Platforma Obywatelska skasuje ulgi. Co w zamian? Oto SZCZEGÓŁY

| Aktualizacja:

Nowy jednolity podatek proponowany przez Platformę Obywatelską miałby znieść dotychczasowe odliczenia. Ale jednocześnie specjalny sposób wyliczania jego stawki rekompensowałby ich brak.

wróć do artykułu
 • ~gosc
  (2015-09-21 07:36)
  Kretaczy PO i PSL w nic już nie uwierze,mieli 8 lat i tylko bajzlu narobili i zostawiają chlam i wielki bajzel po sobie, żeby ten bajzel zobaczyli ,to trzeba kupić im na odchodne przezroczyste nocniki.
 • ~Robnad
  (2015-09-21 08:04)
  "Wyjaśniamy pomysł Kopacz na podatki: stawka od 10 do prawie 40 proc."

  ona wam też za to płaci, czy tak z dobrego serca?

  od ponad tygodnia różniści mądrale próbują wytłumaczyć, sorry, przełożyć bredzenie Ewki-Peron na polski, co samo w sobie zauważywszy funkcję jaką pełni, jest PO prostu żenująco-kompromitujące. ją, i tych co jej te brednie do czytania dali.
  ją, gdyż nie zdaje sobie w ogóle sprawy co robi jako insanity, zas jej wyborców do POtęgi, bo dali jej władzę.
 • ~po lew
  (2015-09-21 08:35)
  Bronisław miał dwie tury i po przegranej zdążył jeszcze ogłosić "Referendum" które zatwierdzili w POśpiechu Senatorowie Władzy PO ! Tu jest jedna tura i PO POżegna się z władzą a zacznie być rozliczane za 8 lat Afer Kolesi Władzy PO-PSL !
 • ~ktoś@@@
  (2015-09-21 08:39)
  Nie wierzę MF, że nikt nie straci.
 • ~dew24
  (2015-09-21 09:08)
  Statystycznie zaś jest to kolejna promocja dla singli. Wystarczy spojrzeć na te liczby. Małżeństwo z trójką dzieci, gdzie pracuje tylko jeden z rodziców skorzysta 1,7%, singiel??? No właśnie. Ma w ogóle najwięcej... Podatek jest tak skonstruowany aby wygonić oboje rodziców do roboty.
 • ~POgromca lemingów
  (2015-09-21 09:27)
  PO 8-miu latach bałaganu,nagle cudowne rozeiązania.Komu ten kit lemingi ???
 • ~komentarz
  (2015-09-21 10:00)
  Toż to tylko program. ,,Diabeł" zawsze tkwi w szczegółach. Jak program się przełoży na ustawy? I jak będzie wyglądać realizacja?
  To rewolucja w systemie składkowo-podatkowym. Po reformie AWS i KC ePiSkopatu z 1999 r., zadania pracownikom ZUS wzrosły. Zaczęto likwidować Oddziały. Wynagrodzenia zaś rosły bardzo powoli i już się wielu drze, że mają za dużo. A teraz redukcje etatów będą niezbędne. Prezes Derdziuk zamienił ZUS w korporację i jeszcze 40 mln dał agentom Rzymu. Do dziś jest wakat na prezesa ZUS.
  W sądownictwie teraz wygasza się etaty. Nie dosyć, że długo, bractwo sędziowskie, myśli, to jeszcze będzie ich mniej. Wydział dochodów ZUS będzie musiał zmniejszyć liczbę pracowników. Chyba, że wzrośnie pion egzekucji /co się ostatnio w ZUS-ie rozrósł. Nasi nie lubią płacić/.
  PiS na odmianę chce likwidować NFZ - ciekawe kto będzie kontrolował wydatki. Biała mafia żyje już jak pączki w maśle. Nie wszyscy lekarze tak mają. Są wśród nich pracowici i uczciwi. Chazanów i łapowników też mają wiele.
  A co ze skarbówkami i Urzędem Kontroli Skarbowej? Aby przeprowadzić takie zmiany trzeba rzetelnych fachowców. Uczciwość, prawość i dbanie o naród to u nas towar deficytowy. Mamy za to pełno nadętych, świętych facetów, co ostatnie wydrą z bieda pracujących i emerytów - kradzież taka podlana jest sosem Boga, honoru i ojczyzny i oczywiście doprawiona odwetem ludzi z IPN.
  30 tys, kwota wolna od podatku wynosi dla zgrai w obu izbach, dla narodu trochę ponad 3 tys. zł i to stado wypasionych p/osłów, senatorów coś dla ubogich okradzionych rodaków ma zrobić?
 • ~jerry m
  (2015-09-21 10:21)
  wszystko jest dobrze pomyślane. A ewentualne nadwyżki budżetu rodzinnego przyjmie w depozyt amber gold-bis.
 • ~WE
  (2015-09-21 10:48)
  Nie wierzcie krętaczom z PO,
  już dość obłudy , kłamstwa, szwindli
 • ~Bolek
  (2015-09-21 11:03)
  Jest takie stare mądre powiedzenie. Jak nie wiadomo o co chodzi, to na pewno chodzi o pieniądze... tylko jakoś nie mogę uwierzyć że PO planuje zostawić Polakom więcej kasy w portfelu, a mniej w kasie budżetu RP
 • ~8 lat drenażu kieszeni
  (2015-09-21 11:08)
  PO krętna partia rzytków nic Polakom nie da...chyba że nowe niewolnicze PO datki...
 • ~Cuda i Cuda.
  (2015-09-21 11:22)
  Przez 8 - lat kombinowali nad POdatkami i je POdwyrzszali i wprowadzali nowe tak samo wiele ulg POdatkowych zlikwidowali. A 8 - lat temu obiecywali słynne 3 x 15 % POdatku . Oni nie mogą się POgodzić z utratą koryta dla tego kolejne Cuda od Tuska obiecują.
 • ~slowianka
  (2015-09-21 11:29)
  Wasz czas dobiegl konca odchodzicie zhanbieni i bez honoru... narod nigdy wam tego nie zapomni.
 • ~JAJO.
  (2015-09-21 11:48)
  Wszystko ładnie brzmi przed wyborami i już , już będzie kraina mlekiem i miodem płynąca , tylko po wyborach okaże się , że znowu na nic nie ma pieniędzy dla nas szaraczków , ale dla tych wszystkich nierobów z budżetu i na kościół katolicki to pieniądze są!. Na premie i nagrody pieniądze się znajdą i na ich podwyżki dla tych z budżetówki! . .Reasumując na rodziny wiolo-dzietne pieniądze się znajdą , tylko nasuwa się pytanie ,jak te dzieci dorosną? , gdzie i w jakim przemyśle polskim i zakładach znajdą pracę? , bo to nie sztuka mieć kopę dzieci? , trzeba zapewnić tym dzieciom byt. Bo wszyscy ''mądrzy krzyczą że grozi nam mały przyrost naturalny w postaci dzieci , a co zrobiły rządy przez te dwadzieścia sześć lat , nic tylko likwidacja polskiego przemysłu i likwidacja polskich zakładów pracy , są same manufaktury zatrudniające po5do 10 osób i to jest ta rewelacja i rewolucja po 26 latach . I co dalej czy wszyscy którzy kandydują do sejmu dalej będą nas mamić swymi obietnicami , gdzie zdrowy rozsądek i troska o dobro i społeczeństwa Polskiego ,czy tylko zależy tym ludziom , na dbaniu o swój dobrobyt jak dorwą się do koryta , i guzik ich obchodzi reszta społeczeństwa w tym dzieci również i ich przyszłość. Czemu tam w Anglii rodzi się tyle dzieci i wszyscy mają pracę?, jak to jest że ci '' nasi ekonomiści '' pomagają obcym korporacją i obcym bankom , a nam Polakom i polskim firmom nie potrafią pomóc ? , zawsze lepiej pracować dla obcych niż dla swojego kraju i ich obywateli , to jest zwykły cynizm i hipokryzja ze strony tych ludzi urodzili się i wychowali w Polsce są Polakami , czy rzeczywiście? .
 • ~bodek86
  (2015-09-21 11:53)
  Jeżeli PO nie zamierza drukować pieniędzy, to nie ma opcji - jeżeli komuś daje to komuś musi zabrać. Jeżeli daje biednym to zabierze bogatym, czyli zaradnym i pracowitym. No to zaradni i pracowici pojadą sobie tam, gdzie jest NORMALNIE - do Anglii.
 • ~robotnik
  (2015-09-21 12:27)
  KOŃCZ już oszustko! Wstydu oszczędź!!!
 • ~obserwator
  (2015-09-21 12:51)
  Został jeszcze miesiąc tego kręcenia
 • ~wojas
  (2015-09-21 12:52)
  A co z tymi co już mają dorosłe dzieci,kiedy mąż zarabia dobrze a żona mało lub wcale.
  Ewidentnie takie rodziny stracą,bo już się nie będą mogły razem rozliczać skoro tylko z dziećmi!!!A co z rodzinami które nie mogą mieć dzieci???
 • ~Pytlik
  (2015-09-21 13:27)
  A gdzie w tych mętnych dywagacjach są osoby, teraz pobierające emeryturę, które składek emerytalnych obecnie nie płacą, bo już swoje zapłacili wcześniej?
  Nowy PIT zmusi ich do płacenia od nowa,
  Dostaną drugą emeryturę?
 • ~jowek
  (2015-09-21 13:36)
  Platforma Obywatelska skasuje ulgi. Co w zamian? wczesniejsze emerytury dla słuzb celnych
  onet .pl dzisiejszy artykuł

Może zainteresować Cię też: