Niemiecki dziennik: Widmo recesji krąży nad Zachodem, a Polska przeżywa cud gospodarczy

| Aktualizacja:

Niemiecki dziennik ekonomiczny "Handelsblatt" pisze w środę o cudzie gospodarczym, który aktualnie przeżywa Polska i inne kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Jest to tym bardziej wyjątkowe, że nad Zachodem unosi się widmo recesji - zauważa gazeta.

wróć do artykułu
  • ~wolny człowiek
    (2019-08-15 12:43)
    KODomici i inni pasożyci dostają skrętu kiszek,że w Polsce dzieje się 100 razy lepiej niż za PrzestępczejOrganizacji.
  • ~tamtam
    (2019-08-14 22:39)
    Porównanie wybranych cen w lipcu tego roku i rok temu - wzrosły ceny m.in: warzyw - o 32,4 proc. (najwyższy wzrost rok do roku od przynajmniej 20 lat!), cukru - o 28,4 proc., wywozu śmieci - o 24 proc., mięsa wieprzowego - o 12,4 proc., pieczywa - o 9,6 proc., mąki - o 8,4 proc., wędlin - o 6,7 proc... BRAWO PIS!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~gosc z zagranicy
    (2019-08-15 11:38)
    Jesli kryzys na CALYM SWIECIE ,a w PL ´´CUD GOSPODARCZY`` to napeno wroca wszyscy POLACY DO KRAJU, i beda pracowac za pieniadze ktore dzisiaj dostaja UKRAINCY. RAJ NA SWIECIE, dwie WIEZE dla JARKA to zamalo, zbudowac CALE MIASTO,niech sie nazywa KACZOGRÖD . Niech szybko zbudoja NOWY PORT LOTNICZY bo nie starczy miejsca do LADOWANIA SAMOLOTOW.
  • ~Krzychu
    (2019-08-16 04:50)
    Wezme przyklad z Pisu, jutro ide do banku, wezme sobie kredyt, a co se bede zalowal, potem kupie sobie pare nowych rzeczy, mebli, zaprosze ludzi na prywatke, pokaze jak mam ladnie, pochwale sie sukcesem. Wszystko na kredyt , ale mam ladnie, na pokaz!
  • ~G
    (2019-08-15 06:24)
    Zdrajców osadzić!
  • ~zwolennil postepu
    (2019-08-18 13:35)
    Wyrzuccie Merkel z pracy to sie Wam poprawi.
  • ~Adam Bialystok
    (2019-08-15 11:04)
    Dodruk kasy bez pokrycia trwa. Dziś plusiaki dostają ale niebawem jak PiS pozostanie zacznie się tragedia. Ich pierwszych dotknie.
  • ~emeryt MSW i MSWiA
    (2019-08-14 21:13)
    Kryzys! Ludzie jaki kryzys? Kryzys to będzie dla nas. A Zachód?... na kogoś trzeba zwalić. Natomiast Niemcy są pragmatyczni. Nie pogardzą w redakcji kasą od zleceniodawców z Polski za taki artykuł. I już rządzący za pomocą takich pisów (wcześniej platfusów) ustawiają gigainflację zaraz po wyborach. Bedą czyści. Wina Zachodu.
  • ~rychu
    (2019-08-15 14:42)
    Gomulka, kiedy "zrezygnowal ze wzgledu na stan zdrowia" pozostawil "0" zerowy bilans handlowy - to przeciez wielkie osiagniecie !!!!!!!!!!! teraz mamy juz prawie "0" zerowe bezrobocie, cholernie enrgochlonna gospodarke oparta na weglu, koszmarny brak inwestycji i praktycznie calosc wzrostu PKB zawdzieczamy Polakom bezrozumnie wydajacym pieniadze !!!!!!!!!!! przy wielkim wzroscie cen art. spozywczych to i PKB pewnie jeszcze troche "podskoczy" !!!!!! chcialbym zeby dzisiaj ktos zrobil taki sam filmik jak Jarek kupowal cukier i mowil ze "za drogi" !!!!!!!! i oczywiscie za pozyczone pieniadze, bo nie wiedzial ze w sklepie trzeba placic za produkty !!!!!!!
  • ~ein Leser
    (2019-08-17 14:17)
    Fuer "Handelsblatt" : Wenn Frau merkel wird pensioniert, denn wirtschaftliche Lage in der BRD wird sich verbessern. Also schicken Sie Frau Merkel in eine vorzeitige Pensionierung.
  • ~tezet
    (2019-08-17 06:01)
    Ja już przez ten "CUD" mam pusty portfel.
  • ~efrttt
    (2019-08-15 09:24)
    Mam odmienne zdanie na ten temat. To kwitnienie jest chwilowe oparte na konsumpcji. Polska sie zadłuża na niespotykaną skalę. Dopóki jest wzrost PKP ok 5 procent to jeszcze jakoś ok ale jeżeli wzrost wyhamuje to koniec. Polska nie ma żadnej tak naprawdę produkcji tylko konsumpcję. To chwilowe, ten niby sukces. Gdzie nam do NIemiec. Ludzie.
  • ~xxxx
    (2019-08-19 13:43)
    Księgowośc Morawieckiego. Poprzednio zapłacił bankowi 20 mln za ranking korzystny dla Polski. Ciekawe ile dał tym razem za ten artykuł.
  • ~Agent Krystyna
    (2019-08-15 21:35)
    Poznaj opinię Rosjanina.
  • ~Szwabb
    (2019-08-15 09:44)
    Bez paniki! Na razie to jest tylko strach przed recesja. A nie ma tego rok w rok, rok w rok? No to stracha na Lachy!
  • ~Stock
    (2019-08-16 04:29)
    A wszystko przez tego niezrownowazonego k n u r a Trumpa, to jego American first? On doprowadzi swiat donrwcesji, bo du co, dem nie, du zazdrosci Unii eksportu i Chinom, i td! Tylko ja, ja, ja , ja, ja ko nia w a l a c , no bo on tak sie samego kocha i podziwia?
  • ~infa
    (2019-08-15 08:15)
    Nasza produkcja jest tak prymitywna (średnia 0,35€ kg), że nie podlega w takim stopniu recesji jak niemiecka (średnia 2,1€ kg). Dobre i to.
  • ~anna
    (2019-08-20 18:06)
    Jaki cud ? Drukują pieniądze bez pokrycia w produkcji, czego dowodem jest inflacja i wypuszczony banknot o wyższym nominale 500 zł a 200zł był banknotem rzadko pojawiającym się w obiegu teraz jest go coraz więcej na co dzień. Nie trzeba być ekonomistą by to zauważyć.Tak już było u schyłku komuny: zasiłki jak zarobki, rekompensaty, coraz wyższe nominały i szalejąca inflacja.
  • ~Wera
    (2019-08-20 13:05)
    Jak chcą taki bum u siebie to niech wezmą kredyty a gotówkę daje ludziom. Dlaczego tego nie robią bo ta metoda wzrostu gospodarczego ma krótkie nogi.
  • ~Mik
    (2019-08-21 08:45)
    Dobrze napisane z tym cudem. Bo tylko w pisowskiej Polsce sqteren wierzy jeszcze w cuda, że jakoś to bedzie.