Pod koniec lipca br. zakończyliśmy wprowadzanie mobilnych urządzeń do płatności kartą. Jesteśmy jednym z czterech pasażerskich przewoźników kolejowych w Polsce, którzy oferują taką możliwość pasażerom - powiedziała cytowana w komunikacie Anna Lenarczyk, dyrektor handlowy spółki Przewozy Regionalne, właściciela marki Polregio. Jak dodała, teraz na pokładzie każdego pociągu Polregio zapłacimy kartą płatniczą.

Reklama

Firma Polregio przypomniała, że od ponad roku konduktorzy posiadają terminale do sprzedaży biletów.

Pasażerowie mają też możliwość potwierdzenia swojej tożsamości przy pomocy platformy mObywatel. W komunikacie przypomniano, że aplikacja ta, wprowadzona przez Ministerstwo Cyfryzacji, pozwala na wygodne przechowywanie i użycie dokumentów, takich jak dowód osobisty czy prawo jazdy. W ramach funkcji mTożsamość można bezpiecznie przechowywać i potwierdzać tożsamość za pomocą dowodu osobistego, a także legitymacji szkolnej czy studenckiej, bez potrzeby posiadania przy sobie fizycznego dokumentu.

Coraz więcej naszych pasażerów kupuje bilety przez internet, a smartfony towarzyszą im niemal w każdej chwili. Aplikacja mObywatel to kolejne udogodnienie, które wpisuje się w nasze działania nad ułatwieniem obsługi pasażerów. Przypomnę, że od niedawna funkcjonuje nasza aplikacja mobilna Polregio, która umożliwia zakup biletów w łatwy sposób – podkreśliła Lenarczyk.

Polregio to największy pasażerski przewoźnik w Polsce. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1900 pociągów zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie, a także kilka komercyjnych pociągów superREGIO, np. do Zatoru w Małopolsce.

W ciągu roku z usług Polregio korzysta ponad 81 mln pasażerów. Pociągi przewoźnika zatrzymują się na ponad 1900 stacjach.

Przewozy Regionalne, właściciel marki Polregio, powstały w 2001 r.