Fiskus wzywa setki nowożeńców. Co zrobić w razie wezwania?

| Aktualizacja:

Świętokrzyska skarbówka skontrolowała w ubiegłym roku 17 przedsiębiorców organizujących przyjęcia weselne. W Zakopanem wezwano do udzielenia informacji 345 młodych par.

wróć do artykułu
  • ~SASASASASASA
    (2018-11-20 09:26)
    Mi 1,5roku temu tez przysłali wezwanie o listę gości i ile od kogo dostałem odpisałem ależ oczywiście a z racji że u mnie na weselu 3/4 gości to obcokrajowcy byli głównie wschód moja lista brzmiała: - znajomi z rosji 205 rubli - znajomi z rosji 180 rubli - znajomi z rosji 500 rubli - znajomi z rosji 155 rubli - znajomi z azerbeidzanu 200 rubli - znajomi z ukrainy 185 rubli - znajomi z chile 1800 pesos - wuj z USA 200 dolarów I dopisek że sa to obywatele innych krajów którzy nie wyrazili zgody na ujawnianie ich danych Po nastepnej wyzycie było tłumaczenie ze jak moglem ze kilka rubli i dolarow kupić dom to ja że cena z kantoru znacznie sie różni od ceny uzyskanej. Dopiero w sądzie okazało się że podałem wartość nominalną którą chał US a nie rynkową bo prezent to monety bite w złocie
  • ~JOJO
    (2018-02-25 20:14)
    Jedno co może Urzędnicza Banda...to cmoknąć nowożeńców w ODBYT...
  • ~eh
    (2018-02-21 15:30)
    Coś mętne te wyjaśnienia skarbówki z jednej strony mówią,że to walka z szarą strefą,z drugiej tłumaczą,że wezwania dotyczyły kontrolowanego podmiotu świadczącego usługi i wyjaśnienia nowożeńcy mogli dobrowolnie składać pisemnie ,bo zbierali dowody w sprawie.Jedne wyjaśnienia przeczą drugim,pisemne wyjaśnienie nie może być dowodem w sprawie,a jeżeli prowadzą kontrol podmiotu mogą przesłuchiwać wezwanych świadków w zakresie kontrolowanego podmiotu oraz w zakresie przedmiotowej kontroli,zazwyczaj podczas takich przesłuchań obecny jest kontrolowany podmiot.
  • ~Barbara
    (2018-02-21 15:05)
    Niedługo urząd skarbowy będzie rozlicza kto z kim jak i kiedy śpi .Toż to zwykły śmiech i parodia co się wyprawia Najpierw niech siebie rozlicza a potem innych
  • ~ds
    (2018-02-20 16:14)
    Skarbówka niech lepiej wezmie sie za papcię grzybka .
  • ~kolopsu
    (2018-02-20 14:59)
    FEJK! Fiskus wezwał kilka par w związku z dochodzeniem w sprawie firmy organizującej wesela, która robiła przekręty skarbowe. I to by było łatwowierne lemingi!
  • ~IGi
    (2018-02-20 13:36)
    Proponuje zbadać wszystkich forumowiczów, którzy tak płaczą z powodu kontroli płatności podatków. Założę się, że połowa z nich oszukuje Skarb Państwa.
  • ~v4
    (2018-02-20 13:22)
    na kaczyńskiego drążyć temat
  • ~Nan
    (2018-02-20 11:19)
    Dobra zmiana dla ciemnoty
  • ~Ostatni_Sprawiedliwy
    (2018-02-20 09:33)
    I bardzo dobrze. Koniec z tymi co uważają ze nie trzeba płacić podatków a budują wille i jeżdżą Porche.
  • ~sic.
    (2018-02-20 09:06)
    A za co zyje Kaczynski ??? Czy fiskus bylby tak laskawy to sprawdzic ? ....
  • ~DM1
    (2018-02-19 20:46)
    Zabierzcie sie takze do BALOW komunijnych!!!!!!
  • ~Bil-a49
    (2018-02-19 19:32)
    Nikt nie jest w stanie napisać właściwego komentarza-taki temat jest tylko do napisania pracy doktorskiej , która i tak nie była by wydana w tym kraju.Prawdziwy Polak ja by to wyliczył i przedstawił wszystkim miał by gorzej niż Kopernik z zaakceptowaniem jego wyliczeń o obrotach ciał niebieskich.
  • ~lolik
    (2018-02-19 16:21)
    Fiskus kopiuje postepowanie SGM w sprawach fotoradarowych, nie wzywa w charakterze świadka bo świadkowi trzeba oddać kase za dojazd tylko rozzsyła quizy z prosbą, do kibla z tym nie ma obowiazku korespondowania z jakimkolwiek urzędem, za to jest obowiazek działania organów państwa na podstawie prawa - art.& Konstytucji
  • ~Wiaczesław T.
    (2018-02-19 16:13)
    Panie Morawiecki zajmij się pan tymi durniami ze skarbówek bo osmieszają pański rząd !!!
  • ~eLSeven
    (2018-02-19 14:59)
    Kiedy klechistan zacznie wystawiać faktury za chrzciny i wesela
  • ~Tr
    (2018-02-19 14:35)
    To dobrze wybudują budynek z pomoca dotacji od uni/przybywa jak grzybów po deszczu/ i kasujeą po 200 od osoby czysty zysk .Skończyło się ,to za Po był taki luz .Moja sąsiadka przed rządami Po piekla po weselach i ciągle za na chodzili Us. Ludzie mają malutkie emerytury i tez płacą podatki jak wszyscy to wszyscy /brawo Us
  • ~Marian z B
    (2018-02-19 12:59)
    KOMUNIŚCI Towarzysze PIS - Łączcie się !
  • ~N1
    (2018-02-19 12:21)
    CO ZROBIĆ == WYJECHAĆ Z TEGO GRAJDOŁU JAK NAJSZYBCIEJ I NIGDY NIE WRACAĆ = TO GŁUPIO OD DEKAD ZARZĄDZANY KRAJ TU NIC I NIGDY SIĘ NA LEPSZE NIE ZMIENI . UKRAINIEC MA WIĘKSZE PRZYWILEJE NIŻ POLAK
  • ~JustynaMalina
    (2018-02-19 12:10)
    Ci co się tak cieszą z kontroli nie będzie do śmiechu - usługi nie tylko w tej branży wzrosną do cen zachodnich i ot co! Macie swoje paragony i faktury! W krajach, gdzie rzetelnie rozliczają się firmy z fiskusem tam jest dużo wyższy koszt usług, ale ciemnogród tego nie zrozumie! Teraz zamiast 100zł u podstawowego lekarza zapłacisz 150zł. A usługa weselna będzie kosztowała od 300zł od osoby najtaniej zamiast 150.