Bogatsi emeryci mają się podzielić z biedniejszymi. "Próby majstrowania przy systemie"

1470 zł – tyle miałaby wynosić emerytura obywatelska. Dostawaliby ją nawet ci, którzy nigdy nie pracowali. A osoby z wyższymi świadczeniami przekazywałyby 10 proc. pieniędzy na rzecz uboższych od siebie.

wróć do artykułu
  • ~old 62
    (2018-03-30 20:23)
    Niech w końcu wszyscy zaczną płacić składki emerytalne. Dlaczego nie płacą składek mundurowi, a potem w wieku niecałych 40 lat (według starych zasad) mogą iść na emeryturę ? Trzeba zlikwidować wszystkie przywileje emerytalne, a jak kto chce iść wcześniej,to niech płaci wyższą składkę emerytalną. Jeżeli zostaną wprowadzone emerytury obywatelskie nie mające nic wspólnego ze składkami i stażem pracy,będzie to czysty bolszewizm i zwiększy się szara strefa ? Lepiej pracować na czarno,skoro emerytura będzie zagwarantowana ?
  • ~Emeryt z Polski
    (2018-03-31 16:12)
    Sprzedać Zusowskie pałace i wywalić ich do wynajętych biur .
  • ~tor
    (2018-03-29 16:26)
    A czy obecna waloryzacja emerytur jest OK . Skoro koszyk świadczeń ,czy produktów podrożał np o 3 % to dlaczego jednemu ma starczyć na to 40-50 zł a drugi otrzymuje 300 a nawet 500-600 zł . Akurat w tutaj powinna to być określona kwota.
  • ~Składnik
    (2018-03-29 13:22)
    Czyli tak - uczę się , pracuję, odkładam na emeryturę, a Polski rząd wybrany podobno przez suwerena ma mi odebrać część zarobionych/odłożonych pieniędzy, żeby dać biedakowi, któremu do szkoły było pod górkę, a pracował jedynie na czarno, pił i się obijał, dobrze zrozumiałem?
  • ~max power
    (2018-03-29 13:08)
    Oto jak państwo kombinuje aby znowu okraść ludzi.
  • ~misia
    (2018-03-29 13:19)
    WYSTARCZY NIE KRAŚĆ no i oczywiście NAM SIĘ NALEŻY. Ktoś chce coś dodać panie i panowie, wyborcy pisu?
  • ~qqq
    (2018-03-30 16:01)
    PiS demoralizuje spoleczeństwo - nie pracujcie i tak dostaniecie kasę. To jest nieszczenie kraju.
  • ~polo
    (2018-03-31 04:33)
    Nazywa się to pajdokracją(rządy plebsu, pospólstwa) lub bolszewików. Zabrałem co uczciwie pracowali i coś mają a dać nierobom i obibokom, którzy za michę pokrzyczą, postawią krzyżyk gdzie każą a jak dadzą sygnał to zaczną.....nic nie mnie nie zdziwi. A może brakuje na pińcet?
  • ~PRL 2
    (2018-04-03 18:51)
    PIS już przegrał wybory - tylko jeszcze o tym nie wie. he,he
  • ~qqq
    (2018-04-04 19:18)
    Trwa rozmontowywanie systemu emerytalnego. Wszelkie obiecywanie emerytur obywatelskich sprawi, że pracodawcy zwlaszcza polscy slynący z zamiłowania do kombinacji, przestaną odprowadzać składki na ZUS, ludzie zaczną kombinować z pracą na czarno, chudy budżet zusowski padnie i w końcu nikt nie dostanie ani grosza, ani ci, którzy cokolwiek wypracowali ani ci, którzy nie pracowali i czekali aż państwo da "za darmo".
  • ~kos
    (2018-04-04 21:16)
    P{S to PiC i nic więcej.
  • ~czesław z małkinii
    (2018-03-29 13:43)
    już pisowska dojna zmiana kombinuje jak tu okraść emerytów i ich składki, będzie na koryto plus
  • ~KATASTROFA+
    (2018-03-29 13:19)
    A na koniec i bogatsi i biedniejsi pójdą z torbami. Gospodarka trzyma się tylko dzięki wyjątkowej koniunkturze na świecie. Zamiast ją wykorzystać do przygotowania się na okres dekonkiunktury, pisowskie kulsony szastają kasą kupując poparcie, wypłacają sobie dodatkowe pensje i nagrody, majstrują przy systemie emerytalnym który już teraz jest niewydolny, bo reforma PO była zbyt płytka aby go uratować.
  • ~kicha
    (2018-03-29 13:22)
    Panie Standerski - niech słuzby mundurowe zaczną płacić , a emerytura górnicza niech zalezy od wpłat do ZUS. Dlaczego ludzie którzy pracowali ponad 35 lat i mają większe emerytury mają dopłacać do uprzywilejowanych. Z tych wyższych emerytur ZUS ściąga większe składki zdrowotne a państwo podatki. PIS przerżnie wybory, jeszcze pare pomysłów...
  • ~Czerwonoarmista
    (2018-03-29 13:26)
    Dawaj babciu ten zegarek! Na biednych
  • ~Tusk i PO tuż tuż
    (2018-03-29 13:58)
    Już niedługo rządów PISu, wróci PO i wyrówna rachunki. Zresetuje 500+ i wyczyści do końca. OFE, przywróci wszystkim 70 lat na przejście na emeryturę i wprowadzi odpłatność za usługi w publicznej służbie zdrowia, zrewiduje też polityczną strategie i wyjście z NATO. Stworzenie osi Moskwa-Warszawa-Berlin to wielomiljardowe korzyści dla Polski i zapewnienie pokoju na długie lata w tej części świata.
  • ~Prawda w oczy kole
    (2018-03-29 13:22)
    To przygotowanie do informacji, że wszyscy będą dostawać 1000 brutto, a jeśli ci, którzy płacili składki przez całe życie nie będą zadowoleni, to nie dostaną nic.
  • ~grzeg
    (2018-04-03 19:47)
    Czy ktoś powariował?! PiS-ie, wróć do rzeczywistości!
  • ~Marcin87878
    (2018-04-05 01:56)
    Wyjaśnijmy sobie jedno: Demokracja to sposób sprawowania władzy. A socjalizm i kapitalizm to system zarządzania produktem krajowym wypracowanym przez obywateli. W Polsce była komuna, teraz jest demokracja czyli zmienił się ustrój polityczny. Natomiast w Polsce nigdy nie było kapitalizmu - do prywatyzacja za 1 zł nie ma z nim nic wspólnego. Tutaj zawsze był socjalizm. Tyle, że nie ma już środków na jego finansowania bo złodziejstwo się zbyt rozrosło i dalej rozrasta choć niektórym się wydaje, że teraz "bedzie" inaczej. Już się to wydawało ludziom po 89, później jak polska do UE wchodziła, a teraz myślą że izolacja wewnętrzna jest rozwiązaniem. NIC SIĘ NIE ZMIENI frajerzy!
  • ~Loza PiSonska
    (2018-03-29 13:30)
    Co na te wybryki powie naczelny polski PiSon? Jareczku to na ktorym stopniu wtajemniczenia PiSoni polscy dowiedza sie ,ze sa organizacja unicestwienia narodu.