Program 500 plus zniechęcił do pracy 103 tys. kobiet

| Aktualizacja:

103 tys. kobiet było zawodowo nieaktywnych w I kw. 2017 r. z powodu 500 plus – wynika z analiz Instytutu Badań Strukturalnych. 

wróć do artykułu
  • ~Both
    (2018-03-26 20:29)
    Niestety może w micro skali, ale zauważyłem, że niestety tak to działa... Firma 30 pracowników i sprzątaczka się zwolniła (troje dzieci)... 500 PLUS powinno być dodatkiem do pensji, albo zwolnieniem z podatku / składek itp. Bo aktualnie niestety rozwala gospodarkę...
  • ~DM1
    (2018-03-21 11:27)
    re:Andi....O to wlasnie kobiety caly czas walczyly, zeby zostac w domku i rodzic dzieci. Islam sie klania ! A moze tak nie posylac dziewczynek w ogole do szkoly? Bo i po co?
  • ~koszalinianka
    (2018-03-21 09:15)
    Odchowają dzieci i wrócą do pracy. Co tak żałujecie dzieciakom, że mają mamę w domu? Wam było tak fajnie z kluczem na szyi?
  • ~DM1
    (2018-03-21 07:11)
    Mysle, ze chodzi tylko o mezatki. Samotna matka nie moze sobie pozwolic na rezygnacje z pracy. Obojetnie jakiej.
  • ~tod
    (2018-03-21 00:48)
    i bardzo dobrze ze matki moga same opiekować sie dziećmi,mam siąsiadkę co wczesśniej nie wiedziała czy zostac z chorym dzieckiem czy iśc do pracy bo szef powiedział ze albo pracuje ,albo bedzie zwolniona ile razy płakała martwiła sie o dziecko wiec dzieki BOGU ZE JEST 500 I moze byc ze swoimi dziećmi
  • ~Andi
    (2018-03-21 00:13)
    I cóż w tym dziwnego skoro zarobki są niższe od zasiłku a rząd uzależnił zasiłek od zarobków . Dzięki temu że kobiety nie pracują spadło i bezrobocie Tyle tylko że osób pracujących jest jeszcze mniej niż było
  • ~sos///
    (2018-03-20 22:07)
    niech rzad zlikwiduje te 500 plus i bedzie po sprawie nikt nie bedzie odwodawac tycy 500 plus bo nie bedzie ich i bedzie s prawiedliwie
  • ~marian
    (2018-03-20 19:16)
    Ciekawe skąd takie wnioski? Każdy kto ma dziecko, jedno lub więcej, wie dobrze, że 500zł to idzie w niecały tydzień - 2000zł to realna kwota przy której rozsądna kobieta może zrezygnować z pracy w okresie niemowlęcym swojego dziecka, bo tyle idzie na opiekunkę jeśli się do pracy na 8h chodzi. Tyle w temacie, artykuł sponsorowany :-)
  • ~amira
    (2018-03-20 16:33)
    znam osobiście dwie,które jak wiele pracują na czarno
  • ~amira
    (2018-03-20 16:29)
    wiele z nich pracuje...na czarno znam takie i śmieją się w kułak
  • ~Batko-Macisław Płatow
    (2018-03-20 16:10)
    Jak PiS mógł poprawić Dole NIEWOLNIC.Jak śmieli.
  • ~ mirek
    (2018-03-20 15:37)
    to sa prawdziwe matki i kobiety ktore chca wychowac dzieci na normalnych ludzi bo N owoczesna z tych dzieci zrobila by nienormalne przez puszczenie ich na pastwe losu
  • ~Anna
    (2018-03-20 14:43)
    Mam nadzieje , ze jak PO wygra wybory to zlikwiduje 500+
  • ~Marcin z Pacanowa
    (2018-03-20 14:27)
    W Niemczech kilka milionów Niemek opiekuje sie dziećmi i nikt nie podnosi głosu, dostają ok. 1000 € socjalu (zasiłek wychowawczy).
  • ~troll_buster
    (2018-03-20 13:11)
    Jak zwykle pisowskie trolle nie dostrzegają problemu :-( A co będzie jak tym kobietom dzieci dorosną - zostaną bez pracy, bez perspektyw na pracę (brak doświadczenia), bez emerytury etc.
  • ~www
    (2018-03-20 13:04)
    to 100tys bedzie mialo jeszcze nizsze emerytury, jak dodac do tego obnizony wiek emerytalny - większość kobiet bedzie dostanie minimalnej za 20 lat. Na razie bal na Titanicu, wiadomo, rachunek przyjdzie później.... :( Żeby nie było że tylko krytykuję, biedę należy zwalczać ale mądrze - ulgi podatkowe, żłobki, długi macieżyński (dziękujemy Ci Tusku!), a nie zachęcać do pozostawania w biedzie i przekazywania jej dalej!
  • ~wale robote
    (2018-03-20 12:44)
    Dzieci chowaja rodzice ...nie panstwo PO lewacku.
  • ~wadi51
    (2018-03-20 12:01)
    a jak przyjdzie czas na emeryturę to będzie wielki płacz i narzekanie że mało emerytury, całe pokolenia z dziećmi pracowały a tym lalom nie chce się pracować, moi rodzice wychowali czworo dzieci, dojeżdżali daleko do pracy.
  • ~PMR
    (2018-03-20 11:58)
    A zwróciliście uwagę, Korposzczury, na stale powracający argument. Że mając trójkę dzieci i minimalną pensje to rachunek jest podobny. Natychmiastowa zmiana mentalności przedstawicieli Januszy Biznesu, który traktuje swojego pracownika jak poddanego i może zmienić go w każdej chwili spowodowałaby mniejszy odpływ tych Kobiet. Owszem za niewielkie kwalifikacje mozna zapłacić mniej, ale nie jałmużnę bo Ustawa nakazuje, a proporcjonalnie do wiedzy i zaangażowania, żeby taka Kobieta nie musiała tyrać w nadgodzinach, czy po nocach, co Wy, pracownicy Mordoru, akurat znacie, ale nie pamiętacie o po pracy zalejecie się w trupa na Zbavixie. Powrót do domu i dodatkowe obowiązki, nie leczenie kaca, dzieci dom też wymaga nakładu pracy. Zależność jest prosta, lepsza płaca mniejszy odpływ pracowników.
  • ~DM1
    (2018-03-20 11:50)
    Nie myslao emeryturze. Kiedys zacznie sie wielki placz...

Może zainteresować Cię też: