Na Bałtyku powstanie wielka farma wiatrowa. Zasili nawet 4 mln gospodarstw. PGE szuka partnera

| Aktualizacja:

PGE szuka zagranicznego, doświadczonego partnera , który pomoże jej zrealizować projekt farm wiatrowych na morzu – dowiedział się DGP.

wróć do artykułu
  • ~Były Iberdrolak
    (2018-12-07 17:08)
    Najpierw wszystkich wyrzucili z rynku, a teraz zapraszają.
  • ~sake
    (2018-12-06 16:56)
    A znajdzie się jakies miejsce na Bałtyku dla statków?
  • ~ ect ...
    (2018-12-06 14:09)
    No to się Łeba "ucieszy" jak zamiast tysięcy turystów co rok, będzie miała wiatraki na horyzoncie, psujące cały widok i urok tej popularnej miejscowości turystycznej. Wiadomo, że wiatraki nie będą na tyle daleko od linii brzegowej (może ok.5km), żeby nie psuło to widoku, tak jak w miejscach, w których już takie farmy pracują.
  • ~Se Nior
    (2018-12-06 12:47)
    Jak to do kogo trafiły? Przecież to spółka kontrolowana przez PiS, więc wszystko odbyło się chyba uczciwie?
  • ~JakoTako
    (2018-12-06 10:24)
    Tak tu piszecie na tym forum o polityce, same głupoty. Nie ma znaczenia czy wiatraki buduje PO czy PIS czy może SLD. Nie ma też znaczenia, czy zasilą 4 mln gospodarstw domowych czy może 2,5 mln. Najważniejsze jest to, czy energia z nich pozyskiwana będzie tania dla indywidualnego odbiorcy. W Polsce wszystko jest drogie. We Francji jak benzyna miała zdrożeć o 30% to kraj się zbuntował. W Polsce jak benzyna drożeje nieraz w ciągu tygodnia o 40% to jest wszystko w porządku, prąd może podrożeć nawet o 70% to też jest w porządku, bo liczy się tylko czyste powietrze. To jest naprawdę sztuka, żeby w kraju, w którym zarabia się naprawdę niewielkie pieniądze, ceny były porównywalne z krajami europy zachodniej. To naprawdę jest wyczyn, żeby doprowadzić do takiej sytuacji i wmówić ludziom, że tak ma być.
  • ~Dziadziu
    (2018-12-06 09:51)
    Juz starozytni Grecy mieli swoja boginie ziemi, natury, czyli juz dla nich zdrowie tychze, bylo wazne. Czas , zeby i Polacy wreszcie zrozumieli , jak wazne jest szanowac nature, nie prowadzic dewastujacej gospodarki! Szanujcie swoj swiat, czyli ludzi, wszystkich, nature, czyli lasy, powietrze, wode, ziemie. Czlowiek powinien zyc z natura w symbiozie, a nie byc tu panem, ktorego mentalnosc : a po mnie to niech nawet potop, co mnie to obchodzi!
  • ~27;1
    (2018-12-06 09:40)
    Oczywista ,oczywistośc korzystając ze słynnej doktryny Kaczyńskiego 2x2=5 lub nawet nieskończiność okazuje się ,że inwestycja na głębinie jest tańsza od budowy na lądzie . Bo na lądzie trzeba kopać dziuy pod fundamenty a na morzu stawiamy to na łódkach i se pływają te wiatraczki i są wyżej bo krzywizna ziemi na morzu jet widoczna . WIEMY ,ŻE TESLA WYNALAZŁ SPOSÓB PRZESYŁANIA ENERGII ELEKTRYCZNEJ BEZ UDZIAŁU LINII PRZESYŁOWYCH ,My PiSurmanii posiedliśmy tą wiedzę ,wiec koszy budowy będą zbliżone do zera.
  • ~m-53
    (2018-12-06 09:16)
    Prosty rachunek, 30 mld/2500MW, daje wynik 12 mln/MW a nie jak Pani pisze 9 mln. Ponadto proponuję porównywać moc efektywną a nie instalowaną. Bo to już daje 20 mln/MW w wiatraku morskim. Tule ile w e. jądrowej i cztery razy więcej niż w węglowej.
  • ~Karmen
    (2018-12-06 08:58)
    Wreszcie do tych ..........dotarło , że pierwiastek C , czyli węgiel spala się na CO2 lub na CO . I żaden Tchórzewski tego nie zmieni . Nawet jak mu obieca u sołtysowej w Brzeszczach ten .............WIATR i SŁOŃCE to PRZYSZŁOŚĆ .
  • ~samo zło
    (2018-12-06 08:29)
    Ta kacza ekipa u władzy dokonuje już większych szalbierstw od komunistów polskich .Niebawem obiecają żywot Polek i Polaków w Raju Boskim .A tym czasem ,jest to łajno kacze .
  • ~On
    (2018-12-06 07:35)
    Enerfetyka solarna tez by w Polsce miala sens, bo w Polsce lata sa sloneczne, inaczej niz np w Niemczech Polnocnych .
  • ~On
    (2018-12-06 07:32)
    No to juz cos! Pod warunkiem , ze to zrealizuja,
  • ~ile za 3 lata ?
    (2018-12-06 06:54)
    Co to za kacze animacje ? Czekaj tatka latka /sorki za tatkę/
  • ~Calder
    (2018-12-06 06:36)
    I właśnie w takich lokalizacjach ma to sens, gdzie ciągle wieje, a nie na nizinach w sąsiedztwie osiedli.

Może zainteresować Cię też: