Merkel i Trump za pogłębieniem relacji handlowych między USA i UE

| Aktualizacja:

Kanclerz Angela Merkel i prezydent Donald Trump zdecydowanie popierają rozmowy Waszyngtonu z Brukselą ws. zniesienia barier handlowych i opowiadają się za pogłębieniem relacji handlowych - podał w poniedziałek Biały Dom. Politycy rozmawiali przez telefon.

wróć do artykułu
 • ~Adolfina Szaria Merkill
  (2018-08-28 07:25)
  nasze Bundeskalifaty wprowadzą szariat. Fajnie dla facetów, każdy może mieć PO 4 żony i je codziennie POpylać. A jak mu za mało to multikulturalne Baczczebazi (pers. بچه‌بازی, baččebāzi, dosł. „zabawianie się z chłopcami/młodzieńcami” ) – obyczaj prostytucji małych chłopców, praktykowany w przeszłości w Azji Centralnej, a dziś nadal w Afganistanie oraz części Pakistanu, głównie wśród plemion pasztuńskich. Młodzi chłopcy ubrani w damskie stroje tańczą przed większą męską publicznością. Zdarza się, że w czasie gdy tańczą, starszy mężczyzna upatruje sobie tego, z którym odbędzie stosunek.
 • ~Zorro do ~Adolfina Szaria Merkill
  (2018-08-28 09:07)
  Zorro do ~Adolfina Szaria Merkill !!! Eeee to bardzo dobra wiadomość dla Szczerbatego, teraz wiemy dlaczego taki PObudzony biega w Sejmie i PO za Sejmem!!!!
 • ~tak pytam
  (2018-08-28 09:32)
  Wow! Cóż za kulturalne komentarze! Skąd PiS wytrzaskuje takie prymitywy?
 • ~prezes
  (2018-08-28 09:38)
  USA w koncu kapnely sie,ze zyskow z tej wojny celnej nie bedzie,a klopotow duzo.Trump szybko zrozumial ( to biznesmen),ze popelnil blad,bo uklady handlu swiatowego sa takie,ze USA nie zmusi juz nikogo do uleglosci,a sobie zaszkodzi.To nie jest XIX wiek gdy jedna potega dyktowala warunki swiatu,dzis jest duzo poteg,pieniadz jest inaczej ulokowany,inaczej drukowany,czasem w ogole go nie potrzeba,bo swiat przechodzi na cyfrowa wymiane obietnic posiadania kasy z uwagi na swoj potencjal.Chiny maja wiecej realnej kasy niz USA,Azja lepsza technologie po nzszych cenach,itd.USA i RFN to dwie stare potegi majace nie do konca wspolne interesy ale jednak nalezace do tego starego swiata,ktory stoi w konfrontacji do nowych poteg,a te zagrazaja i sile RFN i sile USA.To chyba zrozumial juz Trump-UE to jest jednak stary partner USA,za wolnosc Europy Amerykanie przelewali krew w dwoch wojnach i pilnowali tego obszaru od 1945 roku,nie za darmo-ale jednak.RFN ma swoje prorosyjskie trendy ale sa one jednak ograniczone do ropy,gazu i kilku surowcow.RFN wie,ze Rosja nie ma realnie duzej kasy na wielkie zakupy,udaje potege ale gospodarczo ma mniejsze obroty z RFN niz Polska! PKB Rosji jest malutkie,ludnosc biedna-to nie ten rynek co USA.Merkel i Trump sie nie lubia-to nie ulatwia stosunkow ale trudno,"man muss durch" jak mowia Niemcy (trzeba przez to przejsc).To dla Polski dobrze,ze sie dogaduja-mamy ogromne stosunki gospodarcze z RFN i militarne z USA-dla nas jest najlepiej aby te kraje zyly ze soba w zgodzie-nie musimy robic wtedy zadnych szpagatow.
 • ~Olgierd
  (2018-08-28 10:06)
  Strasznie zmienna ta wspolpraca miedzy EU i USA. Trump nazywa EU wrogiem, nastepnie straszy clami, zmienia nastawienie wobec Iranu, straszy NATO a tu tekst o checi zaciesnienia wspolpracy miedzy EU i USA. Czy ktos tu jest chory czy moze polityka juz dawno sie skonczyla a teraz mamy tylko dogadywanie sie co do podzialu lupow i wplywow?
 • ~Dark
  (2018-08-28 10:46)
  A naszego Pięknego nawet nie zapytano czy chciałby wpaść na herbatkę do Białego Domu ... jak widać nie rozmawia się z pajacykami ale z Politykami ...
 • ~jj25 do ~Dark
  (2018-08-28 11:44)
  Do głuPOla @~Dark !!! Ale tego waszego krula owjeuropy też Makrelowa nie zabrała w charakterze osobistego POdnóżka, pewnie w obawie że wypala przed Komisjoa Amber gold lub Vatowską!

Może zainteresować Cię też: