Jest wyrok TSUE ws. frankowiczów. Czekały na niego setki tysięcy Polaków

| Aktualizacja:

W zawartych w Polsce umowach kredytu indeksowanego do waluty obcej, nieuczciwe warunki umowy dotyczące różnic kursowych nie mogą być zastąpione przepisami ogólnymi polskiego prawa cywilnego - podał w czwartek w komunikacie prasowym TSUE. Według Trybunału, prawo UE nie stoi na przeszkodzie unieważnieniu umów dotyczących kredytów we frankach szwajcarskich.

wróć do artykułu
  • ~natowychodzi
    (2019-10-03 10:18)
    Aha, czyli jak widać rzecznik generalny TSUE tak, a skład sędziowski TSUE inaczej. No proszę....
  • ~oszron
    (2019-10-03 10:27)
    Gdybym tylko był na tyle naiwny aby wierzyć, że te "bezprawne" zapisy byłyby solą w oku wygranych-w-życie gdyby frank był po np. 2PLN ;) Swoją drogą zawsze myślałem, że zapisy umowy się czyta i rozumie przed podpisaniem a jak się nie rozumie to się zatrudnia kogoś kto rozumie ...
  • ~w
    (2019-10-03 10:43)
    Bardzo ważny komunikat. Nieuczciwe warunki umowy dotyczące różnic kursowych nie mogą być zastąpione przepisami ogólnymi polskiego prawa cywilnego - podał w czwartek w komunikacie prasowym TSUE.
  • ~Jan z Bogdańca
    (2019-10-03 11:02)
    Prezesi banków śpią spokojnie!
  • ~^∆^
    (2019-10-03 11:05)
    Pieniądze — pieniędzmi, ale życia ludziom, którzy popełnili samobójstwa, ten „wyrok” nie zwróci…
  • ~in
    (2019-10-03 11:16)
    TSUE odesłał frankowiczów do sądów w których na dziesięć spraw wygrywa jedna.
  • ~Były Bankowiec
    (2019-10-03 11:30)
    Ok. Umowa może zostać unieważniona. Ale... Kowalski wziął kasę i... musi ją wówczas natychmiast oddać. A skąd ma wziąć? Ano musiałby wziąć inny kredyt. A ten kosztuje. Jak trzeba szybko, to kosztuje dużo. A są to kredyty na setki tysięcy złotych. Zatem TSUE pomógł garstce bogatych, aby wycofali się z rosnących kosztów. I... już.
  • ~natowychodzi
    (2019-10-03 11:37)
    Pierwszy tytuł w tym miejscy: TSUE stanał po stronie banków" >Hahaha, co za zmiana w pare minut!
  • ~krystek
    (2019-10-03 12:16)
    widzicie jaka jest obuda w kopo bufetowa nie tak dawno mowila ze beda pograzoni frankowicze ona jbyla kiedy wprowadzano kredyty bankowosci takich mielismy nieukow tylko falsz przeznich przemawia i ze rzad bedzie pograzony tylko klamia i szczuja chamstwo tylko przeznich przemawia
  • ~Pół-panek
    (2019-10-03 12:52)
    ZNÓW CWANIACY i OSZUŚCI WYGRALI.KTO Ich zmuszał do Kredytów w Frankach? Waluta Polski to ZŁOTY.
  • ~kuba
    (2019-10-03 13:03)
    Raz chciałem wziąć kredyt. zaproponowano mi umowę. Skreśliłem w niej dwa słowa. Poinformowano mnie, że zapisy umowy są niezmienne. Zapytałem, dlaczego w takim razie nazywa się "umowa"? Lepsza nazwa to "definicja produktu", który się kupuje albo nie. Mimo namów zrezygnowałem z wzięcia kredytu. I do tego namawiam. A swoją drogą, ci którzy wpisali niezgodne z prawem klauzule do umów powinni mieć procesy karne.
  • ~rychu
    (2019-10-03 14:31)
    spekulanci przez kilka lat smieli sie z ludzi bioracych kredyty w zlotowkach !!!!!!!! a teraz ci zlotowkowi kretyni, wszyscy kretyni zaplaca za "refundacje strat" spekulantom !!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~Marlena
    (2019-10-03 18:35)
    Ja przez to zamieszanie z kredytami we frankach szwajcarskich obawiam się już chyba każdej pożyczki. porównuje przez strony typu sprint cash, mam nadzieje, że uda mi się wybrać jakaś sensowna opcje na kredyt na mieszkanie