Szef Polskiego Funduszu Rozwoju: Jeżeli chcemy mieć poziom rozwoju jak Niemcy, to w ważnych sprawach osiągajmy konsenus

| Aktualizacja:

Warto wokół takich priorytetów jak obronność, polityka energetyczna czy system emerytalny budować ponadpartyjny konsensus – mówi w wywiadzie dla DGP Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

wróć do artykułu
 • ~uczta sie
  (2019-01-21 10:22)
  "….zbudować nasz własny przepis na polskie zaawansowane technologie", jakis nowy slowotwor. Przeciez polskich zawansowanych technologi nie ma, sa tylko zagraniczne ktore w ramach dotacji unijnych i inwestycji znalazly sie w Polsce i daly Polakom robote. Ewenementem sa Chiny czy Korea, ktore na wlasna reke sie dorobily i stworzyly wlasne marki produktow. Tylko ze tam nie ma chmary prezesow, dyrektorow itp. jak w Polsce. Roznica miedzy Polakami a azjatami jest taka ze Polacy w pierwszym rzedzie mysla o stanowiskach, jak sie na takie zalapac i jak je potem wykorzystac dla siebie, dla azjatow najwazniejsza jest robota, wydajnosc, innowacyjnosc, kreatywnosc i po prostu zachrzan. W firmach koreanskich pracownicy nigdy nie ida do domu zanim ich szef nie poszedl
 • ~Mark Twain
  (2019-01-02 08:37)
  Jest okazją to oświadczę, że na prawdę kocham jedyną polską partię PIS !!!!
 • ~jula
  (2019-01-02 07:46)
  ZASKAKUJĄCE ! Szef rozwoju ,sam osiąga rozwój w porywach zbliża się do jednokomórkowego pantofelka . Ładne zwierzątko ale prezes ?To nie o urodę tu chodzi lecz o minimum rozumku a tego brak ewidentny.
 • ~onan
  (2019-01-02 07:18)
  Zdanie PO=lactwa jest POmijalne, panie Borysie słuchaj sie Polaków i realizuj program na chwałę Polski i ambicji Polaków. PO następnych wyborach, w tym roku jeszcze, nie będzie już na polskim firmamencie politycznym POrtyjek PO=lackich !
 • ~77
  (2019-01-02 07:09)
  Panie Paweł Borys ! Kiedy wreszcie PIS zrozumie, że nie ma co liczyć na konsensus z PO=lactwem. Im nie PO drodze z Polakami oni chcą niemieckiego POlin-landu z namiestnikiem niejakim POdnózkiem niemieckiej Pani Angeli zwaną PO=tocznie Ryszawą ME n dą !