Reanimacja pekaesów. Kto za nią zapłaci? Projekt ustawy budzi ogromne wątpliwości

| Aktualizacja:

Budżet dopłaci do każdego kilometra przejechanego przez autobus nie więcej niż 80 gr. Samorządy będą musiały dorzucić minimum 30 proc .

wróć do artykułu
  • ~emerytka
    (2019-03-14 12:02)
    Proszę miastowych o niekrytykowanie reaktywacji pekaesów , bo nie macie pojęcia ,że my na wsi jesteśmy odcięci od świata , a ubogich nie stać na własny samochód.Czekamy na przywrócenie busów , bo ludzie nie mają czym dojechać do pracy , lekarza , urzędów i zakupów nie mogą zrobić i nawet do kościoła starzy chodzą po kilka kilometrów na piechotę .Jesteśmy wykluczeni transportowo.
  • ~sic.
    (2019-03-14 07:10)
    PiS na czele z Kaczynskim siedzi gleboko w socjalizmie ... kretynizm goni kretynizm ...
  • ~sic.
    (2019-03-14 07:53)
    Zaczynamy byc coraz bardziej podobni do Bialorusi ...
  • ~Ed
    (2019-03-14 08:58)
    Kaczyński buduje w Polsce PRL-bis. Otoczył się byłymi członkami PZPR, UB czy TW, którzy nie znają innej gospodarki jak centralnie sterowanej. Gdzie I sekretarz partii lepiej wiedział co potrzebują ludzie w terenie.
  • ~Vox Populi
    (2019-03-14 08:12)
    Nie rozważam tego tematu ,gdyż zniknie on po wyborach . Będzie zima ,zaspy i koniec tematu
  • ~ki-bol
    (2019-03-14 07:24)
    Rolnik ze wsi powinien robic od switu do nocy na polu i nie wychylac się , bo robi na nas na Panów
  • ~ciekawy z PIS
    (2019-03-14 07:20)
    Panie Premierze , pozabierac rolnikom samochody osobowe , sprzedac i juz beda pieniądze na reaktywacje PKS .Rolnik nie powinien wyjeżdżać ze swojej wsi --płóg i w pole
  • ~słuchacz radia Maryja
    (2019-03-14 07:18)
    Brawo PIS , a niech sasiad placi mi za dowóz do miasta, nie mam samochodu a on ma dwa , niech sie dolozy do powstania PKS i niech mnie wożą
  • ~emeryt 10
    (2019-03-14 10:21)
    A może do transportu mieszkańców wsi do lekarza lub na zakupy w mieście wykorzystać autobusy szkolne ? Do niemal każdej wsi przyjeżdżają autobusy,które dowożą dzieci do szkół. Często takie autobusy są w połowie puste,bo dzieci jest coraz mniej.Dlaczego te autobusy nie mogą zabierać też zwykłych pasażerów ? Kiedyś kuzyn chciał wykupić bilet i jechać takim autobusem,lecz kierowca oświadczył,że nie wolno mu zabierać innych pasażerów niż uczniowie,bo jest to autobus szkolny. W tym autobusie było chyba jeszcze 20 miejsc wolnych.
  • ~ferdek wizjoner
    (2019-03-14 08:05)
    PKS +jak najbardziej, pan Paździoch może być dyrektorem centrali !
  • ~Aronek
    (2019-03-14 09:00)
    Ja już zapuszczam pekaesy.
  • ~old 62
    (2019-03-14 10:05)
    Główne koszty poniosą gminy. Gminy już teraz dopłacają do biletów miesięcznych uczniów dojeżdżających do szkół,więc mają też dopłacać do biletów dorosłych pasażerów ? Wraca socjalizm ? Po co reanimować PKS-y ? Dopuścić do przewozów konkurencję,czyli prywatnych przewoźników z małymi busami. Jeżeli do miasta jedzie na zakupy codziennie 5 osób,to po co dawać duży autobus na 50 osób,który będzie woził powietrze. Prywatny przewoźnik nie ma wyznaczonych przystanków,więc pasażera może zabrać spod jego domu,a potem przywieźć pod dom.
  • ~Kriss68
    (2019-03-14 09:15)
    Jaka reanimacja PKS-ów ? nabiorą prywatnych przewoźników obietnicami , za co im długo nie będą wypłacać należności . Ci natomiast jak przestaną świadczyć usługi zgodnie z umową to prezes wyśle ich do sądu ale najpierw dowali im kary wynikające z niedotrzymania umowy , zgodnie zapisami umowy którą naiwniacy w dobrej wierze podpiszą . Podpiszą bo jak wiadomo wiara czyni cuda , a cudem będzie jak nie stracą całego majątku życia . Uważam że to wielka lipa i oszustwo , tylko szkoda że ta rola przypada państwu w którym żyjemy.
  • ~SPALINĄ ODDYCHAM !
    (2019-03-15 06:35)
    jak rozumiem, ROZPATRYWAĆ TRZEBA ŁĄCZNIE DWIE USTAWY, ale decydującą w zasadzie o pewnym niepowodzeniu reformy systemu pozamiejskiego drogowego ptz , byłaby ustawa o zmianie ustawy o ptz, której projekt UD126 z dnia 01-03-2019 znajduje sie na stronie RCL, z tej strony można wysyłać komentarze w ciągu 30 dni - projekt proponuje zachowanie w zasadzie wszystkich błędów które doprowadziły do dzisiejszej katastrofy, mamy trujący smog samochodowy i hałas, ludzie ciężko chorują z tego powodu i przedwcześnie umierają, mamy zakorkowane miasta i drogi , bo jak ktoś kupi samochód to jeżdzi nim wszędzie, czyli także i tam gdzie mógłby pojechać pociągiem lub autobusem.
  • ~JESTEM Z MIASTA.
    (2019-03-15 06:16)
    MIESZKAM W MIEŚCIE, MAM BARDZO DOBRY TRANSPORT ZBIOROWY, niestety musiałem kupić szrota, bo chcę od czasu do czasu pojechać poza miasto, a bez własnego samochodu jest to niemożliwe - no i takim sposobem zacząłem dojeżdżać swoim autem także do pracy, bo już nie kupuję biletów miesięcznych.
  • ~rychu
    (2019-03-15 15:58)
    kto za to zaplaci ??!!!! glupie pytanie - oczywiscie wszyscy Polacy !!!!!!!!!! a co zrobi durna sekta ??!!!!! da swoim pociotkom i misiewiczom wszelakim cieplw posadki i te 800 mln sie rozejdzie, a wsie i male miasteczka w dalszym ciagu beda bez transportu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~USUNĄĆ LIPĘ !
    (2019-03-15 06:53)
    Polski nie stać na proponowany przez PiS system, bo jak rozumiem w projekcie ustawy o zmianie ustawy o ptz, proponuje się aby najbardziej zyskowne linie mogły znajdować się w rekach tzw. "busiarskiej wolnoamerykanki" , a "RESZTĘ" należałoby wziąć na garnuszek finansów publicznych, ale w tej sytuacji aby tę "RESZTĘ " utrzymać na oczekiwanym poziomie, byłyby potrzebne naprawdę duże pieniądze, Polski na to nie stać - takie systemy mogą dobrze funkcjonować tylko w naprawdę najbogatszych krajach . TEN PROJEKT TO LIPA , zasługuje na usunięcie do kosza, a kosz najlepiej byłoby od razu opróżnić.
  • ~Maciej
    (2019-03-14 14:53)
    Ludzie kupią autobusy. Ok. Niech pokażą gdzie znajdą kierowców kpina nikt im nie wsiądźie za kierownicę za 2200zł
  • ~Tjauk1
    (2019-03-14 21:14)
    Wroc komuno, wroc komuno... no to i wrocilaI
  • ~SUPER WÓJT - takich lubię.
    (2019-03-16 10:17)
    wystarczyłoby, aby gminy sprzedały swoje autobusy szkolne, bo ich utrzymanie dużo kosztuje , a uczniom wykupiły bilety miesięczne w PKS-ie za pieniądze z subwencji oświatowej przekazywanej gminom z budżetu państwa = tak robią mądrzy Wójtowie, - wówczas PKS-ami jeżdżą wszyscy, Pksy kursują także w soboty, niedziele i święta, oraz w okresie wakacji i przerw szkolnych, a w niektóre Pksy godzą się nawet na komunikację darmową dla mieszkańców, bo zyski z biletów miesięcznych zadowalają takich przewożników.