Atom? Wiatraki? Prawdziwe pytanie o energetykę leży gdzie indziej. I dotyczy węgla brunatnego

| Aktualizacja:

Dylemat, który musimy rozstrzygnąć, to odpowiedź na pytanie, co dalej z węglem brunatnym – powiedziała Joanna Maćkowiak-Pandera, szefowa Forum Energii, z którą Karolina Baca-Pogorzelska rozmawiała w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

wróć do artykułu
 • ~Karmen
  (2018-05-14 17:34)
  Dla energetyka nowoczesnego jest jasne , że budowanie elektrowni węglowych ze sprawnością góra 35% ( układ Carnota ) jest nie do zaakceptowania. Kopanie węgla czarnego i brunatnego to straszliwe niszczenie naszego środowiska . I koszty !!. Wiatraki i słońce to przyszłość dla mądrych .
 • ~swiadek
  (2018-05-14 18:08)
  Smród jaki daje palony wegiel brunatny jest porażajacy a zachodnia czesc Sudetów przez te dymy pozbyła sie lasów.Nikt nie chciał badać stanu zdrowia miejscowych mieszkańców.
 • ~półchłopek
  (2018-05-14 18:44)
  Skoro, jak twierdzą ekoterroryści, wulkany nie wydzielają CO2 i nie będziemy spalać węgla to skąd rośliny będą brać CO2 na swoje potrzeby??? Brak roślinności to stepowienie i pustynnienie i w efekcie gwałtowne ocieplenie klimatu.
 • ~Rafal
  (2018-05-14 19:25)
  Zostawmy energie wolnemu rynkowi. Olać pieniądze z Uni na wiatraki bo będzie tak jak w Hiszpanii i Grecji, totalna klęska. Ludzie nie dajcie się nabrać energetycznym szarlatanom. Proszę tylko popatrzeć na cenę prądu w tych krajach gdzie posłuchali się tych działaczy od siedmiu boleści.
 • ~półchłopek
  (2018-05-14 23:30)
  Dick at ur ass, fucking son of a bitch.
 • ~Energetyk
  (2018-05-15 08:35)
  Widać że ci co dyskutują nie mają zielonego pojęcia o energetyce.El. atomowe nie są regulacyjne czyli muszą pracować ze stałym obciążeniem,natomiast węglowe są regulacyjne.Wiatraki są nieprzewidywalne i dla ich pracy należy mieć rezerwowe źródło energii np.elektrownie szczytowo pompowe,gazowe,węglowe,wodne.