Cichy koniec polskich kopalni odkrywkowych? Związkowcy: Na węglu brunatnym został postawiony krzyżyk

| Aktualizacja:

Przedstawiciele górnictwa węgla brunatnego zarzucają rządowi niepodejmowanie decyzji w sprawie branży i faworyzowanie czarnego złota.

wróć do artykułu
  • ~MT
    (2018-04-25 10:53)
    I gdzie wy biedni zwiazkowcy sie podziejcie? Proponuje abyscie zalozyli 134-ty zwaizek w KGHM - tam wciaz jest kasa i stolki.
  • ~Franek kimono
    (2018-04-25 11:39)
    A Piotr Duda nie chcę stanąć w waszej obronie kilofki? :) No cóż. Opony się skończyły ? ;) Piotr Duda dostał stołek i ma was wszystkich w Dudzie. Bardzo dobrze wam kilofki, solidarnościuchy :)
  • ~RYL
    (2018-04-26 03:28)
    A GDZIE TEN GLIWICKI BONSO POSTRACH DEMOKRACJI ,WŁAŚCICIEL BAŁTYKU. CHŁOP JAK PNIOK A UMYSŁ JAK U PTASZKA .nAZWISKA NIE POMNĘ BO TOWSTYD WYMAWIAĆ
  • ~Ość...
    (2018-04-26 08:10)
    No i tak się właśnie działa w tym kraju. Zamiast zauważyć, że ludzie już: nie chcą brudnego prądu z węgla, nie chcą smogu, nie chcą zdewastowanego środowiska, nie chcą opłat za CO2, nie chcą ciężkiej brudnej niebezpiecznej roboty w kopalni... to lamentuje się nad tym jak to paru prezesów i właścicieli ponosi straty i patrzy się jak rabunkowo (kosztem majątku spółek i bezpieczeństwa pracowników) ratują sytuację finansową wyłącznie na papierze. Rząd powinien wreszcie zrozumieć, że na węglu długo nie pojedziemy, że najwyższy czas zacząć szukać tych Morawieckich innowacji. Nawiązać współpracę z państwami które już mają osiągnięcia w tej dziedzinie (choćby z Chinami jeśli za miedzą nam śmierdzi), zacząć wdrażać nowe technologie zielonej energii i zastanawiać się jak ograniczyć zużycie energii np. w hutach. Rząd i lobby węglowe tnie gałąź na której siedzimy i jeszcze domaga się aplauzu...
  • ~Owo
    (2018-04-26 21:08)
    Czas najwyższy skończyć z tym "brunatnym złotem". Degradacja środowiska poraża. Przywrócenie środowiska do jako takiej równowagi to dziesiątki lat i miliardy złotych.
  • ~i90
    (2018-04-27 08:11)
    a w Australii buduje się kolejne kopalnie odkrywkowe i sprzedaje węgiel na cały świat
  • ~stary hajer
    (2018-04-27 15:09)
    Proponuję związkowcowi Dudzie za zdradzenie was solidnie skopać dudę.
  • ~Taki jeden...
    (2018-04-28 14:44)
    "Cichy koniec polskich kopalni odkrywkowych?" Pani "redachtorko" jednej kopalni ale wielu kopalń. Ale...i tak dobrze, że nie napisała pani kopalniów. P.S. Podobnym, często popełnianym błędem jest nieprawidłowa odmiana słowa "suknia". "Salon sukni ślubnych" zamiast "Salon sukien ślubnych".