Jaką spółką jest Autosan? Dotychczasowi właściciele musieli dokładać

| Aktualizacja:

Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, powiedział w sobotę w Sanoku, że do przejęcia spółki Autosan, lokalnego producenta autobusów, przymierza się Polska Grupa Energetyczna. Według Kaczyńskiego, sfinalizowanie transakcji trochę potrwa, ale sprawa jest zaawansowana. W jaką spółkę zaangażuje się PGE?

wróć do artykułu
  • ~Paweł
    (2018-10-29 20:30)
    Prezes powiedział, że Autosan tak jak kopalnie kupi PGE. Rachunki za prąd nie wzrosną bo suweren dostanie Prąd+.
  • ~bz
    (2018-10-29 18:08)
    Autosan-toz to spadek po niegdys wszechmocnemu w czasach komuny i pierwszych przemian Sobieslawowi Zasadzie
  • ~Wschód
    (2018-10-29 17:01)
    PiS to Bieda
  • ~Maryś
    (2018-10-29 12:45)
    Teraz dokładać będą klienci PGE w rachunkach za prąd. Czekamy na wykup i odbudowę kolejnych reliktów PRL-u.
  • ~zbulwersowany głupotą
    (2018-10-29 11:25)
    Cały kraj zrzuci się - by szeregowy poseł mógł odwdzięczyć się swojemu elektoratowi. Jak nazwać taki transfer publicznych pieniędzy w reanimację trupa gospodarczego...???
  • ~KCPISEK
    (2018-10-29 09:21)
    Nasz Prezes i Premier kupują wszystko jak leci.Ci "mistsze ekonomii" wprowadzą system nakazowo rozdzielczy i będzie OK.Ilość i rodzaj produkcji będzie określał Prezes z pomocą Policbiura z Nowogrodzkiej.A Naród za wszystko zapłaci ale do czasu .Mamy szanse na Wenezuelę.Naród będzie pracował za miskę Ryżu lub w/g Rydzyka za Bóg zapłać.
  • ~erbi
    (2018-10-29 00:46)
    A statków kosmicznych nie planują produkować? Najlepiej elektrycznych? Z grubej rury od razu zacząć - nie ma się co certolić!
  • ~Sid
    (2018-10-28 20:42)
    Odnosząc się do gospodarki to jest PRL-bis. Słaby zakład, nie radzący sobie na rynku, zamiast poszukać inwestora pokroju SCANIA, MERCEDES, VOLVO albo coś innego, oni pompują publiczną kasę próbując ogłupić ludzi jakoby super-firma produkowała super-wyroby. To jest droga donikąd za którą gigantyczne pieniądze zapłaci podatnik.
  • ~j10
    (2018-10-28 20:34)
    Teraz produkcja ruszy pełną parą. Najlepszym dowodem jest fakt, że pracownicy Autosanu biegają po Sanoku i pożyczają narzędzia.
  • ~jozef
    (2018-10-28 20:11)
    chyba wam rozum odebrało .......................
  • ~ziuk
    (2018-10-28 19:47)
    Po raz kolejny kaczka zabawił się w Gierka.
  • ~zorientowany
    (2018-10-28 19:33)
    dokładał właściciel czyli bankrutujący Koncern Zbrojeniowy to go usiłują podratować wrabiając PGE.. A dlaczego nie Orlen albo TVP? Albo prosperujący Totolotek..
  • ~ćwiara
    (2018-10-28 19:22)
    BYDGOSKA PES.... na skraju bankructwa , jaro jak lenin wszystko w ruinę obróci
  • ~godot
    (2018-10-28 18:03)
    Przelewanie pustego w próżne. Problemem Autosanu jest to, że nie ma on żadnego konkurencyjnego produktu, który pozwoliłby mu samodzielnie funkcjonować na rynku. Zamiast PGE powinno się szukać zagranicznego inwestora branżowego - to jest jedyna realna szansa dla tego zakładu. Nie jest to jednak zgodne z populistyczną ideologią repolonizacji wszystkiego.
  • ~kobza
    (2018-10-28 17:56)
    teraz każdy będzie dodatek na fakturze za prąd. "opłata transportowa"
  • ~sd2017
    (2018-10-28 16:34)
    Ciekawe, kto kupił te 77 nowych autobusów w tym roku ? Nie wiem czemu, ale jestem przekonany, że większość z nich kupiła PGE i Polska Grupa Zbrojna i tym sposobem zapewnili zbyt tak naprawdę to produkowanych przez siebie autobusów.
  • ~Loli
    (2018-10-28 15:36)
    Autosan powinien rywalizować na wolnym rynku na ogólnych zasadach. To by było najlepsze dla samych mieszkańców Sanoka. Rzeszow, Nowy Sącz, Mielec są dobrym przykładem, dla takich miejsc jak Sanok. Pozdrowienia dla Mieszkańców Sanoka.
  • ~Ktt
    (2018-10-28 14:37)
    Panie Wilkowicz, mam pytanie, wie zna pan, kiedy używa się słowa „lokalny”? I jeszcze panu powiem, że istnieje polskie słowo „miejscowy”.
  • ~rychu
    (2018-10-28 14:34)
    nie ma tekiej rzeczy na swiecie, ktorej sekta Jareczka nie potrafilaby ********* !!!!!!!!! jezeli sekciarskim managerom powierzyc zarzadzanie na Sacharze, to po tygodniu piasku by zabraklo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~lon
    (2018-10-28 13:32)
    Juz niedługo polskie molochy wzorem PRL będą zakładać hodowle trzody chlewnej bo zlewki ze stołówek się marnują . ORLEN juz zaczął konkurować z KFC .

Może zainteresować Cię też: