Dostawcy prądu nie czekają na nowe przepisy. Ceny już rosną

Wybór oferty promocyjnej oznacza rezygnację z korzystania z taryfy zatwierdzanej przez prezesa URE na rzecz wolnorynkowych cen. Rozporządzenie prądowe wreszcie jest, ale oznacza kolejne opóźnienie rozliczeń.

wróć do artykułu
  • ~prezes
    (2019-07-23 10:43)
    stoimy przed powaznymi wyzwaniami,o ktorych nikt woli nie mowic,szczegolnie przed wyborami.Podniesienie cen certyfikatow klimatycznych ogromnie juz uderzylo w ceny pradu,to juz jest faktem.Podwyzki cen powinny juz byc o ok.30%."zamrozenie" cen dla zwyklych odbiorcow jest zabiegiem zywcem z czasow PRL,gdzie uciekano od ekonomicznej i matematycznej prawdy i aby utrzymac niskie ceny zywnosci,wlasnie pradu,gazu,CO,oplat domowych,darmowe kolonie,itd-drukowano pieniadze w takiej skali,ze pod koniec PRL placilsmy w sklepach milionami,a mnie wystarczal banknot 100 marek RFN wymieniony na czarno pod Pewexem do oplacenia na rok z gory oplat domowych w 2 pok.mieszkaniu w bloku w centrum Krakowa.Obecnie takie 100 marek RFN to 50 euro,czyli ok.210 zl.Pokazuje te przyklady z PRL aby mlodzi mieli swiadomosc,ze my-starzy-absurdy gospodarcze dobrze znamy.Takim absurdem bylo wlasnie owe "zamrozenie" cen pradu-panstwo doklada do cen zamrozonych z budzetu,dlug rosnie,co wiecej odbiroca zyje w sztucznej wierze,ze jest dobrze,ze jego podwyzki pradu nie dotycza.Paskudne obudzenie przyjdzie dopiero w chwili gdy zamrozenie przestanie dzialac i podwyzki moga siegnac nawet 40%.Do tego moze dojsc podwyzka cen zywnosci,roznych uslug dla bloku (np.wywoz smieci,oswietlenie chodnika,itp.),paliw-gdyby wybuchla wojna z Iranem.Nawet bez wojny ilosc klopotow bedzie sie zwiekszac-energetyka musi budowac cos nowego-albo na gaz,albo atomowe,albo OZE.kazda wersja to wielkie wydatki.Sfinansujemy je my-kupujacy prad.Ktos powie -bede palil jedna zarowke LED z 7 W poboru,bede prac 2 razy mniej,bede oszczedzal prad-OK.Ale nie ucieknie przed zewnetrzynmi podwyzkami wszystkiego,gdzie udzial ma prad,a prad jest potrzebny praktycznie wszedzie i wszedzie bedzie podnosil koszty.Kwestia energii,paliw,ich cen,kar za CO2,itd. beda najbardziej trudnymi tematami na najblizsze lata-kwestia ta rozwali sporo rzadow i poruszy masy.Jedyna pociecha to rozwoj technologii,ktora pozwoli nam oszczedzac prad,jezdzic autem na prad,moze tez kiedys tanio produkowac prad.
  • ~Arturo
    (2019-07-22 19:04)
    Powiem krótko głosuj na PiSlandie po wyborach szczęka ci opadnie.
  • ~patryjota
    (2019-07-22 10:46)
    Odcionć morzliwosci dostawy pradu tym dostawcom kturzy nie podoprzadkowujom sie ministerstwu i rzadowi!
  • ~Katon M
    (2019-07-22 09:51)
    A ja mam tylko jedno ...(1) pytanie ....Kiedy w tym kraju zapanuje "NORMALNOŚĆ"....CZEGO BYŚMY SIE NIE DOTKNELI ...CZEGO NIE SŁUCHALI ...to wszystko jest albo zawiłe...albo niemiłe....albo niewiarygodne.....Dlaczego....nie może być "normalnie" ..tak . zwyczajnie po ludzku ...że Bóg ..Honor i Ojczyzna ...coś znaczą ....że idący pod tym sztandarem to jedna szanująca się wspólnota....jedna rodzina....Dlaczego tak nie jest...????...
  • ~Demaskator
    (2019-07-22 09:13)
    Pora szykować taczki na ten rząd.
  • ~ekonomista
    (2019-07-22 07:45)
    Od 4-ch lat ekonomiczne matoły z PIS-wprowadzaja coraz to nowe podatki. bankowy, paliwowy/ podobno na naprawę dróg-tak naprawdę to lipa!/, od powierzschni handlowych, itd-teraz dojdą nowe. Czyli obciażaja wszystkich obywateli po to, żeby dać niektórym/ np 500 +/dzisiaj juz 400 +!/. W ten obrzydliwy i cyniczny sposób PIS-owskie matoły realizuja swoje obietnice. Spójrzcie na ceny zywnosci- ca 20 % rdr! Paliwa, itd. Ceny prądu wzrosna po wyborach, czyli w 2020 r o ca ... 40 % dla gospodarstw domowych- a przeciez juz dzis prąd w Polsce jest bardzo drogi! I co na to ten durny suweren? Dalej bedziecie popierac tych złodziei i obłudników? To za chwilę padniecie-razem z nimi !
  • ~Wąż
    (2019-07-21 23:38)
    Jakakolwiek polityka zgenerowanego PIS-u prowadzi do katastrofy. Ale kraju, gdzie jak w średniowieczu, żądzą "króle" pisowskie i KK nie ma się co dziwić. Kupiony elektorat zauważy zbyt późno skutki tej, skazanej na plajtę, polityki PIS-u.
  • ~hoff
    (2019-07-21 23:04)
    zrzutki na 500+ ciąg dalszy. Bo jak każdy wie żeby dać "pińcet" trzeba najpierw zabrać sześćset, żeby i dla nas coś zostało...
  • ~🤣
    (2019-07-21 22:21)
    Oj tam, oj tam, tylko wam się wydaje, że dostaliście wyższe rachunki za zmniejszone zużycie. PiS obiecał - zero podwyżek dla gospodarstw. A PiS nigdy nie kłamie, q-y-m !
  • ~╲╱.├─┤
    (2019-07-21 22:18)
    I bardzo dobrze - to cena za bycie nowoczesnym europejczykiem, forpoczta lewackiej ideologii w której ślimak to ryba... płaczcie i płaćcie... nie zal mi was wcale bo za rok uzyskam pełną niezależność energetyczna
  • ~lewacka Greta Thunberg
    (2019-07-21 22:03)
    będziecie płacić jak z zboże, do konca świata
  • ~ajax
    (2019-07-21 21:44)
    Jeszcze to rozporządzenie w życie nie weszło, przecież już sierpień za kilka dni???!!! No tak, ale jak PiSi rząd zajął się sprawą cen prądu już po fakcie jak sprawa zaczęła poważnie śmierdzieć, a już co najmniej od 2015 roku było wiadomo, że w 2019 mogą być cyrki, to co się dziwić. Tja, aby do jesiennych wyborów, a po wyborach wszystkie te plusy PiS podwyżki zeżrą i to nie tylko prądu jak ruszy lawina inflacyjna. Już np. w niektórych miastach, gminach samorządy podnoszą opłaty za wywóz śmieci nawet ponad 100%. Z jednej strony plusy z drugiej podwyżki i bilans wyjdzie na zero, no ale jesienią już będzie po wyborach.

Może zainteresować Cię też: