Raport FOR o 500 plus. Rafalska: Jego autorzy żyją w alternatywnej rzeczywistości

Trzeba dużo złej woli, by tak negatywnie oceniać 500+, a mówienie, że program nie przyczynia się do redukcji ubóstwa, to zaklinanie rzeczywistości - stwierdziła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska w "Super Expressie" oceniając zarzuty Forum Obywatelskiej Rozwoju.

wróć do artykułu
  • ~abacab
    (2019-05-09 09:05)
    Pani Minister sieje propagandę, zamiast podpierać się rzeczywistymi danymi, które wskazują na relację przywołanych przez nią wskaźników z łapówką wyborczą 500+. To co ona czuje mnie nie obchodzi - ja chcę zobaczyć realne dane, gdzie będzie widać korelacje między wydawanymi przez rząd dziesiątkami miliardów złotych a wzrostem dzietności i redukcją ubóstwa.
  • ~=taka prawda
    (2019-05-09 09:18)
    Poprzez korupcję polityczną, rośnie nam pokolenie roszczeniowe; im się też należy jak się należało pisowskim urzędnikom!
  • ~nomen
    (2019-05-09 09:19)
    Pierwsza Łapówkara + tego rządu. Rozdawnictwo socjalu podporządkowane celowi wyborczemu. A w szpitalach z braku kasy zamyka się oddziały.
  • ~er
    (2019-05-09 09:29)
    I kolejne "Obywatelskie" coś tam się kompromituje.
  • ~ot co
    (2019-05-09 09:33)
    Pod takim artykułem będą w ogromnej wiekszości wpisy zazdrośników, którzy krytykują a i tak 500+ biorą, chociaż by nie musieli. Nie mogą ścierpieć ,że są teraz mniej wyróżniający się, bo biedy mniej...:-)
  • ~Nasz
    (2019-05-09 10:13)
    pis-lam to zło totalne.
  • ~Wera
    (2019-05-09 10:51)
    Widzimy dziś jaka Jest opieka zdrowotna tym 500plus zakryli swoje nieudolne rządzenie przez to mogą sobie pozwolic na wszystko .ale do czasu .ludzie rząd PiS rozliczą wcześniej czy pöźniej to samo zaczyna się w Turcji .chciałabym aby młodzi zmądrzeli i podeszli do wyborów z rozsądkiem myślą o przyszłości swoijej i i dzieci .nie może byc tak żeby przywódca myślący IXX wiekiem i do tego o zemstwie gromadzący wielki majątek dla swojej rodziny na pokolenia i dla swojej partii.udającego biedaka a w rzeczywistośco jest inczej .rządził i mówił co prosty człowiek ma robic
  • ~TCT
    (2019-05-09 10:54)
    Co prawda liczba narodzin maleje, ale jeżeli podstawimy tę liczbę do wzoru |x(t)|^\frac{2}{3}+|y(t)|^\frac{2}{3}=\cos^2 t+\sin^2 t=1, to wszystko będzie OK.
  • ~bulwers
    (2019-05-09 11:10)
    Rafałek manipuluje jak zwykle. Raport wyraźnie wyszczególnia: "skrajne ubóstwo wśród dzieci" a ona podaje dane ogólne dotyczące "skrajnego ubóstwa". Pani minister nie chce rozumieć, że jak patologii lżej, to jeszcze nic nie musi znaczyć dla ich dzieci i one mają jak było!!!
  • ~PiS = POLEXIT
    (2019-05-09 11:21)
    Program jest olbrzymim skandalem - to defraudowanie publicznych pieniędzy na partyjną propagandę. Beneficjentami bywają ludzie bardzo zamożni, na których składać się muszą nierzadko ludzie bardzo ubodzy, którzy odchowali już dzieci, ponieśli tego koszty bez pomocy państwa, a teraz państwo doi ich jeszcze aby dopłacać bogatym. Pisowska pani minister - trzeba bardzo dużo złej woli aby bronić takiej piramidalnej fikcji i niesprawiedliwości.
  • ~xczi
    (2019-05-09 11:55)
    Mam zasłyszaną propozycję. Podnieśmy minimalne zarobki powyżej średniej, to wszyscy będą zarabiać powyżej średniej.
  • ~Kedaj
    (2019-05-09 12:05)
    FOR, to początek zdania: fora ze dwora Balcerowicz i jego oszuści
  • ~Ob
    (2019-05-09 12:12)
    Wierzyc w GUS to jak wierzyc w gusla.
  • ~KONSTY.TUCJA
    (2019-05-09 12:17)
    500+ to program wspierania patologii. Jakoś PiSbolszewicy nie zauważają, ze w ciągu 2 ostatnich lat gwałtownie wzrosło spożycie wódy w Polsce i jednocześnie MALEJE długość życia w Polsce !!! Gratulacje !!! Tylko funkcjonariuszom PiSbolszewckiego reżimu się poprawiło. Np ten pijak Karski: 7 mln zł oszczędności tylko w zł, 4 mieszkania i limuzyny w garażach. No ale im się przecież należy !!!
  • ~logika
    (2019-05-09 12:26)
    Interesuje mnie tylko jeden fakt. Za czasów PO było dokładnie tak samo jak jest teraz za czasów PiS , mam na myśli : zamykanie oddziałów szpitalnych, brak pieniedzy na podwyżki dla nauczycieli, policjantów , lekarzy etc. Rodzi się wobec tego pytanie, gdzie były wtedy te pieniądze, które teraz rozdaje PiS w ramach programów 500+ ? Czyżby były pompowane za naszą granicę do mafii Merkel i spółka? Czyżby PiS nagle zakręcił ten kranik ku wielkiemu zmartwieniu poprzednim "elytom"? Zwróccie uwagę na wyborcze hasła PO "chcemy zeby było jak było" "PiS musi odejść"...zastanawiające
  • ~FOR ma racje
    (2019-05-09 12:26)
    Forum Obywatelskieg Rozwoju ma racje. W II turze pieniedze w ramach 500+ ida glownie do bogatszych, a i w I turze duzy odsetek przeznaczono dla nich.---- Nie sciagajmy przedziwnych rozwiazan z Wlk. Brytanii, bo tam chyba wymyslono zasilek demograficzny. Obecnie w UK 70% spoleczenstwa wypowiada sie za cieciem socjalu na polityke prorodzinna, chociaz wskaznik nakladow na polityke prorodzinna jest chyba o polowe nizszy w % PKB niz w Polsce i ksztaltuje sie ponizej sredniej unijnej.
  • ~Moze...
    (2019-05-09 12:34)
    Moze Pani Minister zinterpretowalaby suwerenowi wskaznik Giniego w wysokosci 0,51 /w skali od 0-1/ okreslony niedawno przez Ministerstwo Finansow. Suweren powinien wiedziec co to znaczy dokladnie ile wynosi dochod krajowy netto i dochod rozporzadzalny oraz jaki odsetek dochodu krajowego lub dochodu rozporzadzalnego przypada na pierwsza polowe dochodowa spoleczenstwa. Informacja , ze na 10% najbogatszych przypada 41% dochodu nie rajcuje biedakow z nizin.
  • ~Jesli..
    (2019-05-09 12:38)
    Jesli minister podwaza wyniki naukowe to nalezy przypuszczac, ze niedlugo rzad bedzie odbieral stopnie doktorskie i tytuly profesorskie, a zwolnione etaty obsadzal misiewiczami.
  • ~nomad
    (2019-05-09 13:03)
    PiS - apage Satanas
  • ~Torrent