• ~nie wiem
  (2011-07-07 00:09)
  Ciekaw jestem jak będzie z tym na dłuższą metę. Trzeba przyznać, że co, jak co, ale energia słoneczna się marnuje. Zasób jest praktycznie nieograniczony i praktycznie niewykorzystywany. Wynika to oczywiście z tego, ze pozyskiwanie energii ze Słońca jest drogie, ale gdyby zajęto się tym na poważnie, to cena, by bardzo zmalała. Dlaczego, więc się tym nie zajmują? Może to potężne rafinerie robią wszystko, by jak najbardziej spowolnić badania nad wykorzystywaniem energii słonecznej. W końcu dla nich to bankructwo...
 • ~ja_wiem
  (2011-07-07 15:18)
  Dlaczego twierdzisz, że energia słoneczna się marnuje. W przyrodzie, jak weźmiesz z jednego miejsca, to zabraknie w drugim. Nie ma nic za nic. Może w przypadku zasilania takiego samolocika nie ma to większego wpływu, ale fotony, które on przechwycił nie dotarły do ziemi i np. nie wywołały fotosyntezy w roślinkach. Pokryj niebo miliardem takich samolocików na rok, a skutki będą opłakane.
 • ~aganamaste
  (2011-07-08 10:06)
  Oczywiste jest że właśnie ci którzy stoją za potężnymi rafinerjami robią wszystko by powstrzymywać badania nad wykorzystaniem energii słonecznej.Ale i tak ludzkość wreszcie dojdzie do najbardziej alternatywnych możliwości w nauce i technologi co jest konieczne już od dawna dla naszego dobra i pełnego rozwoju.Tylko tak przestaniemy być galaktycznymi szkodnikami które wyniszczają wszysko co na naszej planecie jak i poza nią.Wiele chorób naszej cywilizacji jest właśnie odpowiedzią na to że coś jest tu nagięte już zbyt mocno i jeżeli mamy choć trochę wyobrażni powinniśmy zatrzymać złą polityke wykorzystywania destrukcyjnej technologi I TO JAK NAJSZYBCIEJ.
 • ~maks
  (2011-07-08 21:32)
  energie slonca nalezy wyozystywac zwlaszcza tam gdzie jest jej w nadmiarze na pustyniach i terenach slabo zalesionych tam jej wykozystanie bedzie mialo minimalne negatywne skutki dlea ekosystemu.nalezy to robic gdy mamy jeszcze konwencjonalne zrodla energii!musza to wymusic rzady panstw(wszystkich) jest to obowiazkiem zwlaszcza krajow wysokorozwinietych ktore zuzywaja wiekszosc energii paliw i sorowcow.jak tych czynnikow zabraknie niebedzie materialnych mozliwosci aby przejsc plynnie na wykozystanie energi wiatru slonca a takze niestety energii nulearnej .nalezy dolozyc staran azeby byly one bezpieczne dla ludzi i srodowiska!potem bedzie zapuzno i bedzie to swiadczyc o ludzkiej glupocie i braku przewidywania skutkow swej dzialalnosci.maks.
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.