Frankowicze ruszają do kontrataku

Kredytobiorcy, którzy wygrali z bankami w sądach, chcą teraz uzyskać odszkodowania i zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych. Są już pierwsze powództwa.

wróć do artykułu
  • ~ajax
    (2018-11-07 12:25)
    PiS obiecywał w kampanii wyborczej 2015 pomoc "frankowiczom" i co!?A teraz były bankster jest premierem.Wystrychnięci na dudka nie tylko przez banki?
  • ~Gocha
    (2018-11-07 18:28)
    Ot ożywiły się bankowe trolle. Do uczciwej pracy się brać, a nie wypisywać bzdury za pieniądze ukradzione z naszych kieszeni.
  • ~Chytry
    (2018-11-09 11:51)
    Chytry dwa razy traci! To przysłowie jest jak kij, który ma dwa końce. Frankowicze chcieli mieć tańszy kredyt a kredytodawca był nieuczciwy, ponieważ nie dał franków (bo nie miał), więc dawał kredyty złotowe w przeliczeniu na franki wmawiając, że to to samo co kredyt we frankach. No i mamy niezły bigos! Jeżeli nie będzie ugodowego przewalutowania po kursie wzięcia to będzie jeszcze większy bigos!
  • ~jak
    (2018-11-08 17:43)
    to jest prawda. ludzie są wykończeni , nie powiększali rodzin ze strachu, żyli w ciagłym lęku a to dlatego, że wielkie korporacje bankowe stosowały wobec nich LATAMI nielegalne zapisy umów (prawomocny wyrok sadu ochrony konsumenta to stwierdzający) i znikąd nie było pomocy. jesli wprowadzili w 2011 szybko ustawę po wyroku sadu konkurecji żeby to ubrać w jakieś przepisy prawa. lobby. A prawo nie działa wstecz.
  • ~Do roboty!
    (2018-11-09 11:42)
    Frankowicze już wygrali. Teraz trzeba myśleć co zrobić, aby nie zrujnować systemu bankowego w wypadku masowych pozwów o odszkodowania. Za obopólną zgodą, bez dodatkowych warunków, należy przewalutować kredyty po po kursie wzięcia i na warunkach jakie były w wypadku kredytów złotowych.
  • ~Polok po szkodzie
    (2018-11-09 12:10)
    No cóż! Myślę, że optymalne rozwiązanie to rzeczywiście jak najszybsze przewalutowanie kredytu po kursie wzięcia pod warunkiem, że frankowicze i inni „walutowcy” nie będą się ubiegać o odszkodowania. Od samego początku było wiadomo, że te kredyty były nieuczciwe (nawet Prezydent obiecywał przewalutowanie), więc nie rozumiem dlaczego rząd tak długo zwlekał? Teraz kredytobiorcy poczuli „krew” i mogą się nie zgodzić na ugodę, na której mogą jeszcze więcej zyskać.
  • ~riddick
    (2018-11-07 12:34)
    Chciwi kombinatorzy zrobieni przez banki na własne zyczenie.
  • ~Benek
    (2018-11-08 14:16)
    Bardzo słusznie, potężne odszkodowania dla "frankowiczów" okradanych ponad dekadę przez kartel złodziei oraz oszustów banksterskich chronionych parasolem patologicznego państwa w Polsce administrowanego przez PiS (Partia Interesów Syjonistycznych) są należne, jak psu zupa i powinny sięgać wysokości zasądzanych przez sądy amerykańskie, jednostkowo milionów złotych.
  • ~htrnjt5t
    (2018-11-07 18:47)
    pewien bank na z nazwą na literę "m" górowal w tym procederze... teraz mają Was gdzieś i śmieją się z tego...
  • ~Frank
    (2018-11-09 11:29)
    NIECH RZĄD JAK NAJSZYBCIEJ PRZEWALUTUJE KREDYTY WALUTOWE PO KURSIE WZIĘCIA. TO OSTATNIA SZANSA, ABY NIE POSYPAŁA SIĘ LAWINA POZWÓW O ODSZKODOWANIE! Polski na to nie stać.
  • ~...po szkodzie
    (2018-11-09 11:35)
    Jeżeli sądy przyznają rację frankowiczom to jest rzeczą oczywistą, że będą pozwy o odszkodowanie. Tego się nie da wykluczyć. Im szybciej będzie przewalutowanie tym lepiej dla wszystkich. W innych krajach ten problem już dawno rozwiązano a polskie władze (choć mam duży szacunek do obecnego rządu) zawsze mądre po szkodzie.
  • ~jórek ogórek
    (2018-11-07 13:05)
    frankowicze! pozwijcie do sądów samych siebie, o to, że byliście nieobecni, gdy bozia rozum dawała!
  • ~===
    (2018-11-07 14:16)
    A DO PSYCHIATRY? MOZE SZWAJCARIE OSKARZYC??? DLACZEGO LUDZIE MAJA PLACIC ZA wasza CHCIWOSC???!!! W POLSCE O ILE SIE ORIETUJE SA JESZCZE ZLOTOWKI w OBIEGU.
  • ~Otwarty na krytykę
    (2018-11-07 12:16)
    Jeżeli ktoś wziął kredyt w frankach początkiem czerwca 2008 to porównując do dnia 31.10.2018 rata wzrosła mu o ok 15,5%, jeżeli spłaca po kursie sprzedaży banku, a ok 10% jeżeli spłaca po kursie średnim NBP, faktycznie dramatyczne pogorszenie warunków...
  • ~miszcz
    (2018-11-08 21:45)
    Jeszcze jedno geniusze. Czyj podpis jest na tych umowach? Przewalutujcie sobie na jeny hieny albo funty nigeryjskie.
  • ~WACEK ROSTOWSKI
    (2018-11-10 05:31)
    NIECH SIĘ CWANIACY ZGŁOSZĄ DO PETRU, KTÓRY NAMAWIAŁ DO BRANIA KREDYTÓW WE FRANKACH.
  • ~voelver
    (2018-11-09 18:44)
    Walczcie ale wara od budzetu jestescie dorosli wiedzielisci z kim sie wiazecie mozna bylo przeczytac czym jest zakup nieruchomosci poprzez kredyt bankowy, to nie wy kupujecie dom tylko bank ktory jest gotow am go odsprxedawac w ratach i to mozna bylo znalezc w kazdej umowie czy podreczniku do ekonomii

Może zainteresować Cię też: