Kredyt jest dobry. Nie możemy bez niego żyć

| Aktualizacja:

Tworzy potęgi gospodarcze. Wywołuje kryzysy. Rozwija i niszczy. Daje bogactwo, odbiera rozum. Zabija. Nienawidzimy go, ale żyć bez niego nie możemy. Kredyt. Najlepszy wynalazek ludzkości

wróć do artykułu
  • ~jk
    (2013-03-24 09:17)
    Stare przyslowie mowi - ' Dobry zwyczaj - NIE POZYCZAJ -' i dziala w dwie strony - nie pozyczaj komus i nie pozyczaj od kogos - kredyt to latwy pieniadz, ktory demoralizuije ludzi - przychodzi bez wysilku, bez pracy. Kredytu czesto nie mozna splacic - z roznych powodow (brak pracy, choroba) i wtedy czeka cie prawdziwa tragedia . Dzisiejsza ekonomia - to NIESTETY pseudo ekonomia, nie uczy oszczedzania, gospodarnosci.
  • ~Genitaliusz
    (2013-03-24 09:25)
    Reklama ?
  • ~OLD
    (2013-03-24 09:43)
    Dług Polski to 250 mld dolarów dług zewnętrzny, z czego ok.50 miliardów dol. trzeba oddać procentu. Dodatkowo tzw. licznik Balcerowicza ok. biliona zł, co daje następne 250 mld dolarów. Razem 500 mld. dolarów. Dług Gierka , dla porównania to 40 mld. dol. Dodatkowo zniszczony przemysł i wyprzedany majątek narodowy w ogromnej skali. Polska ogłoszona zieloną wyspą już przekazała na ratowanie banków w Grecji 6 mld euro. Przecież ktoś tam się z POlski wybiera na Komisarza Ludowego Do kołchozu w UE, więc nie za darmo.
  • ~WRRRRRRRR!
    (2013-03-24 10:02)
    Pranie mózgu. To właśnie przez kredyty ceny mieszkań są w stratosferze. Gdyby kredytów nie było i każdy musiał na mieszkanie zapracować i zaoszczędzić, to popyt byłby mniejszy i ceny mieszkań byłyby dostępne dla zwykłych śmiertelników. No ale wtedy banki by nie zarabiały ...
  • ~Emeryt
    (2013-03-24 10:04)
    widać że już kiepsko z żydowską lichwą skoro porusza się ten temat -Polacy mądrzeją oby tak dalej
  • ~ppm
    (2013-03-24 10:22)
    Ale pier'dolenie dla naiwnych lemingów. Kredyt to pętla na szyi i przez pół życia delikwent drży kto i kiedy wytrąci stołek dochodów finansowych spod jego stóp. Staje się niewolnikiem banku, pracodawcy i rynkowej koniunktury. Dobry jest tylko kredyt obrotowy na szybkie, PEWNE i dochodowe transakcje - wziął kredyt, kupił coś taniej, szybko sprzedał z zyskiem, spłacił kredyt - koniec.
  • ~motek
    (2013-03-24 10:28)
    Kredyt bankowy jest dobry dla niektórych jednostek, ale nie dla ogółu.
  • ~Ania z Londynu
    (2013-03-24 10:41)
    Na temat kredytow pisal juz Ibsen
    A Doll's House (1879)
    cyt. ' There can be no freedom or beauty about a home life that depends on borrowing and debt.'
    tlumaczenie - nie moze byc wolnosci, piekna w rodzinie, ktorej egzystencja zalezy od pozyczek, dlugow.
    To samo dotyczy calych panstw, ekonomii itd. Pozyczki zawsze byly zle. Obecnie mamy do czynienia z patologia na skale swiatowa - ekonomie wszystkich panstw niestety opieraja sie na kredytach,...
  • ~antoni
    (2013-03-24 10:55)
    Kredyt jest złem jeśli jest udzielany przez banki, które nie mają pokrycia w pieniądzach na jego udzielenia, a tak właśnie jest obecnie, pieniądz wirtualny pożyczony a spłaca się prawdziwym, żeby paść banksterów.
  • ~Możemy bez niego żyć
    (2013-03-24 14:16)
    Kredyt. Najlepszy wynalazek ludzkości,
    czyli współczesna forma niewolnictwa.
    By sobie to uzmysłowić wystarczy
    fizycznie zakuć wokół kostki u nogi
    obrączkę z łańcuszkiem i kulką z napisem KREDYT.
    Zrobić parę kroków i głośno powiedzieć:
    Tak będzie przez najbliższe 50 lat.
  • ~t.runo
    (2013-03-25 11:29)
    Z kredytem można żyć Nie można żyć na kredyt
  • ~kred
    (2013-04-05 01:12)
    Nie brać kredytów w ogóle!!! Jak się nie da żyć w tym kraju bez kredytów, to się nie żenić, nie rodzić dzieci, nie brać sobie kochanki, nie kupować samochodu ani mieszkania, tylko spakować się i wyjechać do innego zasobniejszego kraju i nie wracać. Albo mieszkać z rodzicami i sobie głowy nie zawracać żadnymi ekstrawagancjami a po ich śmierci odziedziczą to mieszkanie, bo nikt do grobu mieszkania nie zabiera. Polacy są ludźmi biednymi, a jak chcą być jeszcze biedniejsi to niech wezmą kredyt, a wtedy zobaczą jak żyje się w kompletnej nędzy. A wyzyskiwacze bankiery niech sami zjedzą swoje pieniądze. Kredyt nie jest żadnym dobrodziejstwem, ale jest przekleństwem dla tych co w niego wierzą i go biorą.
  • ~Adam
    (2013-04-15 10:12)
    Kredyty były są i będą napędzają rynek często nie moglibyśmy kupić wielu rzeczy. Choć fanem ich nie jestem to ostatnio brałem w skoku Chmielewskiego. Podstawa to znaleźć dogodne warunki.
  • ~jacek
    (2013-08-20 19:28)
    po co czekac? Obecnie mam kredyt w skoku chmielewskiego i rata wcale mi nie przeszkadza
  • ~DAKI
    (2013-10-01 23:49)
    JEST NIESTETY NIE UNIKNIONY JEŚLI NIE MASZ POMOCY RODZINY
  • ~fzbych
    (2014-10-24 10:39)
    Nigdy w życiu nie wziąłem żadnego kredytu, żyję i mam się dobrze. Kupuję tylko i wyłącznie za gotówkę i jestem spokojny o przyszłość, żyję sobie bez stresu że gdy stracę pracę bank + komornik zabiorą mi dorobek 5, 10 czy 15 lat spłacania kredytu.
    Jak widać jak się chce to można !!!
    Banki to krwiopijcy i oszuści - wystarczy sobie poczytać jak tworzony (drukowany) jest pieniądz a właściwie środek płatniczy czyli ładne papierki z cyferkami.