Stodolak: Niektórym imponuje idealizm Grety Thunberg. Mnie niepokoi

Największą katastrofą, którą mogą nam przynieść zmiany klimatu, jest oddanie władzy nad gospodarką tym, którzy z nimi walczą.

wróć do artykułu
  • ~*!+(**&#$%^&
    (2019-11-29 08:53)
    Przestańcie promować to zaburzone i zmanipulowane dziecko! Z tego mogą wyniknąć tylko problemy związane z "modą" na Gretę! Dzieci w reklamach jako obrońcy klimatu, dzieci jako trybuni, mentalni mesjasze umoralniający rodziców... Co będzie jak Greta w postępującej chorobie i nie mając wpływu na zmiany, tracąc popularność spektakularnie "rzuci się na linkę"????
  • ~antyklimat aktywista
    (2019-11-29 10:22)
    Greta faktycznie ma zburzenia (jej matka opisuje w swojej ksiazce, ze Greta widzi dwutlenek wegla w powietrzu) i jest indoktrynowana przez swoich rodzicow o pogladach ekstremalnie lewicowych (jej ojciec opiekuje sie nia w jej podrozach przez Atlantyk). Aktywizm Grety jest finasowany przez amerykanskich globalistow (Soros) w celu zwiekszenia ich kontroli nad Zachodem przez zmniejszenie roli panstw nacjonalistycznych. Sami globalisci, miljarderzy amerykanscy jakos sie nie martwia o klimat i nic nie robia aby przeciwdzialac w jego pogarszaniu, zreszta sami rozpetali ten problem (Al Gore). Doswiadczeni klimatolodzy uwazaja, ze zmiany klimatyczne zaleza od wielu czynnikow (aktywnosc slonca, zawarosc pary wodnej, CO2 metanu w powietrzu) i sa na tyle skomplikowane ze przy obecenj wiedzy i metod badawczych jest trudna o dokladna odpowiedz. IPCC bada tylko wplyw czlowieka na klimat nie zwracajac uwagi na inne czynniki jak n.p. SLONCE. Zanieczyszczanie srodowiska to jest glowny problem w tej chwili dla ludzkosci.
  • ~z.
    (2019-11-29 13:21)
    Prośba do ekozboków: proszę podać JEDEN dowód na to, że CO2 powoduje ocieplenie klimatu.
  • ~wjw
    (2019-11-29 12:37)
    ...i zrezygnujmy z oddychania. Przez miliony lat klimat Ziemi zawsze się zmieniał czy człowiek był, czy nie. Tak to działa. A teraz szereg cwaniaków próbuje na tym zarobić bezczelnie wyciagając kasę z czego tylko się da np. handlu limitami emisji CO2, normy emisji CO2 dla samochodów a za przekroczenie kary itd., itp. Kiedy limity na oddychanie ?
  • ~ja ja
    (2019-11-29 14:10)
    Znieśmy w cholerę obowiązek szkolny! Przecież to zamach na wolność! Przykład dała Greta, że można brylować bez nauki i jeszcze być "wykładowcą"! W Polsce przykładów takich "autorytetów" po podstawówkach mamy też paru! Dzieciaki na ulicę, nie tylko w piątki! POkażcie f-a wapniaKOm!
  • ~John Dunbar
    (2019-11-29 11:22)
    Zrezygnujmy z prywatnych samochodów. Tylko transport kolejowy, ewentualnie rowerowy, ewentualnie rolki i deskorolki... Może jeszcze hulajnogi...
  • ~Śpioch
    (2019-11-29 13:45)
    Ta mała dziewczynka jest niczym innym jak narzędziem socjotechnicznym w rękach kogoś komy zależy na wychowaniu sobie nowych wyznawców. Ona ma być wzorem do naśladowania przez nasze dzieci, które potem zapłacą za zaimplementowane im przekonania. CO2 jest niczym innym jak nową giełdą towarową na której handluje się prawami do emisji. Czyli biedna Etiopia możne sobie sprzedać prawa do emisji np. krajowi które już swoje limity wyczerpał. Plus taki że trochę kasy wpadnie do Etiopii
  • ~ocena
    (2019-11-29 12:47)
    Jest pewne że ekologiczna ideologia przyczyni się do światowego kryzysu gospodarczego ,wszystko co produkujemy i robimy jest złe -zanieczyszcza środowisko czyli przestańmy robić cokolwiek , jak Kononowicz "żeby nie było niczego "
  • ~Kolon
    (2019-11-29 15:18)
    Panie Stodolako to nie jest idealizm, tylko fanatyzm i potencjal tego fanatyzmu wydaje sie byc duzo wiekszy niz wszystkich fanatyzmow z ktorymi ludzkosc miala dotad doczynienia.
  • ~jarek
    (2019-11-29 18:58)
    To jest dziecko specjalnej troski. PRZESTAŃCIE JĄ REKLAMOWAĆ!
  • ~nauka stop
    (2019-11-29 23:55)
    Biedny mutant manipulowany przez dorosłych.
  • ~J.K
    (2019-11-29 16:23)
    niedługo ogłosi światu że jest LesGBT
  • ~Woj fizjanomija
    (2019-11-30 12:11)
    Ta ich greta to marketingowa klęska - powinni wybrać dziewczynkę o mniej antypatycznej aparycji.
  • ~Kogut
    (2019-11-30 11:06)
    Manipulacja się udała,tyle że to dziecko,dziecko wplatane w ogromne biznesy.wspulczuje....
  • ~a ja wam mówię
    (2019-11-29 15:08)
    że ta dziewczynka źle skończy w momencie, kiedy dorośnie lub w momencie, kiedy zrozumie, że jej "walka" nie przynosi żadnych skutków.
  • ~Greta rulez !!!
    (2019-11-29 09:55)
    Czy "dyskutant" Pan Autor artykułu przedstawi w ogóle jakieś argumenty oprócz strasznej "antywzrostowej" kalumni. Nie rozróżnia niestety ekonomicznych terminów "wzrost" i "rozwój" podobnie jak idol "prowzrostwoców" i innego oeneru Donaldowicz Trump który bronił winyla w Appalachach ( zatrudnionych coś 75 000) versus OZE w samej Kaliformi > 300 000. Eh rebjata rebjata nada padumat....Szto w Moskwie ? Haraszo ?
  • ~emk
    (2019-11-30 13:56)
    Ta nastoletnia dziewczyna jest niestety manipulowana przez rodzinę i ... nie tylko przez nich. Jej matka miała "parcie na szkło" chcąc zaistnieć tak jak ABBA, co jej niestety się nie udało. Ale udało się, za pomocą biznesmena i PR-owca wylansować córkę, która zamiast chodzić do szkoły, tak jak jej rówieśnicy - zaistniała jako "Greta walcząca o klimat". To ciekawe, że ci, którzy ją podziwiają i popierają "dbają" o klimat - korzystając z samochodów, samolotów , palą w kominkach, pieką kiełbaski na grillu, używają chemicznych kosmetyków, naczyń plastikowych itd... Tacy też uczestniczyli w Strajku Klimatycznym, dzięki któremu nie musieli w tym dniu się uczyć - szkoda, że nie pomyśleli, że ochronę klimatu trzeba zacząć od siebie... Te "przedstawienia" rzekomych obrońców to po prostu wielka HIPOKRYZJA i przez kogoś finansowana akcja !!!
  • ~Greta Armagedon - religia CO2
    (2019-11-30 02:33)
    to lewacki armagedon do robienia kasy
  • ~ oj tam troche dymu