Firmy lekceważą pracowników. Zobacz, gdzie nie płacą

Dwukrotnie wzrosła liczba pracowników, którzy nie dostają na czas zarobionych pieniędzy.

wróć do artykułu
  • ~Zgredek
    (2012-07-01 17:41)
    Prawda zawsze leży po środku. Tak jak są nieuczciwi pracodawcy, tak i są nieuczciwi pracownicy. Wzajemnego złodziejstwa w kraju wiele. Każdy dba tylko o własny interes i to jest normalne. W gorszej sytuacji są pracodawcy, gdyż oprócz siebie muszą dbać o innych. A ludzie u nas drażliwi, o mocno rozbudowanym ego, no i oczywiście zawsze wiedzą, jak ten drugi ma postąpić, aby jemu było dobrze. Rząd musi to ogarnąć, posłowie dysponują interpelacjami poselskimi, no i jest PiP i Policja. Z rozwagą te instrumenty stosować, no i rozmawiać z sobą, a nie ubliżać.
  • ~Zgredek
    (2012-07-01 17:30)
    Pomysł subkont w Gwarantowanym Funduszu Świadczeń Pracowniczych to jest to - taki jest cel opłacania tych składek - Donek winien dać polecenie aby NIK, CBA i CBŚ przyjrzały się zatorom płatniczym. Jak nie Donek, to który z ministrów? Finansów, MIn. Pracy i Płacy, MSWiA? Ciarki mi po skórze przechodzą. Przypomina to lata 90-te, bezczelni pracodawcy mówili, że dają pracę, tylko wynagrodzeń nie dawali.Też najpierw padały firmy budowlane. Pieniądze rząd wydał, Unia też - to gdzie one są? Ktoś nie opłacił wynajętych ludzi. I ten ktoś winien zostać rozliczony. Budujemy bardzo drogo, a robotnik nie wiele dostaje - jakim cudem na niego nie starcza.
  • ~Maria
    (2012-06-26 11:13)
    smutna prawda zaczyna się od rządu nie szanują POLAKÓW I KRAJU W KTÓRYM RZĄDZĄ to jak by banda ludzi która nie potrafi niczego oprócz okradania państwa i niszczenia KAPITALISTA przez oszustwa stworzy firmę to doi aż upadłość ogłosi i bezkarnie następną firmę pod inna nazwa otwiera na inne nazwisko i tak okradają bezkarnie nie tylko nas ale i PAŃSTWO a jak długi porobi to i tak mu umorzą po 10 latach co to za rzad oj nie nasz
  • ~big
    (2012-06-26 10:49)
    TYLKO KAMIKADZE ZAKŁADA FIRMĘ W POLSCE .PRZEPISY DOJENIE PRACODAWCÓW ZE WSZYSTKICH STRON .A JAK KTO NIE UWIERZY NIECH ZAŁOŻY FIRMĘ POWODZENIA!!!
  • ~pusty POrtfel
    (2012-06-26 10:45)
    ba - 'zielona wyspa' w tuskolandii!
  • ~Edward Gdansk
    (2012-06-26 09:29)
    Jestem włascicielem firmy i... będę dbał tylko o swój interes

    Tylko o swój ... powtarzam

    państwo stworzyło ( za moje pieniądze też ! ) _PIP ... dla pracowników
    Pracownica która mnie okradła i nasłała na moją firmę PIP nie została ukarana za kradzież p inspektor z PIP słodko powiedziała że, PIP nie jest dla pracodawców tylko dla pracowników
    Właśnie takie podejście powoduję że, zatrudniam prawnika z PIP ( przez te koszty na razie nie ma podwyżek dla pracowników ! )
    Dla mających wątpliwości pracowników mam dwa pytania
    1 Kto płaci za wasze chorobowe ?...odp pracodawca !
    2 Ile urlopu należy sie pracownikowi który w trakcie roku kalendarzowego przepracował tylko 8 dni a resztę przebywał na zwolnieniu chorobowym od psychiatry ... no ile ?
    ... prawidłowa odpowiedź ... cały urlop nawet 26 dni ... oczywiście płatny z kieszeni pracodawcy !

    Jeszcze dziwicie się że, pracodawcy się bronią ?

    No to zakładajcie własne firmy ... teraz już można i ... zatrudniajcie
  • ~wkorwiony pl
    (2012-06-26 09:03)
    mnie niemiecki pracodawca stuknął na 5 tys zlpl, kasa praktycznie nie do odzyskania a wyrok sadowy RP to se moge nim dopke wtrzec hhee , ale to nie jest smieszne her tosek ...
  • ~bronskow
    (2012-06-26 07:55)
    Wystarczyłoby uczciwie skontrolować tylko firmy w Gorzowie Wielkopolskim.Ale gdzie tam, pracownicy podejrzewają, że chińczycy, francuzi mają układy z inspekcją .Łamanie praw pracowniczych w sferze płac jest tam nagminne, podobnie w rozliczaniu godzin.W firmach budowlanych jest podobnie.Od najniższej ubezpieczenie i brak dodatków za godziny nadliczbowe, mimo, że budowlańcy pracują nawet 250-300 godzin miesięcznie.To wszystko są znamiona przestępcze.Narzekano na związki zawodowe z okresu lat 70-80.Wtedy byłoby to nie do pomyślenia!Teraz oszukuje się nagminnie a co robi inspekcja pracy? a no właśnie co?Myślę ,że w takim stanie powinno się wywalić wszystkich inspektorów na bruk niech posmakują bezrobocia a przyjąć nowych, takich, co zrobią porządek ze złodziejami, tak złodziejami, bo już jawnie okradają rodziny, nabijając sobie kabzy.
  • ~LUNATYK jAN
    (2012-06-26 07:49)
    No ale jakie to ma znaczenie. My bawimy się w takt 'IGRZYSK PO", PO-DSKAKUJEMY W STREFACH T.ZW PO-SŁUSZNEGO KIBICA,KLASZCZEMY JEST DOBRZE JEST O.KEY JAK CHCA NASI TRENERZY -BYNAJMNIEJ NIE PIŁKARSCY. zmalało drastycznie bearobocie, emigracja wraca do kraju, słuzba zdrowia jest wspaniała, chce się życ w tym RAJU. Lecz co to budzimy się zlani POtem,nasz ręka zwisa z łożka jest w nocniku-precz zły snu, w raju nie ma miejsca na realia jest tylko wielka BAJKA. NO GŁUPCY PODSKAKUJCIE Z HORAGIEWKAMI- TAK KAŻE WAM WIELKA KRÓLOWA-MISS PROPAGANDA , KTÓRA PO-BIŁA NA ŁEB NA SZYJĘ NKOMUNISTYCZNĄ I SOWIECKA PROPAGANDĘ LAT 50..
  • ~nie pomatoł
    (2012-06-26 07:28)
    DZIEKUJEMY TĘPY POMATOLSKI ELEKTORACIE
  • ~INWALIDA
    (2012-06-26 07:22)
    FIRMY OSZUKUJĄ TEŻ NA DELEGACJACH. PRZEZ TO NIE PŁACĄ DIET SZCZEGÓLNIE ZAGRANICZNYCH LUB POLSKICH TŁUMACZĄC TYM, ŻE PRACOWNIK JEST W TYM SAMYM WOJEWÓDZTWIE, CO ZAKŁAD PRACY I TEŻ SZEFOWIE BIORĄ ZA PRACOWNIKÓW DIETY.
    PONADTO SĄ WYPISYWANE DELEGACJE NA KOGO INNEGO, TJ. GDY ZATRUDNIONY PRACOWNIK NA UMOWĘ ZLECENIE JEDZIE W DELEGACJĘ, TO WYPISUJĘ SIĘ JĄ NA PRACOWNIKA ZATRUDNIONEGO NA UMOWĘ O PRACĘ.

    SĄ TEŻ OSZUSTWA W ZAKŁADACH PRACY CHRONIONEJ, W KTÓRYCH JEST LEKARZ PRZYZNAJĄCY TEŻ STOPNIE NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI, A PRZEZ TO TAKIE STOPNIE NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI PRZY BIURKU OTRZYMUJĄ NA LEWO SZEFOWIE FIRM.
  • ~Stanis
    (2012-06-26 07:19)
    Wazne ze Kierownictwo i Wlasciciele Sobie wyplacá a Ludzi majá gdzies.
    Niech sobie sami radzá.
    Panstwo ustalilo takie przepisy niestety a kary za takie postépowanie sá Tak wysokie ze nawet Récista z Socdjalná Rentá by to zaplacil.
    Poprostu Smiechu warte to wstystko.
    Wstyd tylko dla tych Komików co w tzw Sejmie sobie pozwalajá.
  • ~POlski pracodawca
    (2012-06-26 07:08)
    A po co placic!Stworzyc stolowki na dozywianie z wkladka miesna.

Może zainteresować Cię też: