Sto tysięcy ludzi straci pracę przez błąd w ustawie

| Aktualizacja:

Żeby uniknąć przymusu zatrudniania na stałe pracowników z czasowymi umowami, firmy będą ich zwalniać. Okazuje się, że do zwalniania pracowników wcale nie potrzeba kryzysu. Wystarczy wadliwa ustawa.

wróć do artykułu
  • ~pisowski pisowiec
    (2011-07-06 06:15)
    Po cóż te propagandowe eufemizmy - nie Sejm, lecz Platforma "Obywatelska" stworzyła i przeforsowała dzięki koalicyjnej większości głosów antypracowniczą ustawę. Dzięki matołom głosującym na PO. Wbrew swym interesom.
  • ~Cecylia Wozignój
    (2011-07-06 06:19)
    Umowy dwuletnie to jest sranie w banie, tak jak i umowy śmieciowe. Rząd powinien dążyć do ich zlikwidowania, a nie rozszerzania.
  • ~kontra
    (2011-07-06 06:54)
    Proponuję aby pracodawca był sledzony czy w miejsce zwalnianego pracownika nie zatrudnia drugiego jeżeli tak powinien być srogo karany. Czas ukrócić cwaniactwo pracodawców i czas zlikwidować feudalizm.
  • ~lunk
    (2011-07-06 07:01)
    Pomatolstwo straci pracę. Doczekali się sukcesów swojej partii.
  • ~m.gawka
    (2011-07-06 07:24)
    Niechlujstwo leglislacyjne spowodowane jest najpewniej brakiem konsekwencji. Trudno wymyślić jakiś system gwarantujący należytą staranność, jednak wiadomo, że "mądrość zbiorowa" posłów jest co najmniej dyskusyjna. Czyż nie lepiej po ustaleniu celu i głównych założeń ustawy, powierzyć jej napisanie ekspertowi i dopiero w takiej formie poddawać dyskusji. Każda ustawa miałaby wtedy autora z imienia i nazwiska i tylko on mógłby dokonywać w niej zmian, po przemyśleniach z debaty parlamentarnej.
  • ~małe pytanko
    (2011-07-06 07:33)
    Czy jest jakaś ustawa utworzona przez rząd Tuska i zatwierdzona przez większość sejmową Po aby była przynajmniej przez kilka miesięcy i nie wymagała nowelizacji
  • ~Tofik
    (2011-07-06 07:33)
    Sprawa zatrudniania pracowników na umowy czasowe rzeczywiście jest skandalem. Tu jednak popieram "byłego pracodawcę", że ustawa powinna zawierać wyraźną regulację prawną o płatności odpraw przez Gwarantowany Fundusz Pracy, a nie pracodawcę. Przecież co miesiąc musimy płacić haracz na tą organizację zajmującą się niczym. Ale za nierządu PZPO można tylko o tym pomarzyć.
  • ~obecny pracodawca
    (2011-07-06 07:51)
    W związku z nadchodzącym terminem sierpniowym będę zmuszony zwolnić ok 15 % zalogi( cala -120 osób) Nie odważę się zatrudnić nowych stażem pracowników na czas nieokreślony, przy dzisiejszych kosztach pracowniczych.I pracownicy i związki i sejm chętnie przerzucają koszty na pracodawców ale jest granica OPŁACALNOŚCI prowadzenia firmy.Ja marginesu już nie mam.Poza tym gratulacje dla wszystkich zz - nie ma jak skuteczna walka z ...bezrobociem .Tylko tak dalej a pracę zachowają tylko związkowcy.
  • ~głodny
    (2011-07-06 07:55)
    Brawo Panie Premier Kaczor Donald Tusk! Tylko tak dalej! Wyborcy PO (ci myślący) prostu was P-Oleją!!!
    To, co robi ten nie-rząd, to już pusty śmiech... no bo czegóż się nie robi dla pijaru i utrzymania przy władzy, nawet celowo knoci się ustawy.
    Natomiast Gwarantowany Fundusz Pracy i tak będzie slużył do zasilania DZIURY BUDŻETOWEJ PO, tak, jak już się to dzieje ze składkami do OFE czy Funduszem Rezerwy Demograficznej, który już jest drenowany przez doraźne wypłaty do ZUS i POwoduje to, że nie będzie tych pieniędzy wtedy, gdy najbardziej będą POtrzebne: za 20 lat, gdy na 1 emeryta/rencistę będzie przypadać 1 pracujący. A wszystko to przez zwijanie przez PO polskiej gospodarki i polskich miejsc pracy w Polsce!, a także antyrodzinną POlitykę tego nie-rządu. Związki partnerskie przecież nie będą generowały z samego założenia przyrostu naturalnego (przyszłych pracujących) - z braku prokreacji!!! I kto tu jest ciemnogrodem panie Kaczorze Donaldzie?
    Was należy wysłać do Disney-Landu, abyście, zamiast w Sejmie i Senacie właśnie tam zabawiali publiczność!! Szkody będą o wiele mniejsze!!!
  • ~Czas być mądry
    (2011-07-06 07:58)
    Uruchom mózg jak idziesz do wyborów.
  • ~zelek_akuku
    (2011-07-06 07:59)
    powiedzmy sobie jasno rzadzenie przerasta mozliwosci tego rzadu
  • ~QQ
    (2011-07-06 08:08)
    PO_PSL_SLD_PiS - na nich nie warto głosować.Od 20 lat ich reformy polegają głównie na zwiększaniu przywilejów i apanaży w miejscu pracy zwanym Sejm i Senat !
    Wolę zagłosować na PALIKOTA !
  • ~bumelant
    (2011-07-06 08:28)
    Nie przez błąd w ustawie tylko przez pazerność tzw. pracodawców
  • ~Koziołek_Matołek
    (2011-07-06 08:43)
    "22 sierpnia mijają dwa lata od wejścia w życie ustawy antykryzysowej, która ograniczyła umowy czasowe do dwóch lat" --- czyli kolejny bubel DyzmoTuska!
  • ~Thorvalus
    (2011-07-06 08:54)
    Ech wy, Polacy, głupi, zarozumiali ale zawsze wyżej s...ją niż d... mają!
  • ~Aboj
    (2011-07-06 08:55)
    To nie błąd to celowe działanie jak wrzawa wokół mordu na prezydencie, jak czystki w telewizji. przejęcie rzepy ,zbliżają się wybory wiadomo o co chodzi.
  • ~Aboj
    (2011-07-06 08:56)
    To nie błąd to celowe działanie jak wrzawa wokół mordu na prezydencie, jak czystki w telewizji. przejęcie rzepy ,zbliżają się wybory wiadomo o co chodzi
  • ~Obserwator z kosmosu
    (2011-07-06 08:56)
    re ~obecny pracodawca2011-07-06 07:51
    nie odważysz się przyjąć nowych ?
    a tych samych nie przyjmiesz na nowo ?
    To ci podpowiadam -przyjmij -BĘDZIE WILK SYTY I OWCA CAŁA
  • ~mangusta Gdynia
    (2011-07-06 09:05)
    TO PO-KONTYNUACJA ZIELONEJ WYSPY !!!
  • ~fargo
    (2011-07-06 09:05)
    Tusku znowu coś spieprzył. Czy będzie kiedyś w Polsce normalny rząd z wykształconych ludzi ???