Rząd robi rewolucję w taksówkach. Eksperci: Rynek zaleją kierowcy ze Wschodu, także ci z wyrokami

| Aktualizacja:

Rząd rezygnuje z egzaminów z topografii miasta dla kandydatów na taksówkarzy. Eksperci ostrzegają, że furtka została uchylona zbyt szeroko i rynek zaleją kierowcy zza wschodniej granicy, także ci z wyrokami.

wróć do artykułu
  • ~danny
    (2019-03-05 23:00)
    Po co komu znajomość topografii jak wystarczy mieć navi w telefonie? Nie lubię przepłacać a w aplikacji opti taxi od razu pokazuje cenę, nowe auta jeżdżą nie jakieś stare śmierdzące strucle to wybór jest prosty.
  • ~złotówy śmierdzą fajami
    (2019-02-28 23:21)
    złotówy śmierdzą fajami na kilometr! W ich gruchotach smród papierosowy i jakaś stęchlizna zajeżdża! Kompletny brak profesjonalizmu, po angielsku ani be ani me! niech spadają! Z dwojga złego, wolę tramwaj. Mydło, gorący prysznic i nie palić w aucie, może wówczas mniej będziecie śmierdzieć potem i fajami!! Przed kursem jakiś środek do japy, niwelujący smród papierochów!!No i angielskiego się uczyć, bo cudzoziemcy nie lubią komunikować się na migi!
  • ~sd2017
    (2019-02-27 10:43)
    Z tego co wiem, to teraz żeby być taksówkarzem trzeba mieć m.in. specjalną licencję. Licencja ta jest m.in. jakby wydanym przez burmistrza, prezydenta miasta - glejtem przyzwoitości dla tego kto ją posiada. Więc, kto w takim razie po tych zmianach będzie wydawał te licencje - minister, wojewodowie ? Kto w takiej sytuacji weźmie na siebie odpowiedzialność za tych ludzi i przewożonych przez nich pasażerów?
  • ~kierowca
    (2019-02-27 07:43)
    Taksowka nie moze jezdzic buspasem, a tylko pasem oznaczonym jako dostepny dla TAXI.
  • ~ale mam stracha
    (2019-02-26 18:23)
    Eksperci od zadymy "ostrzegaja"
  • ~Państwo ma lekarstwo na wszystko
    (2019-02-26 18:08)
    Stała taryfa ............i luxusowwy burdel o każdej porze ............
  • ~Janek wiśnia
    (2019-02-26 16:18)
    Generalnie jak tu czytam komentarze: Nie cała Europa nie chce ubera tylko jawnie okradający klienta taksówkarze którzy stracilinkientow których doili na kursach. Krk wyciągnąć w każdy moze i KRK w polskich sadach działa na teraz unii i kraju. Masa takwokarzy tez ma cos za uszaki a najświeższy ból D maja o to. Oc juz każdy płaci takie samo. Jest masa pasażerów korzystająca z jednej apki na całym swiecie i to jest olbrzymia ilośc przejazdów. Taksówkarzy rownież jest coraz wiecej na aplikacji uber. Dlaczego tyle kwasu o Ukraińców itd itd ? Po co ? Co za ludzie tu piszą ? A jak wyglada Polak w angli ? Lepsi od kogoś jestesmy ? Co z tego ze jest z innego kraju? Przyjedzie i chce zarobić l, my jeździmy do Niemiec Anglii belgi itd by zarabiać wiec bardzo proszę zamknąć japy nienawiści panowie złotowy i przestać szykanować te osoby. Skończyły sie czasu naciaganiania klienta i bardzo sie ciesze ze powstała taka aplikacja jak uber! Korzystam i bede korzystał ! Nie przekonują mnie gadki ze jedzi chłopak z Ukrainy czy Wy panowie macie super auta kocami kanapy okryte , 4 aparatury w samochodzie i wywalona nawigacja mimo ze topografia zdawana... starość
  • ~Marianna z Człuchowa
    (2019-02-26 14:08)
    A obecni taksówkarze to niby jacy są? Naciągacze, oszuści, alfonsi...
  • ~autor wpisu
    (2019-02-26 13:45)
    o czym tu piszecie??? przeczytajcie najpierw ustawę!... od kiedy do uzyskania licencji trzeba składać zaświadczenie z KRK, wystarczy samo oświadczenie!
  • ~Jacek z USA
    (2019-02-26 11:09)
    Czyli UE blokuje ubera a Polski rząd PiSu dostosowuje przepisy do Ubera i ukraińskich kierowców, być może kryminalistow. Mieli bronić polskich firm a je niszczą na rzecz amerykańskich i niemieckich koncernów przewozowych. Republika łapówkowa PiS!
  • ~zenek_z_czosnkowa
    (2019-02-26 10:57)
    W czasach gdy każdy jeździ po nawigacji (nawet tak jest lepiej i uczciwiej bo nawigacja nie wozi na około) egzaminy z topografii to jakaś prehistoryczna skamielina. Ja popieram takie regulacje
  • ~Janek K
    (2019-02-26 10:56)
    Polska okazała się jedyną Republiką bananową w Europie. To skandal jak uber wszedł na rynek. Cała UE jest przeciw a ci z PiSu za kasę, wbrew UE dostosowują przepisy pod ubera i Ukraińców. Czy to obiecywał PiS? Obłuda
  • ~Jkkkk
    (2019-02-26 10:48)
    To Ukraińcy mają pracę w Uberze. Super innowacja.
  • ~Misio.,,,,,,..,,,..,,.,.,.
    (2019-02-26 10:34)
    Taryfiarze się burzą. Wcale się nie dziwię, Będą przyjeżdżać taksiarze z Ukrainy i wozić za parę hrywien.
  • ~W niemieckim derdzienniku
    (2019-02-26 10:10)
    Każdy kto pluje na PiS to ekspert - SZECHTER , bolek ,Kamiński ,zapchlony LIS ,wściekłe macice czy pijaczyna Stolcman vel Kwachu... ha ha ha
  • ~Pilnik
    (2019-02-26 09:59)
    Eksperci? Chyba taryfiarze. Małpa potrafiłaby obecnie jeździć z taksówką w oparciu o nawigacje. I robiłaby to lepiej niż znający topografie taryfiarz, bo omijałaby korki w oparciu o aktualne warunki. Kiedy przestaną nami rządzić leśne dziadki.
  • ~heca hecą
    (2019-02-26 09:20)
    I ponownie dziesiątki nowych przepisów i furtek prawnych z czego tworzy się raj i żerowisko... dla urzędasów i wszelkiej maści kombinatorów.