Koniec ulg podatkowych, czyli rządowy sposób na dziurę w budżecie

| Aktualizacja:

Rząd nie będzie teoretycznie podnosił podatków. W zamian za to resort finansów planuje skasować większość ulg podatkowych. Zdaniem ekspertów resort powinien jednak bardzo uważać, które przywileje zetnie.

wróć do artykułu
 • ~DS
  (2011-11-14 18:29)
  To rozsądne podejście. Ulgi (których stosowanie w warunkach konkurencyjności jest praktyczną koniecznością) to tylko problem dla każdego przedsiębiorcy i konieczność lawirowania między sprzecznymi interpretacjami urzędów skarbowych. Powinno się je znieść i odpowiednio obniżyć podatki.
  Albo najlepiej w ogóle zlikwidować pit i kompensując to podwyżką VAT, który jest bardziej przejrzysty, łatwiejszy w stosowaniu i lepiej ściągalny.
 • ~logik
  (2011-11-29 18:34)
  wspolne rozliczanie małżonków,-dobrze zarabiający małżonek powinien opłacać zonie składkę emerytalną nielogiczne jest by młody człowiek pracował za śmieciowe jednocześnie ktoś wykorzystuje możliwość// poco ma żona pracować ja podziele dochód na pół i mam własciwy efekt ekonomicsny .a wrazie smierci to i tak dostanie emeryturę wdowią.taką samą jak wdowa której obydwoje małżonkowie pracowali i odkładali na emeryturę .dzisiaj młodzi pracują na czarno nie myślą o składkach emerytalnych ba panstwo i tak ich ograbi .

Może zainteresować Cię też: