Ropa z Iranu płynie do Polski. Dla Orlenu transportuje ją największy tankowiec, jaki jest w stanie przepłynąć Kanał Sueski

| Aktualizacja:

W połowie kwietnia dotrze do Polski tankowiec z ładunkiem 130 tys. ton ropy naftowej z Iranu przeznaczonej dla rafinerii PKN Orlen w Płocku. Dostawa surowca jest w drodze. Tankowiec, największy, jaki jest w stanie przepłynąć Kanał Sueski, wypłynął już z wyspy Kharg.

wróć do artykułu
  • ~PIS zgłupiał?
    (2018-03-21 18:46)
    przecież Iran to największy wróg Izraela, USA i Arabii Saudyjskiej, razem z Putinem walczy ramie w ramię z amerykańskim bękartem obcinaczy głów z ISIS, Rosja sprzedaje Iranowi najnowocześniejsze rakiety, Iran pomaga w Jemenie w walce z Arabią, Iran pracuje nad bronią atomową a PIS kupuje od nich ropę wspomagając "reżim"? Kaczyński z Morawieckim zgłupieli? co na to prezydent Duda, przecież tak nienawidzą Putina , że nie złożyli mu gratulacji, chcieli wyjść przed szereg a tu zimny prysznic, Trump i Merkel złożyli gratulacje, gdzie PIS uczył się dyplomacji? w San Eskobar?
  • ~cała naprzód
    (2018-03-21 13:36)
    Iran, Chiny, Rosja to sa partnerzy dla Polski godni zaufania, a tamte inne naiwyższy czas zaorać i poczekać czy coś z tego jeszcze wyrośnie
  • ~Filip
    (2018-03-21 21:16)
    Trzeba kupować ropę wszędzie gdzie są dobre ceny.
  • ~Eu
    (2018-03-21 13:57)
    Obajtek to ten nowy Prezes Orlenu ktury zostal przywiezony w teczce jak za komuny
  • ~znafca
    (2018-03-21 15:08)
    a co bedzie jak Trump nałoży nowe sankcje na Iran oraz firmy z nim handlujace ??
  • ~santonello
    (2018-03-21 14:50)
    Świetnych sobie partnerów dobierają pisowskie kacyki. Kiedy odwiedzi nas "ciepły człowiek" Łukaszenka? A może PiS zamierza wysłać polski kontyngent do Syrii, aby pomóc Rosjanom w mordowaniu cywilów, kobiet i dzieci? Ile by z tego było ropy! Obłowilibyśmy się że ho ho!
  • ~FORA ZE DWORA PISOWSKA KASTO!
    (2018-03-21 15:04)
    Burmistrz Pcimia z PiS postanowił wesprzeć irański program jądrowy...
  • ~Cicero
    (2018-03-21 20:51)
    Petroleum Non Olet
  • ~[\/].[|-|]
    (2018-03-22 11:07)
    O tym pisze gdy mowie że Polska musi przestać opierać się wyłącznie na USA - sojusz strategiczny z USA jakkolwiek pożądany jest dla Polski niezbyt pewny ze względu na Izrael który nienawidzi Polski i Polaków - musimy szukać sojuszy alternatywnych - z punktu widzenia energetycznego Iran jest nam bliższy genetycznie (Polacy są spokrewnieni z Persami) a i historycznie raczej mamy pozytywne relacje (Polska jest pamiętana w Iranie pod nazwa Lechistan i Irańczycy maja pozytywne skojarzenia z nami). Jeśli chodzi o Rosję to jest ona zagrożeniem nie tylko dla Polski ale i dla Chin i to właśnie Chiny powinny być naszym sojusznikiem strategicznym a nie odległe USA które graniczą z Rosja tylko przez Alaskę. W ciągu 10 lat jesteśmy w stanie zapewnić Polsce pełne bezpieczeństwo i zbudować armie zdolna do odparcia każdego konwencjonalnego ataku w Europie. Do wszystkich tych rzeczy potrzeba jednak prawdziwie pro-polskiego rządu. Ani PiS ani PO z częścią ułamkowa N (PO.N) nie są pro-polskimi rządami.
  • ~Maslanov
    (2018-03-23 20:00)
    Da wam Trumpek sprowadzać ropę z wrażego Iranu, że z podziwu nie wyjdziecie.
  • ~543
    (2018-05-04 19:15)
    Port północny w ramach zabezpieczenia desyrtyfikacji w rope wybudowano w 1976-1980 r.Niech żyje Wielki Polak pan Edward Gierek.

Może zainteresować Cię też: