Bogatsi emeryci mają się podzielić z biedniejszymi. "Próby majstrowania przy systemie"

1470 zł – tyle miałaby wynosić emerytura obywatelska. Dostawaliby ją nawet ci, którzy nigdy nie pracowali. A osoby z wyższymi świadczeniami przekazywałyby 10 proc. pieniędzy na rzecz uboższych od siebie.

wróć do artykułu
  • ~Byla pisia
    (2018-05-27 12:28)
    No przeciez mialo byc na wszystko z vatu .to gdzie sa te 240miliardow?Jak nas pisie oklamales!!!Uwierzylismy tylko raz.a jak przyjdzie nowe to rozliczymy cie co do zlotowki klamcy!!!To tak jak pred wyborami na reklamach byly dzieci z rosji.a mowili .ze z Polski ! Wystarczy nie krasc!
  • ~Marcin87878
    (2018-04-05 01:56)
    Wyjaśnijmy sobie jedno: Demokracja to sposób sprawowania władzy. A socjalizm i kapitalizm to system zarządzania produktem krajowym wypracowanym przez obywateli. W Polsce była komuna, teraz jest demokracja czyli zmienił się ustrój polityczny. Natomiast w Polsce nigdy nie było kapitalizmu - do prywatyzacja za 1 zł nie ma z nim nic wspólnego. Tutaj zawsze był socjalizm. Tyle, że nie ma już środków na jego finansowania bo złodziejstwo się zbyt rozrosło i dalej rozrasta choć niektórym się wydaje, że teraz "bedzie" inaczej. Już się to wydawało ludziom po 89, później jak polska do UE wchodziła, a teraz myślą że izolacja wewnętrzna jest rozwiązaniem. NIC SIĘ NIE ZMIENI frajerzy!
  • ~kos
    (2018-04-04 21:16)
    P{S to PiC i nic więcej.
  • ~qqq
    (2018-04-04 19:18)
    Trwa rozmontowywanie systemu emerytalnego. Wszelkie obiecywanie emerytur obywatelskich sprawi, że pracodawcy zwlaszcza polscy slynący z zamiłowania do kombinacji, przestaną odprowadzać składki na ZUS, ludzie zaczną kombinować z pracą na czarno, chudy budżet zusowski padnie i w końcu nikt nie dostanie ani grosza, ani ci, którzy cokolwiek wypracowali ani ci, którzy nie pracowali i czekali aż państwo da "za darmo".
  • ~grzeg
    (2018-04-03 19:47)
    Czy ktoś powariował?! PiS-ie, wróć do rzeczywistości!
  • ~PRL 2
    (2018-04-03 18:51)
    PIS już przegrał wybory - tylko jeszcze o tym nie wie. he,he
  • ~kpt.jajec
    (2018-04-02 11:30)
    Kato- komuna
  • ~Sprawiedliwosc spoleczna to pisze
    (2018-04-01 13:03)
    I bardzo dobrze zoladki rowne a ci lepiej wyksztalceni powinni jeszcze douczac tych glupich
  • ~Emeryt z Polski
    (2018-03-31 16:12)
    Sprzedać Zusowskie pałace i wywalić ich do wynajętych biur .
  • ~Niuniek
    (2018-03-31 07:23)
    Ja wiem jak uniknąć katastrofy Niech Ci z rzadu przestaną kraść i zajmą sie dobrem naszego kraju a z czasem bedzie dobrze wszystkim Nie dawajcie po 30 milionów jakiesmus Rydzykowi co sie wozi maybachami tylko na emerytury dla Polaków Ie róbcie sibie premii za nic i potem gadajcie ze ciezko pracowaliście skoro tej pracy nie widać a tylko sie kłócicie miedzy soba i antagonizujecie Polaków I wszystkich dookoła !!!!! Przestańcie ściągać podatek zręby i emerytur bo od tych pieniędzy juz dawno został odprowadzony. Dajcie cos ludziom anie napychajcie własne kabzy będąc przy korycie!!!!!!
  • ~polo
    (2018-03-31 04:33)
    Nazywa się to pajdokracją(rządy plebsu, pospólstwa) lub bolszewików. Zabrałem co uczciwie pracowali i coś mają a dać nierobom i obibokom, którzy za michę pokrzyczą, postawią krzyżyk gdzie każą a jak dadzą sygnał to zaczną.....nic nie mnie nie zdziwi. A może brakuje na pińcet?
  • ~lute-k
    (2018-03-31 01:38)
    Jak widać pis-uary są za nieróbstwem chcąc uzyskać przychylność obiboków. Pomysł kretyński!
  • ~old 62
    (2018-03-30 20:23)
    Niech w końcu wszyscy zaczną płacić składki emerytalne. Dlaczego nie płacą składek mundurowi, a potem w wieku niecałych 40 lat (według starych zasad) mogą iść na emeryturę ? Trzeba zlikwidować wszystkie przywileje emerytalne, a jak kto chce iść wcześniej,to niech płaci wyższą składkę emerytalną. Jeżeli zostaną wprowadzone emerytury obywatelskie nie mające nic wspólnego ze składkami i stażem pracy,będzie to czysty bolszewizm i zwiększy się szara strefa ? Lepiej pracować na czarno,skoro emerytura będzie zagwarantowana ?
  • ~qqq
    (2018-03-30 16:01)
    PiS demoralizuje spoleczeństwo - nie pracujcie i tak dostaniecie kasę. To jest nieszczenie kraju.
  • ~Irmina
    (2018-03-30 07:04)
    Emeryci i renciści popieranie partie czynem , U mierajcie przed terminem !!!
  • ~żart
    (2018-03-29 19:56)
    Mogą sobie majstrować w swoich majtkach - ze swoim przyrodzeniem. Nie podniecać starszych kobiet i mężczyzn. Ich już na to nie stać - na takie fiki-miki.
  • ~pracownik
    (2018-03-29 18:43)
    Wara poprawiaczom , darmozjadom, złodziejom i innym czyniącym "sprawiedliwość" od moich ciężko zarobionych składek. Mam je otrzymać w całości w postaci emerytury waloryzowanej o współczynnik inflacji. Do tego nie potrzeba żadnych rządów tylko ZUSu nadzorowanego przez płacących składki.
  • ~xyz
    (2018-03-29 16:45)
    Pytanie retoryczne: z czego oszczędzać, może ktoś mi odpowie?
  • ~tor
    (2018-03-29 16:26)
    A czy obecna waloryzacja emerytur jest OK . Skoro koszyk świadczeń ,czy produktów podrożał np o 3 % to dlaczego jednemu ma starczyć na to 40-50 zł a drugi otrzymuje 300 a nawet 500-600 zł . Akurat w tutaj powinna to być określona kwota.
  • ~PiSoneria Polska
    (2018-03-29 16:17)
    Nam wyznaczyli rolę tow radzieccy . To nic że ZSRR przestał istnieć .My go przywrócimy !