Oto zawody przyszłości. Pracodawcy polują na tych specjalistów

| Aktualizacja:

Na tych specjalistów popyt zawsze będzie. W kolejce ustawiają się po nich największe koncerny. Oto, jaki zawód wybrać, by zarabiać fortunę.

wróć do artykułu
  • ~Amik
    (2014-12-16 11:41)
    co do programistów to czysta prawda, firma IT Atos, w której mam przyjemność pracować w ciągu miesiąca potrafi zatrudnić kilkunastu informatyków, dając im przy tym świetną pensję i szansę na duży rozwój jeśli tylko wykazują chęci.
  • ~Ferdynand K.
    (2013-06-06 08:25)
    No proszę, a ja byłem przekonany przez całe 40-letnie życie, że najbardziej prestiżowe zawody to lekarz, inżynier, mecenas, naukowiec, oficer policji.

    A tu Pan Redaktor stwierdzi,. że to guzik prawda, najbardziej prestiżowy zawód to kolejny *********** w korporacji sprzedażowej.
  • ~Stat
    (2013-06-05 20:00)
    W tam w tej Polsce to zyjecie w chmurze ...rozpusczalnika. Takie brednie to tylko u was. Kto tam po tych waszych szkolach big data bedzie umial robic? Z czym do ludzi dziady?!!!
  • ~fretka
    (2013-06-05 19:36)
    Ten podpis pod artykułem to pseudonim czy prawdziwy bo artykuł powalający.
  • ~kozik
    (2013-06-05 15:44)
    Proponuję wszystkim rolnikom, piekarzom, rzeźnikom, inżynierom i robotnikom budowlanym, górnikom, lekarzom i ludziom wielu innych NIEZBĘDNYCH do życia zawodów, żeby szybko i masowo przekwalifikowali się na cloud brokerów i cloud computing engineerów, albo chociaż na aktorów, redaktorów, maklerów, brokerów, dilerów albo choćby tylko na jakichś bliżej nieokreślonych celebrytów
    Zobaczymy jaki wtedy zawód zacznie być najbardziej rozchwytywany. Ludzie!!! Dosyć dyktatury tych różnych cwanych opier'dalaczy, specjalistów od wciskania kitu i sprzedawania lipy, tych pasozytów na ciele ludzi konkretnej pracy i fachu.
  • ~Taaa chura rowiaze wszystko
    (2013-06-05 13:50)
    Taaa, przetwarzanie w churze nie jest oplacalne dla wszystkich, Jest drogie i dal malych srednich firm nie jest to rozwiazanie optymlane poza tym ze sa tendi.

    Znowu egzaltacja buzz word clud. Ludzie dajcie sobie sina. Kotra sredia polska firam jest w stanie zapacic za IT w churze jak ledi na ograniczonej ilosci licencji softwarowych ze wzgledu na koszty a o kontraktach decyduje nie tyle analiza BigData a uklad lokalny na przetargach.

    Troche realnosci.
  • ~nie rozumie
    (2013-06-05 13:21)
    a teraz to wszystko za darmo?
  • ~Znawca
    (2013-06-05 12:56)
    Kolejna prawda jes taka, że osoby, które narzekają (jak te tu), zwalają winę na innyhc, na partie, a same nie działają, do niczego nigdy w życiu nie dojdą i będą bidę klepać do końca śmierci.
  • ~hehe
    (2013-06-05 12:37)
    Najlepiej to pluc na Kaczynskiego i PIS. Czy wiecie ile zarabia taki np. syfiLIS?
  • ~REALISTA
    (2013-06-05 11:19)
    ILE JESZCZE TAKICH PRZYGLUPAWYCH OBIETNIC DLA NAIWNYCH POLAKOW ? DO KOSZENIA KAPUCHY TO SA LUDZIE ,ALE INNYCH NACJI,
  • ~Kolonializm
    (2013-06-05 11:12)
    Aparat kontrolujący ludzi musi się rozwijać żeby dojenie ludzi było wydajne tak że wszystko będzie płatne. Nawet jakbyś się przewrócił i nie mógł się podnieś to za podniesienie płać. Biznes amerykański w kroczył do Polski jak same nazwy wskazują. Polska jest już kolonią czy 16 STANEM. Już tornada się pojawiły .Ciekawym co jeszcze ? Jak już tu jest biznes amerykański to już koniec. Tylko nie wiem czy ŚWIATA czy POLSKI. Jak widać GMO to tylko początek.
  • ~Znawca
    (2013-06-05 11:02)
    Klucz do sukcesu to nie:
    Iść za tłumem, wybrać najpopularniejszy kierunek studiów i potem walczy,c o jakąś pracę w tym zawodzie. Co z tego, ze pracy jest trochę, skoro pracowników o wiele wiele więcej.

    Cały klucz do sukcesu to "ZNALEŹĆ NISZĘ". Czyli zawód wschodzący, ale taki gdzie niewielu to umie i niewielu jeszcze chce to robić i niewiele szkół tego uczy.
  • ~Znawca
    (2013-06-05 10:50)
    Wcześniej pracowałem jako podrzędny inspektor techniczny na budowie i był trochę ok, trochę nie. Potem przekwalifikowanie na programistę niszowego języka (we własnym zakresie, bez studiów w tym kierunku) i dostałem kilka ofert. Teraz koszę kapuchę :)
  • ~Jaś
    (2013-06-05 10:25)
    Ciekawe czy ktoś się najadł z przetwarzania danych ? Czyżby chcieli wypuścić wirtuaną żywność ? Kto będzie pracował na tych z chmury ?
  • ~POmylony
    (2013-06-05 10:19)
    Najlepiej to się nazywać Józef Bąk.
    I jest robota w dwóch firmach jednocześnie.
    A siostra może robić bloga i kosić kapuchę aż miło.
  • ~Obłok
    (2013-06-05 10:01)
    bedzie sie bujac w chmurach,migami i dajlamerami
    a gdzie lot, w chmurach u PANA BEDZIE OK!!!
  • ~Nick
    (2013-06-05 09:23)
    Panie redaktorze, nie daj sie pan nabrac i nie bujaj pan w chmurach. Oni chca zarabiac na szkoleniach, ale jak pan poprosi o gwarancje dostania pracy to miny im rzedna. Poza tym - "Dzięki chmurze firmy staną się bardziej mobilne i będą szybciej działały". Czyli - zwolni sie 20% pracownikow bo nie beda juz potrzebni.
  • ~zielonawyspa
    (2013-06-05 09:12)
    Wszyscy będą pracować w domu przy komputerach i będzie coraz lepiej. Nie potrzeba dróg, mostów, zakładów pracy, szpitali. Wszyscy do klawiatur!
  • ~Lord Jim
    (2013-06-05 08:45)
    nie samą chmurą żyje człowiek... a co ze specjalistami w budownictwie, produkcji... przetwórstwie...komuś się wiosła poplątały promując takie kierunki...
    na zdrowy rozum ilu w firmie jest potrzebnych administratorów sieci, marketingowców...wszyscy wszystko chcą sprzedawać... ale to będzie produkował...a z drugiej strony za co inni będą kupować...
  • ~takie?