Niemiecki dziennik: Widmo recesji krąży nad Zachodem, a Polska przeżywa cud gospodarczy

| Aktualizacja:

Niemiecki dziennik ekonomiczny "Handelsblatt" pisze w środę o cudzie gospodarczym, który aktualnie przeżywa Polska i inne kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Jest to tym bardziej wyjątkowe, że nad Zachodem unosi się widmo recesji - zauważa gazeta.

wróć do artykułu
  • ~Szwabb
    (2019-08-15 09:44)
    Bez paniki! Na razie to jest tylko strach przed recesja. A nie ma tego rok w rok, rok w rok? No to stracha na Lachy!
  • ~efrttt
    (2019-08-15 09:24)
    Mam odmienne zdanie na ten temat. To kwitnienie jest chwilowe oparte na konsumpcji. Polska sie zadłuża na niespotykaną skalę. Dopóki jest wzrost PKP ok 5 procent to jeszcze jakoś ok ale jeżeli wzrost wyhamuje to koniec. Polska nie ma żadnej tak naprawdę produkcji tylko konsumpcję. To chwilowe, ten niby sukces. Gdzie nam do NIemiec. Ludzie.
  • ~infa
    (2019-08-15 08:15)
    Nasza produkcja jest tak prymitywna (średnia 0,35€ kg), że nie podlega w takim stopniu recesji jak niemiecka (średnia 2,1€ kg). Dobre i to.
  • ~G
    (2019-08-15 06:24)
    Zdrajców osadzić!
  • ~antysiukces
    (2019-08-14 23:59)
    Ten sukces polega też na tym , że zadłużenie Polski wzrosło do niebotycznych rozmiarów. Polska nigdy nie spłaci długów, bo nie ma z czego, więc będzie sprzedawać młodzież jako mięso armatnie na szytowskie wojny.
  • ~antysukces
    (2019-08-14 23:55)
    Sukces gospodarczy Polski polega na tym ,że Polacy są coraz bardziej schorowani i umierają coraz wcześniej.
  • ~Adolfina Szaria Merkill
    (2019-08-14 23:07)
    a w Bundeskalifatach Germanistanu recesja. Towarzyszu $oroSS - pomocy!
  • ~tamtam
    (2019-08-14 22:39)
    Porównanie wybranych cen w lipcu tego roku i rok temu - wzrosły ceny m.in: warzyw - o 32,4 proc. (najwyższy wzrost rok do roku od przynajmniej 20 lat!), cukru - o 28,4 proc., wywozu śmieci - o 24 proc., mięsa wieprzowego - o 12,4 proc., pieczywa - o 9,6 proc., mąki - o 8,4 proc., wędlin - o 6,7 proc... BRAWO PIS!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~emeryt MSW i MSWiA
    (2019-08-14 21:13)
    Kryzys! Ludzie jaki kryzys? Kryzys to będzie dla nas. A Zachód?... na kogoś trzeba zwalić. Natomiast Niemcy są pragmatyczni. Nie pogardzą w redakcji kasą od zleceniodawców z Polski za taki artykuł. I już rządzący za pomocą takich pisów (wcześniej platfusów) ustawiają gigainflację zaraz po wyborach. Bedą czyści. Wina Zachodu.
  • ~versthen Sie?
    (2019-08-14 20:30)
    Wraca normalność. Wystarczy nie kraść.
  • ~roxy
    (2019-08-14 20:25)
    I pomyśleć gdzie byłaby POLSKA w dniu dzisiejszym, gdyby nie wypłynęło 250 miliardów z budżetu za poprzedniej władzy.
  • ~Gandalf
    (2019-08-14 20:23)
    Nawet Niemcy nas doceniają. Miło się czyta takie informacje. Mamy rząd na meda. to i sukcesy są.
  • ~kroki
    (2019-08-14 20:14)
    Fakty przemawiają za rządem. Co by opozycja nie krzyczała to sorry very, Morawiecki pozamiatał i zgarnął całą pulę. Jest najlepszy i najskuteczniejszy.
  • ~clementyna
    (2019-08-14 20:12)
    Taka dziwna prawidłowość: im więcej opozycja krzyczy i zieje nienawiścią, tym więcej nasz rząd ma sukcesów. Podoba mi się taka zależność. Panie premierze: pijemy szampana po wygranych wyborach.
  • ~starak
    (2019-08-14 20:09)
    Zachodnia Europa od wielu miesięcy nas chwali. Tylko platfusy w POlsce cały czas hejtują.
  • ~Krystyna.z.Agencji:-)
    (2019-08-14 20:01)
    Tak to prawda. Ostatnio mam wiecej Polakow niz Niemcow.
  • ~renegat
    (2019-08-14 19:28)
    komentarze obnażające oszustwa propagandowe rządzacych i mechanizmy rąbania ekonomicznego większości obywateli nie są wpuszczane na to forum
  • ~sofik
    (2019-08-14 18:32)
    cudów w naszej gospodarce nie ma, to tylko ciężka praca Polaków. A recesja już idzie i to dużymi krokami. Dlatego pis powinien teraz wygrać bo zostanie wyniesiony na kopach po roku lub dwóch i zniknie. Gdy przegra będzie dalej mącił a na recesje trafi nowy rząd.
  • ~Fedor
    (2019-08-14 18:26)
    ~~Dm 2: Za Tuska ZUS był wiarygodny, dopóki nie wyliczył, że zadłużenie przekroczyło pierwszy próg oszczędnościowy zapisany w konstytucji, czyli 55% PKB. Tusk zareagował błyskawicznie: prezes ZUS poleciał, zadłużenie cudownie spadło poniżej progu, ponieważ jednak wirtualna księgowość i cierpliwość rynków finansowych mają swoje granice, trzeba było jeszcze przejąć kasę z OFE, żeby na papierze znowu wszystko "grało" i można było poharatać z kumplami w gałę.
  • ~pomnik prezesa
    (2019-08-14 17:59)
    To jest księgowość kreatywna . Sukcesy widać w elektromobilności i przekopie mierzei .Przekop od kilku miesięcy kopie prezes szpadlem , Mam propozycję do światłych inwestycji ,przekopmy Hel skrócimy drogę na pełne morze .