Gospodarka potrzebuje pracowników niewykwalifikowanych. Roboty tego (prędko) nie zmienią

| Aktualizacja:

Gospodarka potrzebuje pracowników niewykwalifikowanych – a nie tylko inżynierów. Roboty tego (prędko) nie zmieni. 

wróć do artykułu
  • ~Trzecia fala emigracji nadciąga
    (2018-11-30 10:43)
    Pan który to napisał zatrudni się od jutra na śmieciarce, jak można wnioskować. Tylko czy tam nie trzeba mieć zbyt wysokich kwalifikacji?
  • ~magiśter
    (2018-11-30 11:07)
    Najlepiej takich, co nie wiedzą że za pieniądze się pracuje.
  • ~ija
    (2018-11-30 12:05)
    Zgadzam się, że potrzebni se różni pracownicy, ale też ci "niewykwalifikowani" powinni być wynagradzani za ciężką pracę, nie za "brak wykształcenia"!
  • ~ija
    (2018-11-30 12:23)
    Zgadzam się, Mój znajomy- politolog - bardzo chwali sobie pracę spawacza w Austrii. Oczywiście, zrobił tam odpowiedni kurs zawodowy.
  • ~radek
    (2018-11-30 12:33)
    Wróciłbym z rodziną do kraju, ale...W Anglii moja praca jest doceniana - i to nie tylko w kontekście płacowym. Nie muszę mieć krewnego szefa, aby awansować,a w razie ew. utraty pracy nie boję się, że zginiemy z głodu i braku dachu nad głową. To poczucie bezpieczeństwa sprawia, że mamy także brytyjskie obywatelstwo. Czy wrócimy jako emeryci? Tu są darmowe leki po przekroczeniu 60-tki, każdego seniora stać na taksówkę w deszcz czy sniadanie z kawą na meście... Póki co, odwiedzamy naszą piękna Polskę, ale i całą Europę, czego życzę wszystkim polskim rodzinom z trojgiem dzieci, w Polsce.
  • ~BABCIA
    (2018-11-30 14:35)
    A rowów nie ma komu kopać .Panie Klasyku może byś tak dał kwotę wolną od podatku dla pracowników fizycznych .Pracować za miskę ryżu i to ciężko?Nawet jeśli będziecie sprowadzać po milion imigrantów rocznie , to nic nie da . Uciekną wszyscy na socjal , bo u nas pracować się nie opłaca
  • ~De
    (2018-11-30 19:46)
    Kto by pomyślał że jeszcze w 2014 roku Za rządów Platformy Obywatelskiej i PSL było 14% bezrobotnych a teraz brakuje ludzi do pracy bez wykształcenia zawodowego
  • ~ser
    (2018-12-02 06:16)
    Co to znaczy "gospodarka"? Przedsiębiorcy chcący zatrudniać Ukraińców mogą przenieść się na Ukrainę, wtedy gospodarka nie będzie potrzebiwać pracowników z Ukrainy.
  • ~ser
    (2018-12-02 06:21)
    Państwo nie jest dla gospodarki, urzędnicy są dla narodu, dla wyborców, gospodarka nie głosuje. Gospodarka ma być w takim stanie, aby zapewniać obywatelom produkty i ZATRUDNIENIE, źródło utrzymania. Nie jest potrzebna za bardzo nakręcona gospodarka. Nie jest potrzebna gospodarka dla zarobku zagranicznych inwestorów. Jak nie mogą znaleźć robotników, to niech robią se sami! Albo się wynoszą. Widocznie nie są atrakcyjnymi pracodawcami, miał być wolny rynek, tymczasem mamy oszustwo.
  • ~jarek
    (2018-12-02 08:47)
    Ciekawe, dlaczego ta "gospodarka" najpierw się ich POZBYŁA?! Większej tak prostackiej propagandy nie czytałem!

Może zainteresować Cię też: