Cały PIT dla miast i gmin w zamian za dotacje. Nowy plan ministerstwa

Gdyby taki wariant przeszedł, samorządy miałyby dużo więcej pieniędzy. Różnica w przyszłym roku wyniosłaby 27,5 mld zł.

wróć do artykułu
 • ~europejczyk
  (2014-12-18 10:47)
  Teraz chcą wprowadzić takie rozwiązania jak podzielono Polskę na rejony bogate i biedne . Jak tworzono strefy inwestycyjne to zwalniano z podatków przedsiębiorstwa w tych strefach więc reszta nawet biednych regionów składała się w różnych podatkach na taką strefę .Tłumaczono to tym że kiedyś w przyszłości taka strefa będzie przynosić dochód który z nawiązką zwróci koszty ponoszone przez budżety gdzie takich podstref ekonomicznych nie było . I czego się doczekaliśmy ? Wolnoć Tomku w swoim domku . rozwinięta infrastruktura po przez dotację wypromowała i rozkręciła biznesy "wybrańców" a teraz każda miejscowość niech działa na zasadzie "każdy sobie rzepkę skrobie " . Te regiony które dotychczas były dotowane lub nie płaciły podatków będą na własny rachunek . Jak mają istnieć dwie takie same gminy czy powiaty , gdy jedna teraz będzie miała dochód po przez wypromowanie biznesu i płacenia tych podatków a np. gmina która nie ma komunikacji transportowej ,informatycznej a co za tym idzie firm które mogły by płacić jakieś podatki . Wprowadzenie takich przepisów po pierwsze było by zwykłym chamstwem a po drugie była by to kara dla tych mieszkańców którzy nie popierają słusznej partii . Jak łatwo się domyśleć promowano dotychczas zachodnią część Polski zadłużając kraj na kosmiczne kwoty w budowie autostrad , ********** itp.. a gdy nadchodzi czas na równanie szans w innych regionach to rząd wskazuje by miejscowości same sobie inwestowały i się dotowały . CIEKAWE CZY I DŁUG PUBLICZNY TAKŻE BĘDZIE ROZLICZONY WEDŁUG KLUCZA KTO SKORZYSTAŁ TEN PŁACI ?
 • ~Jaqb
  (2014-12-18 08:24)
  Niech ten nierząd nic nie robi, przez siedem lat zadłużył państwo na 378 mld euro. Niech trwają do wyborów. Najdroższe drogi w świecie 200mln za 1 km, w Szwajcarii w górach 40 mln za km, najdroższe zakupy pociągów w świecie, najdroższe stadiony, najdroższą oczyszczalnia 2,5mld druga najdroższą w Europie to 1 mld., bankructwa polskich firm realizujące te przedsięwzięcia. Nierządzie nic nie rób, Polska i Polacy mniej stracą.
 • ~99
  (2014-12-18 08:15)
  zabawne
  ja chce sie wyprowadzic z mojego wojewodzkiego przysiółka do miasta gdzie biznes i ludzi przedsiebiorczych traktuje sie inaczej , zresztą każdy region , miasto ma lepsze notowania od mojego przysiółka

Może zainteresować Cię też: