Związkowcy chcą wyższej płacy minimalnej. Ekspert: To byłaby katastrofa

Przedstawiciele związków zawodowych chcą, by płaca minimalna w Polsce była wyższa niż obecne 1600 złotych. Nie zadowala ich również planowana na przyszły rok podwyżka w wysokości 80 złotych. 

wróć do artykułu
  • ~m
    (2013-09-21 08:40)
    Reakcja autoimmunologiczna
  • ~m
    (2013-09-21 08:42)
    niech oddadzą tacy jak Kwaśniewski ,Buzek ,tusk i cała ta banda pejsatych która rządzi i okrada Polaków od dwudziestu pięciu lat Polacy glosujcie na prawdziwych Polaków inaczej Polska przestanie istnieć
  • ~strun
    (2013-09-21 08:47)
    Moim zdaniem od protestu nic się nie zmieniło. Z szulerami się nie dyskutuje.Komisja trójstronna, Kosiniak - Kamysz, Mordasewicz to już nawet nie jest twór, to nowotwór.
  • ~jurand
    (2013-09-21 08:50)
    kasa dla tych co pracujo, ,dlatych co sie ,zywio ludzkim potem kopa w dupe
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-09-21 08:51)
    CHCECIE WYZSZE PENSJE ...?
    Prezes wam da nadrukuje i bedzie dla kazdego...ile chciecie 2 kg moze 3 kg papierkow..?
    PIS cyngle Robnad, Tofik , hofman i inne..
    To wlasnie Kaczynscy postulowali i domagali sie zwiekszenia deficytu i
    drukowania pieniedzy w czasie kryzysu.:) To byla ich podstawowa recepta antykryzysowa.:)
    Masz slaba czy wybiórcza pamiec?.:) Pomysl teraz co by sie stalo gdyby wtedy zastosowano
    sie do ich rad i postulatów? Otóz dlug bylby trzykrotnie wiekszy a inflacja dwucyfrowa...
    ..matolku pisowski.:
    Masz takie pojecie o ekonomii jak swinia o astronomii.:)
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-09-21 08:51)
    Zarzady Solidarnosci zarabiaja bardzo duzo sami maja oslone przed pracodawca !!!
    ustalaja prawo, przepisy pod siebie, Ze skladek czlonkowskich robia dla siebie imprezy, popijawy,
    wycieczki. Wchodza w ciche uklady z pracodawcami i zeruja na biednych ludziach !!!
  • ~lud
    (2013-09-21 08:53)
    po borki po borki .nagrody trzynastki
  • ~Monachijski
    (2013-09-21 08:54)
    Dlaczego nie wymieniacie tych "prawdziwych Polaków po nazwisku.? Jak na nich głosować jak nie ma nazwisk?
  • ~Robnad
    (2013-09-21 08:57)
    mnie czynsz od nowego roku wzrasta o 60 zl. są to koszty niezależne od nas, tylko od miasta. w ogóle to śmieszne, kiedy miesięcznie na wszystkie opłaty(doliczając energię) wydaję ponad 1000 zł. ile wynosi minimalna?
    rozumiem, że bez kablówki, internetu, telefonu stacjonarnego i komórki można się obejść, myć się w misce, siedzieć przy żarówce 20 Wat. tyko jak to się ma do PKB per capita skoro POdobno wzrósł za Tuska z 7100 dolarów do 12 tys. 500 , a według Vincenta Fasoli dogonimy czołówkę za 15 lat?
    P.S.
    na każdej psiej budzie bidy na Bliskim Wschodzie wiszą po dwie anteny satelitarne.
    to ile jest tam dochodu na głowę?
  • ~EGG - SPERT TUSKA I ROSTOWSKIEGO
    (2013-09-21 09:04)
    NIE WOLNO DAĆ LUDZIOM , BO NIE STARCZY NA FOTELE ZA 13 TYS. ZŁ SZTUKA DO RESZTY MINISTERSTW. I, NA CYGARA I WINA FRANCUSKIE NIE STARCZY, A NOWAK SIĘ ZAŁAMIE, BO NIE BĘDZIE MIAŁ NA ZEGARKI W CENIE SAMOCHODU.
  • ~Poldek
    (2013-09-21 09:10)
    Wiesio 13 ty kretynie wyżyj za 1600zł plus dwoje dzieci i opłać mieszkanie przedszkole i szkołę .
  • ~hotmoney.pl/
    (2013-09-21 09:11)
    PRACODAWCY: Polacy nie mogą więcej zarabiać http://www.hotmoney.pl/artykul/pracodawcy-polacy-nie-moga-wiecej-zarabiac-1600-zl-to-i-tak-sporo-25938
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-09-21 09:21)
    "Komuno wróc!" wolaja ZZ i PiS!

    Mamy wiele postulatów, krzycza zwiazkowi i polityczni krzykacze - z których najwazniejszym jest usuniecie obecnego Rzadu!

    A takze:
    "Obnizenie wieku emerytalnego"
    "Podwyzszenie placy minimalnej"
    "Nie - dla elastycznych form zatrudnienia"
    "Nie - dla umów "smieciowych"
    "Obowiazkowe zatrudnienie"

    ale równiez (to taki jeden opozycjonista gadal):
    "Domiar dla prywaciarzy"
    "Nacjonalizacja Banków"
    "Nacjonalizacja Przemyslu"
    "Centralizacja zarzadzania"

    Marzy sie nieudacznikom powrót czasów slusznie minionych - choc wykrzykuja "precz z komuna" to wlasnie marza o jej powrocie. O czasach obowiazkowego stempelka w dowodzie o zatrudnieniu, o czasach "czy sie stoi czy sie lezy..."
    Nie zaznali na wlasnej skórze "grudnia 1970" - chca koniecznie sprawdzic spolegliwosc wladzy... Nie wiedza co to jest "godzina milicyjna", nie zdaja sobie sprawy z ograniczen swobodnego poruszania sie.

    Sluszny robotniczy protest zamieniaja w groteske, bowiem reprezentuja zaledwie juz niespelna 10% wszystkich zatrudnionych - tzw. ludzi pracy najemnej.
    Nie zdaja sobie jednak sprawy jak bardzo szkodza calej pozostalej czesci robotników a w efekcie jak powoli staraja sie o jeszcze wieksza dziure w budzecie. To nie oni bowiem decyduja o wplywach do budzetu a ci wlasnie drobni i sredni prywaciarze daja 70% PKB - nie molochy, nie górnictwo i hutnictwo, nie przemysl ciezki...

    Ale jesli mozna z podatków calego spoleczenstwa organizowac sobie hucpe to czemu nie.

    Przyszla chyba juz pora na stanowcze kroki ustawodawcze ograniczajace przywileje ZZ. Zadnych etatów i biur oplacanych przez pracodawce - utrzymanie sie ze skladek swoich czlonków drastycznie ograniczy liczbe zwiazków - tajemnica poliszynela jest, ze wielu zwiazkowców wystepuje w wersji "multi" - naleza do kilku ZZ. I rosnie potega Zwiazków...

    Moze jednak juz wystarczy? Moze warto sie zastanowic nad innymi formami aktywnosci.
    Moze trzeba po prostu, w koncu, zabrac sie za uczciwa prace i wlasnymi
    rekami zmieniac Polske a nie tylko geba pelna wyswiechtanych frazesów?
  • ~wer
    (2013-09-21 09:22)
    Niech ten "ekspert" za najniższą krajowa spróbuje chociaż przez jeden miesiąc pożyć
  • ~Kopnijcie w końcu cieciów w d.pe
    (2013-09-21 09:25)
    Mam pytanie do "mądrych". Jak Emeryt na 1/2 etatu będzie pracował na cały (jak to bywa nieoficjalnie, bo kolejka na jego miejsce dłuuuga), w ramach 12 mies. rozliczania czasu pracy pracujesz za 3-ech albo wcale, studenci będą robć za friko, w ramach wolontariatu, a jako absolwenci dorobią sobie na śmieciówkach, a ty głupi robolu będziesz robił za trzech,bo inaczej Cie wykopią, To MIEJSC PRACY WIĘCEJ? JeśLi wasza odpowiedź nadal jest twierdząca, to jesteście głupsi niż ustawa przewiduje. Podchodzenie do człowieka jak do surowca prowadzi do bardzo wydajnych obozów pracy typu Auschwizt. Mam dość socjalizmu, ale takiego pojmowanego jako nic nie robienie i kiwanie słabszych, ale Polok to zawsze musi pokazać że potrafi i wychodzić przed orkiestrę. "Chińczyk robi za miskę ryżu? Pobiję Chińczyka - będę robił za darmo! A co!" Na zachodzie widziałem tyle socjalizmu ile nie widziałem przez 30 lat życia w komunie. Ciekawe, że strasznie krzyczeli o tym komuniści co zbudowali kapitaliścii. Tymczase tutaj starzy komuniści znowu mądrzą się jak ma wyglądać prawdziwy kapitalizm i jakoś nie mogą go wybudować tyko znowu wychodzi komuna. Komuch to najgłupsze zwierzę jakie spotkałem.
  • ~Tonino
    (2013-09-21 09:25)
    KATASTROFA ? A co ten pseudo ekspert sądzi o rozdawnictwie ogromnych pieniędzy sitwie rządzących.Wysokich nagrodach ,odprawach,mnożeniu rad nadzorczych,tworzeniu różnych niepotrzebnych stanowisk itp. Nie mówiąc już o takim sposobie sprawowania władzy, że duże pieniądze muszą iść na odszkodowania sądowe i kary do U.E. To tutaj jest katastrofa a nie przez te parę groszy które słusznie się należą ludziom pracy .A nie rządzącym nierobom.TEGO PAN NIE WIDZI "EKSPERCIE ? " I za czyje pieniądze te ekspertyzy ?
  • ~Elwis
    (2013-09-21 09:29)
    Czas na zmiane ustroju ,czas na społeczną gospodarke rynkową.
  • ~Dosyc zlodziejstwa!
    (2013-09-21 09:32)
    Minimalna musi wynosic 2000.
  • ~bibi
    (2013-09-21 09:38)
    władek KK TO DUŻE DZIECKO Z glutem
  • ~ajron1960
    (2013-09-21 09:43)
    Błazen z jakiegoś żałosnego Centrum Adama Smitha wmawia , że 40 zł więcej w płacy minimalnej to była by katastrofa. Przecież to kolejny temat zastępczy, 40zł tobetka kiedy system jest nieszczelny i kolesie z PO rozkradaja co tylko można, a ponad 130 miliardów złotych na armię to niby wydatek niezbędny. Szkoda gadac.

Może zainteresować Cię też: