Kompromis w sprawie Nord Stream 2. "To, co zostało przyjęte, jest bardzo korzystne dla Polski"

| Aktualizacja:

Ambasadorowie krajów UE dali w piątek zielone światło do negocjacji z europarlamentem projektu nowelizacji dyrektywy gazowej, który dotyczy m.in. gazociągu Nord Stream 2. Wprowadzili jednak poprawkę zawężającą stosowanie unijnego prawa tylko do wód Niemiec.

wróć do artykułu
  • ~tak właśnie jest
    (2019-02-09 19:41)
    Francja i Niemcy mają się za panów Unii i podejmują a wszystkich decyzje. Tak wygląda Unia.
  • ~hubert
    (2019-02-09 19:43)
    Gazprom ważniejszy od Polski. Dramat na całego!! A wiele osób chciałoby integracji z Unią... Nikt nas tak nie zdradza jak Unia!
  • ~Autor komentarza
    (2019-02-09 19:46)
    NS 2 to kompromitacja wartości UE! Parlament UE to fasadowa instytucja bez wpływu na cokolwiek. Wszelkie ważne decyzje podejmują Niemcy i parę innych państw.
  • ~mateusz
    (2019-02-09 19:49)
    Kto będzie budował NS2: Niemcy, Francja, Rosja (Gazprom)? Kto chce NS 2: Niemcy, Francja, Rosja (Gazprom). Jak zwykle tylko pieniądze.
  • ~Janusz Tracz
    (2019-02-09 19:50)
    Kompletny brak szacunku do Polski. Taką pozycję w UE wypracował nam Tusk. Niemcy i Francja robią co im się żywnie podoba. Nie dziwię się, że rząd w wielu sprawach stawia się Unii. Ta instytucja to samo złe a NS 2 tylko dowodzi.
  • ~antek intelektualny
    (2019-02-09 19:52)
    Faktyczni i jedyni członkowie Unii: Francja, Niemcy, Rosja. Reszta to tylko fasada. NS 2 to przykład kto rozdaje karty, a kto nie ma nic do gadania.
  • ~tatiana
    (2019-02-09 19:54)
    Przerażona jestem jak widzę jak bardzo Unia ma nas w głębokim poważaniu. Praktycznie żaden kraj nie może przeciwstawić się dyktatorom z Niemiec i Francji. Strasznie to wygląda, strasznie.
  • ~poniewierany
    (2019-02-09 19:56)
    Taką pozycję wypracował nam Tusk, że rosyjski Gazprom jest ważniejszy od Polski... A Niemiaszki to jak widzą kasę to i z Ruskimi się dogadają. Polska jak zwykle poniewierana.
  • ~Howerla
    (2019-02-10 06:29)
    Hej, tzw. polscy patroci - moze ktos przypomni, dlaczego w ogole powstal Nord Stream 1? Pamiec zawodzi?

Może zainteresować Cię też: