Stodolak: Niektórym imponuje idealizm Grety Thunberg. Mnie niepokoi

Największą katastrofą, którą mogą nam przynieść zmiany klimatu, jest oddanie władzy nad gospodarką tym, którzy z nimi walczą.

wróć do artykułu
  • ~*!+(**&#$%^&
    (2019-11-29 08:53)
    Przestańcie promować to zaburzone i zmanipulowane dziecko! Z tego mogą wyniknąć tylko problemy związane z "modą" na Gretę! Dzieci w reklamach jako obrońcy klimatu, dzieci jako trybuni, mentalni mesjasze umoralniający rodziców... Co będzie jak Greta w postępującej chorobie i nie mając wpływu na zmiany, tracąc popularność spektakularnie "rzuci się na linkę"????
  • ~Greta rulez !!!
    (2019-11-29 09:55)
    Czy "dyskutant" Pan Autor artykułu przedstawi w ogóle jakieś argumenty oprócz strasznej "antywzrostowej" kalumni. Nie rozróżnia niestety ekonomicznych terminów "wzrost" i "rozwój" podobnie jak idol "prowzrostwoców" i innego oeneru Donaldowicz Trump który bronił winyla w Appalachach ( zatrudnionych coś 75 000) versus OZE w samej Kaliformi > 300 000. Eh rebjata rebjata nada padumat....Szto w Moskwie ? Haraszo ?
  • ~antyklimat aktywista
    (2019-11-29 10:22)
    Greta faktycznie ma zburzenia (jej matka opisuje w swojej ksiazce, ze Greta widzi dwutlenek wegla w powietrzu) i jest indoktrynowana przez swoich rodzicow o pogladach ekstremalnie lewicowych (jej ojciec opiekuje sie nia w jej podrozach przez Atlantyk). Aktywizm Grety jest finasowany przez amerykanskich globalistow (Soros) w celu zwiekszenia ich kontroli nad Zachodem przez zmniejszenie roli panstw nacjonalistycznych. Sami globalisci, miljarderzy amerykanscy jakos sie nie martwia o klimat i nic nie robia aby przeciwdzialac w jego pogarszaniu, zreszta sami rozpetali ten problem (Al Gore). Doswiadczeni klimatolodzy uwazaja, ze zmiany klimatyczne zaleza od wielu czynnikow (aktywnosc slonca, zawarosc pary wodnej, CO2 metanu w powietrzu) i sa na tyle skomplikowane ze przy obecenj wiedzy i metod badawczych jest trudna o dokladna odpowiedz. IPCC bada tylko wplyw czlowieka na klimat nie zwracajac uwagi na inne czynniki jak n.p. SLONCE. Zanieczyszczanie srodowiska to jest glowny problem w tej chwili dla ludzkosci.
  • ~John Dunbar
    (2019-11-29 11:22)
    Zrezygnujmy z prywatnych samochodów. Tylko transport kolejowy, ewentualnie rowerowy, ewentualnie rolki i deskorolki... Może jeszcze hulajnogi...
  • ~wjw
    (2019-11-29 12:37)
    ...i zrezygnujmy z oddychania. Przez miliony lat klimat Ziemi zawsze się zmieniał czy człowiek był, czy nie. Tak to działa. A teraz szereg cwaniaków próbuje na tym zarobić bezczelnie wyciagając kasę z czego tylko się da np. handlu limitami emisji CO2, normy emisji CO2 dla samochodów a za przekroczenie kary itd., itp. Kiedy limity na oddychanie ?
  • ~ocena
    (2019-11-29 12:47)
    Jest pewne że ekologiczna ideologia przyczyni się do światowego kryzysu gospodarczego ,wszystko co produkujemy i robimy jest złe -zanieczyszcza środowisko czyli przestańmy robić cokolwiek , jak Kononowicz "żeby nie było niczego "
  • ~z.
    (2019-11-29 13:21)
    Prośba do ekozboków: proszę podać JEDEN dowód na to, że CO2 powoduje ocieplenie klimatu.
  • ~Śpioch
    (2019-11-29 13:45)
    Ta mała dziewczynka jest niczym innym jak narzędziem socjotechnicznym w rękach kogoś komy zależy na wychowaniu sobie nowych wyznawców. Ona ma być wzorem do naśladowania przez nasze dzieci, które potem zapłacą za zaimplementowane im przekonania. CO2 jest niczym innym jak nową giełdą towarową na której handluje się prawami do emisji. Czyli biedna Etiopia możne sobie sprzedać prawa do emisji np. krajowi które już swoje limity wyczerpał. Plus taki że trochę kasy wpadnie do Etiopii
  • ~ja ja
    (2019-11-29 14:10)
    Znieśmy w cholerę obowiązek szkolny! Przecież to zamach na wolność! Przykład dała Greta, że można brylować bez nauki i jeszcze być "wykładowcą"! W Polsce przykładów takich "autorytetów" po podstawówkach mamy też paru! Dzieciaki na ulicę, nie tylko w piątki! POkażcie f-a wapniaKOm!
  • ~a ja wam mówię
    (2019-11-29 15:08)
    że ta dziewczynka źle skończy w momencie, kiedy dorośnie lub w momencie, kiedy zrozumie, że jej "walka" nie przynosi żadnych skutków.
  • ~Kolon
    (2019-11-29 15:18)
    Panie Stodolako to nie jest idealizm, tylko fanatyzm i potencjal tego fanatyzmu wydaje sie byc duzo wiekszy niz wszystkich fanatyzmow z ktorymi ludzkosc miala dotad doczynienia.
  • ~lester
    (2019-11-29 15:57)
    powiedzmy ze mamy kwiaty I male drzewka w domu do dekoracji ,lepszego samopoczucia a wiele oile pamietam bylo kwiatow I drzewek palmowych w moim domu a potem wyrzucimy to wszystko na smieci I co bedzie lepiej bedziemy sie czuli w 80 procentach NIE,ktos kto sie zna na botanice to wie jaka bedzie roznica a teraz wielkie aglomeracje ,zabudowa ,poszerzanie drog,i zdobywanie terenow pod osiedla czy miasta dla ludzi kosztem wycinania lasow ,zasmiecania plastykiem wody rzeczne ,oceaniczne degradacja srodowiska a co rok wiecej ludzi ,samochodow ,I naturalnych lub nie pozarow wiec walcza z klimatem ,niech zatrzna od wschodniej strony swiata tam gdzie naprawde nie martwia sie klimatem ,gdzie ludzie musza chodzic w maskach,gdzie dochodzi wrescie do kolosalnego zanietrzyszczenia srodowiska I ludzie umieraja w nedzy I glodu to najwazniejsze aby zaprzestac wojowac z klimatem a poprawic nasze srodowisko I zadbac o nie
  • ~J.K
    (2019-11-29 16:23)
    niedługo ogłosi światu że jest LesGBT
  • ~98uiojkm,
    (2019-11-29 17:54)
    "..........238 profesorów z całego świata podpisało odezwę do liderów Unii Europejskiej,"- po co? Skoro pana kolega w innym komentarzu do aktualnej sytuacji zaraz stwierdzi, ze Unii trzeba bronic, bo sie z nia nikt nie liczy..........
  • ~jarek
    (2019-11-29 18:58)
    To jest dziecko specjalnej troski. PRZESTAŃCIE JĄ REKLAMOWAĆ!
  • ~nauka stop
    (2019-11-29 23:55)
    Biedny mutant manipulowany przez dorosłych.
  • ~Greta Armagedon - religia CO2
    (2019-11-30 02:33)
    to lewacki armagedon do robienia kasy
  • ~gf