Atom będzie droższy, bo większy i polski. Bez kredytów, ale za pieniądze państwowych spółek

Bez kredytów, ale za pieniądze państwowych spółek. Z docelową mocą nie 3 GW, a 4,5–5 GW i z trzema reaktorami budowanymi etapowo.

wróć do artykułu
  • ~L.K.
    (2018-03-22 07:13)
    No, ale patron na pewno jest już znany :-)
  • ~PIS forever
    (2018-03-22 07:35)
    Kaczobyl
  • ~nazi matki ,nazi ojcowie z niemieckiej gadzinówki....
    (2018-03-22 07:35)
    Napiszcie lepiej gdzie pejsy z PEŁO+tusk+grad ukryli zrabowane Polakom 300 mln przeznaczone na budowę elektrowni atomowej.
  • ~Pis forever+L.K. ...trolle
    (2018-03-22 07:41)
    Ej ...KACAPY no przecież nie imieniem waszych ulubieńców towarzysza lenina ,stalina albo putina :-)
  • ~najtansze zrodlo energi.
    (2018-03-22 07:41)
    Wydaje mi sie ,ze energia atomowa to energia przyszlosci. Trzeba ja tylko dobrze zabezpieczyc. Nie mozana jej stawiac na zgrozonych terenach (trzesienia , tsunami) .Wszystkie kraje rozwiniete je maja.
  • ~ulisse
    (2018-03-22 08:04)
    JK chce BOMBY!
  • ~toj
    (2018-03-22 08:27)
    Na Boga . Już 30 lat niedługo minie jak Ci co za komuny ***** im się nie zamykały krytykując wszystko od A do Z co zrobiła komuna . Ale komuna zaczęła budować elektrownię atomową i sporo było zrobione a WY potraficie szczekać ,wyzywac się nawzajem i tracić miliardy zł nie wiadomo na co . Przykład prywatne autostrady .Tylko kretyn zgodziłby sie aby jakiś pajac wybudował parę km autostrady na dł 500-600km i miał z tego kokosy bo ni jak je ominąć . To samo z atomem . Płaciliście po 100 tys miesięcznie fachowcą od siedmu boleści którzy nic nie robili a niby mieli się przez lata zajmować tematem Najlepiej tak jak za paliwa podnieść opłatę za prąd do 10 zł KWh i bedzie co rozdawać i jęczeć w radiu o trudnosciach / oczywiście obiektywnych /
  • ~max power
    (2018-03-22 08:33)
    Ktoś musi za to zapłacić więc szykuje się nowy podatek lub wzrost cen energii.
  • ~kicio
    (2018-03-22 09:57)
    polski reaktor jądrowy...znając polską perfekcję, fachowość i poczucie odpowiedzialności to już jest po Europie...
  • ~wert
    (2018-03-22 10:03)
    Elektrownia atomowa to zły pomysł. Stwarza wiele zagrożeń i nie mam na myśli awarii,tylko np. w czasie wojny jest to wymarzony cel dla przeciwnika. Nawet jak po zbombardowaniu czy ataku rakietowym nie dojdzie do napromieniowania to zniszczenie tak olbrzymiej elektrowni spowoduje brak prądu na dużym obszarze. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest budowa wielu elektrowni średnich i małych mocy. Zniszczenie dziesiątek czy setek elektrowni jest nieopłacalne dla wroga ponieważ pociąga za sobą znaczne koszty i z punktu widzenia organizacji takich działań jest nierealne do wykonania. Najlepiej do tego nadają się elektrownie wodne,ponadto zbiorniki retencyjne chronią przed powodzią.
  • ~Mini Strand
    (2018-03-22 10:43)
    A Izrael wyraził zgodę? Nie zrujnuje to "równowagi gospodarczej w Europie"?- jak mówią Amerykanie. Żeby nie było jak w Syrii w 2007 roku
  • ~kameleon
    (2018-03-22 13:25)
    zapotrzebowanie na energię wzrasta i będzie jeszcze wzrastało. W Niemczech już po cichu wycofują się z wycofywania z atomu.. Póki co nie ma opcji albo atom albo jaskinia.
  • ~nazi maxi scleroticus
    (2018-03-22 20:32)
    Chyba ruskie trolle mają problem :) :) Będą gaz do Europy wozić helikopterami, albo zużyją do grzania wszystkich rezydencji członków partii rządzącej
  • ~g.pomorski
    (2018-03-23 03:01)
    Tiaaa, kolejne plany, ekspertyzy, badania środowiskowe, ekspertyzy, spółki, spółki córki, konsorcja, konsolidacje... stołki, stanowiska, premie... bo przecież nie chodzi o to by WY-BUDOWAĆ, a jedynie by BUDOWAĆ (!). Jeśli czasów PO były minister Grad jako prezes PGE EJ-1 zarabiał po 100tys./miesiąc, to czy za czasów PIS kolejni ludzie z władzy nie mogą?
  • ~Filip
    (2018-03-23 08:29)
    Przestać gadać tylko zaczynać budowę, elektrownia powinna nosić imię Marii Skłodowskiej-Curie.
  • ~fghj
    (2018-03-23 09:07)
    Tyle kasy w błoto. Dlaczego Niemcy ciągną gaz z Rosji, bo zamykają elektrownie atomowe i węglowe, a przechodzą na gazowe! Gazowe można włączyć i wyłączyć bez rozruchu. A to ma być etap przejściowy do energii ze źródeł odnawialnych. Już teraz dorównują konwencjonalnym, a za 10 lat będą eksporterem, a my "wungiel kuń i PiS"!
  • ~To, że będzie najdroższy na świecie - wiemy od dawna -
    (2018-03-24 04:53)
    bo w Polsce wszystko jest najdroższe, na przykład budowa autostrad i opłaty za przejazdy tymi "autostradami"! - Pytanie jest jednak, czy ten "atom" w ogóle kiedykolwiek "będzie"?! - Dodam, że urzeka mnie pieszczotliwa nazwa "jądrówka"! - Może by tak na początek wypuścić wódkę o tej nazwie z akcyzą pokrywającą przynajmniej koszty "planowania" i promocji owej "jądrówki"?
  • ~A może lepiej - zamiast bawić się w takie drobiazgi
    (2018-03-24 05:04)
    - od razu oglosić jakiś nowy Plan Sześcioletni - albo nawet Sześćdziesięcioletni...?
  • ~xyz
    (2018-03-24 10:37)
    Szykują się gigantyczne podwyżki w każdej dziedzinie gospodarki !
  • ~Alan
    (2018-03-26 00:08)
    Na dzień dzisiejszy w Polsce przyszłość ma tylko czysta - zero emisyjna energetyka weglowa. Zasoby wegla zweryfikowane mamy na 200-300 lat nie mówiąc o pokładach nie odkrytych. Natomiast zasoby paliw rozszczepialnych szacuje się na góra 40 lat a co potem?! Jaka będzie cena tych paliw za chociażby 10 lat. - dla tego przewidujące mocarstwa już dziś wycofują się z energetyki jądrowej w którym my dopiero chcemy wejść... A co z zimna fuzją, przecież energetyka ta miała być już dostępna. - czyżby świadomie blokowano projekty z nią związane?!!

Może zainteresować Cię też: