W Polsce spada bezrobocie. Najnowsze dane

| Aktualizacja:

W Polsce spada bezrobocie. GUS poinformował, że w czerwcu stopa bezrobocia wyniosła 13,2 procent, czyli była o 0,3 niższa niż w maju.

wróć do artykułu
  • ~adelaide
    (2013-07-23 11:52)
    REALNE BEZROBOCIE NIESTETY STALE W POLSCE ROŚNIE, POLACY ODZUWAJĄ TO NA WŁASNEJ SKÓRZE I NIE POTRZEBNY IM DO TEGO GUS.

    NIESTETY ZA RZĄDÓW DONALDA TUSKA, FINANSE PAŃSTWA SĄ KREATYWNE, WZROST GOSPODARKI KREATYWNY ALE WIRTUALNY, JEDYNIE BIDĘ I BEZROBOCIE MAMY REALNE, STALE ROSNĄCE.

    Pisałam już o tym w 2012 roku pod nickiem annastasia, nick musiałam zmienić tak jak wielokrotnie IP etc. bo prawda w oczy nasze, usłużne rządowi media kole i moje komenty jako dla nich niestrawne były usuwane, przez automatyczne filtry.

    Donald Tusk i jego kolesie z POWSI i PSL finanse naszego państwa powierzyli Rostowskiemu.

    A importowany, od Angoli, Pan Jacek vel Jan Vincent Rostowski, jest, wielkim, magiem, od tzw. *kreacyjnej, księgowośći*. A cóż to, za magia ? Otóż, *kreacyjna księgowość*, to w tym przypadku prawdę mówiąc, szachrajska, oszukańcza, księgowość, bo polega na przesuwaniu, tych samych środków, finansowych, często wirtualnych i faktycznie, nieistniejących, z konta, na konto, z budżetu do, specjalnie, utworzonej spółki, ze spółki do innej spółki, czy agencji itd. dla uniknięcia jakichś, podatków, opłat czy zaliczenia, do jakiegoś budżetu, czy kwot, limitów itd., dla stworzenia, wirtualnego, przedstawienia, wyobrażenia, że wszystkie te podmioty, są wydolne finansowo, przy wykorzystaniu do tych machinacji jednych i tych samnych środków, często, też wirtualnych.

    To bardzo, niebezpieczne, praktyki, to praktyki, niebezpieczne dla, naszego państwa, to praktyki niebezpieczne, dla nas, dla wszystkich Polaków.

    Można, w ten sposób, oszwabić, Polaków, inwestorów a nawet, komisarzy UE. Ale to działanie, niebezpieczne i na krótką metę.

    Albowiem, Gdy finansami, naszego państwa, zarządza Pan Jan Vinvent Rostowski, mamy nie tylko *kreatywną, księgowość*, finansów naszego, państwa, ale i *kreatywny* bilans, *kreatywny*, budżet państwa i zapewne, *kreatywny*, wzrost, gospodarczy.

    Przypomina to, opisywane w literaturze, i przedstawiane obrazowo, w rysowanych, wiele lat temu, karykaturach, jak *kreatywnie* był traktowany, naiwny klient u przedwojennego, cwanego, wielce, kreatywnego, krawca, otóż przedstawiajac, w lustrze, klientowi, jak pięknie, leży, na nim, uszyty dla niego garnitur, krawiec demonstrując, jaki jest piękny, garnitur, z przodu, garścią, naciąga, bezczelnie, materiał z tyłu, i na odwrót, demonstrując, szykowność, garnituru, na plecach, bezceremonialnie, naciąga, garścią, materiał z przodu.

    Naiwny, spieszący się klient, widzi w lustrze same *dodatnie, plusy*, nowego, garnituru, który sobie sprawił, zadowolony, płaci cwanemu, krawcowi i wychodzi. Niestety, na raucie, na który go zaproszono, wszyscy, skrycie, śmieją się, ukazująć na niego, albowiem, jego garnitur, jest, szkaradnie, brzydki, wygląda na nim, jak nierówny, worek a bohater, prześmiechów, wypada w nim, gorzej, niż przysłowiowy, strach na wróble.

    Tak, jak ten, workowaty, szkaradny, garnitur naiwnego, klienta oszwabionego przez, pejsatego, krawca, znającego, się na, oszukańczym PR-rze i szatańczej, kreacji, wyglądają, w wyniku, kreatywnego zarządzania, finansami naszego państwa, przez Jana Vincenta Rostowskiego, wyglądać, gospodarka i finanse Polski.

    I co się stanie gdy, takie, kreatywne, szachrajstwo zostanie wykryte ? nasza gospodarka zbankrutuje, zbankrutują i stracą jakiekolwiek zaufanie nasze firmy, a wtedy wycofają swoje środki inwestorzy, wycofają z Polski swoje środki finansowe banki, już teraz polskie tylko z nazwy, takim bankrutom, nikt nie pożyczy, nikt nie pomoże, a przedewszystkim Ci których oszukiwano... a my nie mamy żadnego zabezpieczenia, nie mamy atrakcyjnych wysp do sprzedania jak Grecja ...!

    Wówczas, będziemy, mieli, kreatywne ale wirtualne, wynagrodzenie za pracę, kreatywne ale wirtualne, emeryturuy i renty, wirtualne oszczędnosci...


    Słońce Peru, niech zabierze swoich kolesi z PO i PSL, swoją silna drużynę, Palkota i jego ferajne i niech tam zostana na zawsze... !

    My damy sobie doskonale rade bez nich ...!
  • ~lex
    (2013-07-23 14:03)
    to ze bezrobocie spada,widac golym okiem.teraz prace znalazlo dwoch panow;jeden 21 letni,drugi 23 letni-zatrudnieni jako doradcy ministra spraw wewnetrznych.czy to juz nie jest sukces??
  • ~Diogenes z Kaszub
    (2013-07-23 12:52)
    ---Bezrobocie w dół bo większość np. moich znajomych wyjechało za granicę z rodzinami (małymi dziećmi) i kto tutaj zostanie ? urzędasy, politycy i emeryci ! Tragedia !
  • ~Rządy PO toż to tragedia narodowa. Strach się bać.
    (2013-07-23 12:53)
    w dół ---Zastosowano nową metodologie, czyli prostytutki i handlarze narkotykami są wliczeni jako pracujący.

    Natychmiast -wyegzekwować od nich składki ZUS i podatki.
  • ~niczym Diogenes z Biłgoraja
    (2013-07-23 12:54)
    i PO co się podniecać. ludzie wydaje na urlopach to co zaoszczędzili i pożyczyli w bankach.
    Bezrobocie spadło SEZONOWO bo w miejscowościach turystycznych zatrudnili sezonowo na 1/6 etatu pracowników którzy pracują dziennie 12 godzin za 1200 zł miesięcznie
  • ~bezrobotny
    (2013-07-23 13:00)
    Pewnie, że spadło ministrowie zatrudnili po paru doradców w wieku przedszkolnym, no ale z rodziny.
  • ~PO-gromca lemingow
    (2013-07-23 12:29)
    ..no i dlatego
    Wielka panika w Platformie. Donald Tusk zwołuje działaczy na naradę

    Tagi: Tusk, referendum, panika, narada, Hanna Gronkiewicz-Waltz, działacze Platformy
    Dodano: 22.07.2013 [22:11]

    foto: Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska
    Platforma Obywatelska jest w stanie rozkładu. Nie dość, że dojdzie do referendum ws. odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz to Donald Tusk musi uporać się w wewnętrzną konkurencją w PO. Na jutro premier wezwał partyjnych działaczy na naradę - dowiedział się portal niezalezna.pl.

    Jutro o godz. 16.30 w rządowej rezydencji Parkowa przy ulicy Belwederskiej w Warszawie, Donald Tusk spotka się z działaczami z terenu. Tuskowi musi zależeć na spotkaniu, gdyż każdy zaproszony polityk dostał imienne zaproszenie od premiera. - Nic nie wiem. Proszę kontaktować się z Pawłem Grasiem – uciął rzecznik PO, Paweł Olszewski.

    Jak twierdzi źródło niezalezna.pl narada będzie poświęcona sytuacji wewnętrznej partii przed wyborami przewodniczącego. Konkurent Tuska, Jarosław Gowin nie próżnuje i odwiedził Szczecin. Jak sam mówił, wizyta jest związana z trwającymi wyborami na przewodniczącego Platformy. Spotkanie premiera z działaczami będzie również poświęcone sytuacji przed referendum o odwołanie prezydent Warszawy.

    - To spotkanie przewodniczących kół powiatów i regionów, ponieważ ja nie jestem w żadnej z tych grup nie będę uczestniczył – mówi niezalezna.pl Jarosław Szostakowski, przewodniczący Klubu Radnych Platforma Obywatelska.

    Dzisiaj w ratuszu złożono ponad 232 tys. podpisów pod wnioskiem o referendum ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz. W sprawie referendum Platforma szuka metod walki z rosnącym niezadowoleniem z rządów prezydent Warszawy. Także jutro działacze PO spotykają się w hotelu Novotel w Warszawie z Andrzejem Wyrobcem, sekretarzem generalnym PO. Jeden z paneli ma dotyczyć sposobów walki z referendum w internecie.
  • ~LEOPOLD
    (2013-07-23 10:53)
    Gdyby liczyć tych co pracują za godne pensje , {aby godnie żyć, co gwarantuje Konstytucja R.P.} , to bezrobocie było by 50 %. Na Zachodzie większe są zasiłki niż u nas płaca, więc oni mają taką kasę bez pracy jak większość Polaków pracujących. Dowodzi to, iż połowa Polaków to niewolnicy pracujący, aby przeżyć. Po opłatach często nie wystarcza im na życie. Niewolnik też pracuje za michę i ubiór. Brednie POpapranych o wzroście gospodarczym zakrawają na hańbę bo Polska tonie.. To oszustwo oszukiwać rano w południe i wieczorem.
  • ~>>>>>> Zibi <<<<<<<
    (2013-07-23 10:48)
    W PROPAGANDZIE OGŁUPIANIA NARODU tvn-24-PO WSZYSTKO MALEJE .
  • ~>>>>>>>> Zibi <<<<<<<
    (2013-07-23 10:46)
    BEZROBOCIE W KRAJU NA DZIŚ WYNOSI W GRANICACH 25% ...
  • ~FMan
    (2013-07-23 13:39)
    Ilu z tych dwóch milionów bezrobotnych jest bez zasiłku? Jak to wygląda w innych krajach?
  • ~"gospodarka" , "ekonomia" i kreatywna księkowość
    (2013-07-23 13:47)
    Bezrobocie można zlikwidować w jeden wieczór !
    Wystarczy aby Tusk , Rostowski czy innych picer rządowy wyjdzie i ogłosi to w telewizorni !
    Koniec kropa i PO bezrobociu !
    Skoro obecny NIERZĄD odwala kreatywną księgowość , aby słupki się zgadzały , to w czym problem "zlikwidować" bezrobocie !

    Tusku ...dajesz i idź na całość ...aby jeszcze odrobinę trwać przy korycie !!
  • ~logika
    (2013-07-23 14:05)
    Bo wiecej Polakow wyjechalo do Niemiec,na czarna robote!!!
  • ~Anaka.
    (2013-07-23 12:35)
    Co nam jusz komuna nieobiecywala a zezbia nas dokladnie do dzis, jedna i ta sama klika przy korycie.
  • ~współczesny Spartakus
    (2013-07-23 14:22)
    młodzi którzy znają języki obce uciekają z kraju, ci w wieku przedemerytalnym którym grozi zwolnienie wysiadają psychicznie, reszta dostaje posady po znajomości w budżetówce ... a cały ten kołchoz o nazwie III RP jest finansowany przez resztkę drobnych przedsiębiorców nękanych przez PIP i US oraz z kredytów zaciągniętych w zagranicznych bankach ... taki w połowie sponsorowany feudalizm gdzie kasta okrągłostołowa zrzeszyła się w kilku partiach parlamentarnych i dozbraja policję/wojsko żeby przypadkiem lud wyzyskiwany się nie zbuntował ... płacić podatki i modlić się o przetrwanie - tyle pozostało szarakom ...
  • ~polityk
    (2013-07-23 14:32)
    bezrobocie spada, jest to okazją abysmy w naszym klubie partyjnym wypili dzisiaj dobre markowe wino i zapalili wspaniałe cygara
  • ~F A K T Y nie m i t y
    (2013-07-23 14:54)
    do podawanej przez PO-lszewię liczbby bezrobotnych nalezy doliczyć 2,500 000 ludzi którzy w okresie 2007-2013 wyjechali szukać ZIELONYCH WYSP -i w ten oto sposób bezrobocie faktyczne wraz ze sztucznie ukrywanytm (staże z Urzędów Pracy, MOPS itp)da najwyższy w Świicie % ludzi bezrobotnych a mianowicie 41 %
  • ~Jak tam 'meczennica' Beatka - niunia 'Scheta'
    (2013-07-23 15:54)
    Na gwalt ekipie donaldzich POkretasow potrzebny jest ' kolejny cud ' i ' rosnace slupki'. Wszystko by mafijno agenturalny NIErzad mogl dalej bezkarnie uciekac do przodu a wszystko ... ' by zylo sie lepiej...' .
  • ~obserwer_1
    (2013-07-23 16:00)
    a tak dla oddania sprawiedliwości należało by podać o ile wzrosło od bezrobocia w czerwcu 2007 r
  • ~r46
    (2013-07-23 18:49)
    A świstak siedzi i zawija w to sreberko.

Może zainteresować Cię też: