CPK: Skrzydlate marzenia rządu. Czy megainwestycja ma sens?

| Aktualizacja:

Projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego to nie tylko wielkie lotnisko przesiadkowe. Rząd zapowiada przy okazji budowę aż 800 km linii kolejowych i nowego miasta. Czy megainwestycja ma sens? I skąd wziąć na nią pieniądze?

wróć do artykułu
  • ~Reduta Dobrego Imienia Kota Alika
    (2018-05-26 20:53)
    PiSi pomnik megalomani i głupoty! czyli marnowanie pieniądza podatników! PiS jeszcze niczego nie oddał do użytku ale za to wykończył wszystko czego się dotknął.
  • ~henry trzeci
    (2018-05-26 21:45)
    Centralny Port Lotniczy ma sens. Może być długoterminowym motorem gospodarki. Wzmocni pozycję PLL LOT. Nie jest skazany na rolę autobusu podmiejskiego dla lufthansy
  • ~na pochybel takim USLUZNYM PISMAKOM
    (2018-05-27 12:02)
    der SZMATLAWIEC i nejaki Smietanka na PIERSZEJ LINI OBRONY INTERESOW NIEMIEC nieptrzeby jest CPK niepotrzebne sa Polskie stocznie niepotrzebny jest przemysl eloektroniczny niepotrzebny jest przemysl mleczarski i zywnosciowy niepotrzebny przemyslowy zbrojeniowy lotniczy itd; ALE POTRZEBNA JEST SLA ROBOCZA no nie Smietako DLA TWOICH PANOW mala PLUSKWO
  • ~Stary Wiarus
    (2018-05-26 22:39)
    A co będzie jak nie będzie taniego latania ? Cena paliw wzrośnie , ludzi nie będzie stać na drogie bilety a w pewnym memencie paliwo stanie się bardzo elitarne ok. 2030r. Zostaniemy z pomnikiem ze schodami. Jak rozwijać to szybka kolej i dalej lotniska regionalne. To o czym teraz mowa czyli CPK to był na lata 1970 dzisiaj to po ptakach. Jest to duża pułapka i trzeba być z tym bardzo ostrożnym . Stawiajmy na szybką kolej a korzystajmy z infrastruktury innych , teraz to kilkadziesiąt lat za późno. Wystarczą dobrze zorganizowane lotniska regionalne.
  • ~Pamiętajmy,że G..N..I..D..A TUSKiPO
    (2018-05-27 13:45)
    Chcieli oddać za darmo LOT swoim panom z BERLINA i za ich złodziejsko-bandyckich nie rządów LOT przez 8lat przynosił straty!!!
  • ~Monachijski
    (2018-05-26 21:43)
    Nikt nie bierze pod uwagę lotniska w Berlinie. W końcuu w tym roku, a najdalej w przyszłym zostanie uruchomione.
  • ~Skraczka
    (2018-05-26 20:59)
    Ma tyle sensu co wiadomy pomniczek. Logika jak u bandy psów (wł. canaglia), która obxrywa nasz piękny kraj.
  • ~gress
    (2018-05-27 06:50)
    Nie ma sensu ponieważ budowany jest port w Berlinie a Berlin to mocodawca Der dziennik Versteht liebe czytelnicy. Nic co zagraża Niemcom w Polsce nie ma sensu - sens ma np. budowa montowni i supermarketów ale lotnisko. NEIN
  • ~czytacz wieści
    (2018-05-26 21:02)
    Jak to skąd? Pożyczymy od Chińczyków a potem będziemy narzekali że nas trzymają za ...
  • ~Filip
    (2018-05-27 12:37)
    Oczywiste, ze budowa ma sens. To Polska bedzie obslugiwac Europe Srodkowa, a nie Niemcy.
  • ~ILE JESZCZE MAMY takich smietankow
    (2018-05-27 15:59)
    Smietana ty chlystku Merkel i tego SZMATLAWCA tak ci niePOdobal moj wpis o tym ze nie na reke twoim MOCODAWCOM CPK przemysl stoczniowy,elektroniczny,zbrojeniowy,lotniczy ,mleczarski ,zywnosciowy bo Smietanko twoim chlebodawcom jest POtrzebna TANIA SILA ROBOCZA z Polski
  • ~wierny
    (2018-05-26 21:46)
    Polska wieża Babel,a Bóg czuwa i pisowcom Ich wulgarne języki pomiesza.
  • ~Michal
    (2018-05-27 17:44)
    Wyglada na to, ze kazdy project PIS proponuje MUSI byc ZLY. A to tylko dlatego ze wyszedl od PIS. Zenujace. Mniej polityki, wiecej merytoryki.
  • ~A Rh-
    (2018-05-27 21:03)
    Skoro Helmutom może popsuć geszefty to oczywiście, że nie ma sensu i wszystkie Zeitschrifty, Zeitungi, Rundfunki i Fernseheny będą nas o tym przekonywać na okrągło.
  • ~qqladisco
    (2018-05-27 08:31)
    Najlepszym miejscem na takie lotnisko sa okolice Lodzi. Jest to geograficny srodek Polski, krzyzuja sie tu dwie najwazniejsze autostrady, jest dobre polaczenie kolejowe z Warszawa, a Lodz stanowi wystarczajace zrodlo sily roboczej. To powinno byc planowane jako olbrzymie lotnisko cargo, zdolne obsluzyc daleki wschod, z terminalami pasazerskimi zdolnymi obsluzyc do ok. 30 milionow pasazerow rocznie. Na wiecej pasazerow w pierwszym etapie nie ma co planowac, bo lotnisko w Berlinie kiedys w koncu ruszy. Budowanie lotniska na wschod od Wisly nie ma sensu, bo zadna wies typu Baranow nie dostarczy tysiecy ludzi do obslugi takiego lotniska, a lotnisko ma sluzyc calej Polsce. Natomiast Okecie powinno pozostac i obslugiwac ruch pasazerski dla Warszawy.
  • ~Studenci z WAT-u
    (2018-05-27 14:00)
    My prawdziwi polacy i studenci WAT-u popieramy budowem CPK! Lotnisko w Bemowie jest zbyt głośne i niedostosowawszy do wspułczesnych wymagań powinno być zamkniete!
  • ~brawo
    (2018-05-28 07:38)
    Im więcej ujadania to uwypukla że ma to sens. Już nie tylko niemcy będą zarabiali lecz i polacy. A gdzie bęie taniej to ja wiem.
  • ~mkk
    (2018-05-27 15:14)
    Sensu w tej koncepcji nie ma. Ale przeciez PiSowi nie zalezy na sensie, ale na przemieleniu pieniędzy przez własnych managerów; czyt.: posłusznych kapciowych Kaczyńskiego JArosława. A że oni niezdolni? A co to ma do rzeczy?
  • ~oklax
    (2018-05-27 09:47)
    pis chce zbudować bobola żeby jacyś ludzie się przesiadali w polsce do ameryki czy azji po drugi wzoruj się na starym komunistyczno sldowski pomyśle więc to na pewno nie jest dobre jak chcą mieć takie lotnisko to jedymnym rozwiązaniem jest powiększenie okęci wszystko inne to tylko i wyłącznie bezsensowni liczenie na dostanie się do bezsensownych kredytów których pis nie będzie splacał tylko sobie jeszcze wypłacą nagrody
  • ~z.