować musi np. z ryczałtowcami (4-6% podatku) jak i z szarą strefą (0%). Opresyjne państwo za pomocą rozlicznych urzędów i instytucji ściga i gnębi usiłującego legalnie funkcjonować pracodawcę wydając na to krocie zamiast obniżyć i wyrównać koszty zatrudnienia i ścigać tych, co podatków nie płacą w ogóle.
  • ~Wyszymir
    (2013-09-21 21:12)
    A guzik prawda, że wzrosło by bezrobocie. Większa pensja to większe zakupy na rynku, a więc wzrost popytu i podaży. Z ***** bata nikt nie ukręci. A 1600 zł brutto to nawet na opłaty ledwo starczy, ciekawe z czego wówczas żyć i jeszcze rodzinę utrzymać. Jak biedni, a ich jest sporo nic nie kupują to jak się ma rynek i gospodarka rozwijać ?
  • ~PUCHATEK
    (2013-09-21 21:02)
    Obecne 1200 zł na rękę powoduje że pracownik musi się ubiegać o pomoc społeczną i to skutkuje tym że państwo dopłaca do płacy minimalnej przedsiębiorcy .Finansuje ich okrężną drogą .Płaca minimalna powinna być taka by zapewniała podstawy egzystencji bez uciekania się do niej po przez pomoc społeczną od państwa z podatków obywateli .Sadowski popierając 18 wieczną doktrynę zaprzecza podstawą edukacji i przez to stoi w miejscu stając się nie edukowalny jak większość doktrynerów
  • ~PUCHATEK
    (2013-09-21 20:43)
    Coś mi się wydaje że obecna propozycja związków że płaca minimalna 1720 zł to coś innego niż dochodzenie do 50% na przestrzeni lat.Najgorzej jest jak dziennikarze nie umieją słuchać ze zrozumieniem ,albo co gorsza uprawiają propagandę Ostatnie wypowiedzi Dudy słyszała cała Polska ,a oni wracają jak pijani do płota w sianiu dezinformacji !
  • ~słoik
    (2013-09-21 20:05)
    eksperci, którzy potrafią mówić tylko: to sie nie da
    powinni się zamknąć
    bo w istocie nie mają nic do powiedzenia

    katastrofą to są rządy PO
  • ~matematyk
    (2013-09-21 19:33)
    Sadowski i Mordasiewicz żyją w innym świecie więc plotą gł...e rzeczy nie przystajace do rzeczywistości.Jeśli dla przedsiebiorcy będzie tragedia przy podniesieniu płacy minimalnej o 200zł,to my takich przedsiębiorców mamy w d...e.Niech wynosi się do Chin tam będzie taniej.Za taką minimalną płacę to nie opłaca się pracować nawet najbardziej durnowatemu pracownikowi.Pracując musi się przynajmniej sam utrzymać .Przy 1600zł brutto nie ma żadnych szans żyć na normalnym poziomie/minimalnym ,godnym człowieka/ ...
  • ~pepi
    (2013-09-21 17:02)
    Panie ministrze Kamysz, jeżeli Polska znajduje się w grupie krajów, gdzie minimum wynagrodzenia rośnie najszybciej, to dlaczego w naszym koszyku zakupów jest coraz mniej ?! Polacy z roku na rok biednieją, bo wysokość podwyżek płac jest niższa od stopy inflacji i taka jest prawda.
  • ~Gordon
    (2013-09-21 23:19)
    Do
    ~PISior co falszuje posty wiesia2013-09-21 22:54

    Czy chodzi ci o kucharzenie czy ogólnie o kuchnię?
  • ~xxl
    (2013-09-21 16:34)
    Wiele pracodawców obecnych w Polsce obecnych jest również w innych krajach Unii Europejskiej i tam płacą ludziom 2 albo 3 razy tyle niż w Polsce.Lewiatan czy grupa Adama Smitha operują w innej rzeczywistości.Oni zarabiają taką kasę że NIGDY POWTARZAM NIGDY nie zrozumieją zwykłego Polaka pracującego za najniższą krajową.Znaleźli tutaj tanią siłę roboczą i nas wykorzystują do granic możliwości. Zresztą w kraju gdzie jest największy odsetek umów śmieciowych TO ROZWIĄZANIE I TAK NIE DOTKNIE WIĘKSZOŚCI PRACODAWCÓW bo ci rolują ludzi na umowach śmieciowych.Lewiatan to wie i Pan Sadowski to wie.Trzeba naprawdę stracić kontakt z rzeczywistością lub po prostu lobbować na rzecz pracodawców (nie za darmo oczywiście) by wypowiadać takie brednie.Skoro mogą płacić za granicą pracodawcy dużą kasę to czemu nam nie mogą dać więcej?Pracownik ma być popychadłem niewolnikiem a taki pan Sadowski czy Mordasiewicz jeszcze ci uzmysłowią że powinieneś zarabiać mniej bo twoja praca nie jest warta tych 400 euro które za to dostajesz.Ale Niemiec zasługuje na swoje 1000-1200 hehe bydlaki i złodzieje!!!
  • ~was
    (2013-09-21 16:21)
    A co mysleliscie ze bedzie dobrze tak bylo jest i bedzie ale na taka skale jak dzis sie dzieje jawnie bez ograniczen i zachamowan chociaz moralnych to tak nie bylo jak mielismy rzady komuny. Dalej glosujcie na zlodzieji homoseksualistow i bandziorow innymi slowy na mafie ktora zasiada w lawach poselskich a siegniemy dna tak jak chcielismy mamy wspaniala Ameryke i prawdziwa demokracje zycze powodzenia wszystkim wyborca bo ja wybory mam w dupie oni sami sie wybiora przy ruskich serwerach
  • ~Lutek
    (2013-09-21 16:20)
    Niech zlodzieje,wiadomo ktorzy nie okradaja Polski,a starczy wszystkim i na wszystko.Jakos ci "eksperci"nawet sie nie zajakna,a wiedza doskonale gdzie znikaja miliardy,i to nie zlotowek a euro.!
  • ~Kancelaria Płemiela
    (2013-09-21 14:32)
    re-nowa opcja

    POwiedz clhopie co ty jadasz że tak głupio gadasz
  • ~rychu
    (2013-09-21 14:31)
    jeden kretyn, przywodca sekty chce "aerowego bezrobocia", a drugi kretyn, komandos chce podwtzki minimalnego wynagrodzenia !!! oba te pomysly prowadza do tragedii w gospodarce, ale tym idiotom to nie przeszkadza - to latwe i wygodne zagrywki i ludzie to kupia !!! Jareczek ponad to chce zaskarzyc do TK rozliczanie czasu pracy w okresie rocznym, zamiast jak do tej pory w okresie kwartalnym - dla tego durnia w okresie rocznym to "nie-konstytucyjne" i narusza paragrafy konstytucji o rodzinie !!!
  • ~The Evil One
    (2013-09-21 13:46)
    Jeremi Mordasewicz z Lewiatan ( mozna juz sie smiac? ) .
    Lewiatan , czyli Leviathan ( po hebrajsku smok, jedza 'jendza' , krokodyl ). Dziwie sie, ze nie zmienil nazwiska na np.: Kwiatkowski.
    Zapieprzajcei polskie Goje na Narod Wybrany za grosze, bo inaczej krokodyl was pozre !
  • ~Nowa opcja
    (2013-09-21 13:21)
    Ustanowić minimalną płacę na poziomie 5000zł + oczywiście ustawowe premie i trzynastki, wprowadzić siestę - płatną oczywiście, skrócić tydzień roboczy, dać dwa miesiące urlopu, z czego jeden 2 tygodniowy wywczas opłacany przez pracodawcę w sezonie zimowym na ciepłych wyspach (standard nie niższy niż 4* i oczywiście all-inclusive) dla całej rodziny. Po przepracowanych (przetyranych) 3 miesiącach i zrezygnowaniu z pracy należny zasiłek w wysokości 80% zarobków.
    Głosujcie na mnie a dorzucę jeszcze każdemu po 10tys zł (stare 100mln zł)
  • ~etdt
    (2013-09-21 12:45)
    ~januszz2013-09-21 11:49

    To ja mam pytanie, to ile osób w Polsce zarabia tą najniższą krajową, skoro z tym jest taki duży problem.
    mysle ze z 70% ludzi w polsce zarabia najnizsza krajowa
  • ~PISior co falszuje posty wiesia
    (2013-09-21 22:54)
    Kuchani,
    Tylko
    PiS daje gwarancje ...robienia lodziarstwa Rydzykowi i klerowi !

Może zainteresować Cię też: