Już nie siła robocza, a klient. Polskie firmy biją się o Ukraińca

| Aktualizacja:

Do niedawna Ukraińcy traktowani byli jedynie jako tania siła robocza. Teraz polskie firmy stają do boju o Ukraińców-klientów. Sprzedają im już m.in. dedykowane konta bankowe, komórki, kursy prawa jazdy, a nawet… usługi concierge. 

wróć do artykułu
 • ~Patriota
  (2018-02-05 22:48)
  Cieszę się, że do Polski przyjeżdżają ciężko pracujący obywatele Ukrainy. Wykonują prace, do których i tak nie da się znaleźć chętnych Polaków. Polacy będą emigrować na Zachód, ze względu na chociażby lepszą tamtejsza publiczną opiekę zdrowotną, której jakość w Polsce jest ciągle niska. I naprawdę nie są temu winni goście z Ukrainy.
 • ~Ktosik
  (2018-02-16 14:11)
  Nie rozumiem dlaczego materiały rosyjskojęzyczne? Ukraiński jest podobny do ruskiego ale to tak jakby dla Polaków robić materiały po słowacku.
 • ~przeczytaj
  (2018-02-18 16:52)
  kolejne kłamstwa dotyczące imigracji ukraińskiej sponsorowane przez właścicieli agencji pracy zarabiających na zatrudnianiu tychże imigrantów ukraińskich w polsce dopóki nie będzie rzetelnej uczciwej debaty na temat masowej imigracji ukraińskiej dopóty będa powstawac propagandowe pseudoartykuliki pod teze - jak ten w rzeczywistości to wcale nie pokazuje, że ukraińcy zostawiają w polsce jakieś duże kwoty pieniedzy, tylko to, ze wcale nie integrują się i nie asymilują bo potrzebują nawet ulotek w j.ukraińskim - mimo podobieństw pomiędzy j.polskim a ukraińskim bardzo dużo z nich go nie potrafi albo umie słabo - i to własnie pokazuje ten artykuł. i teraz porównanie do sytuacji polaków w uk - czy ktoś tam robił ulotki z ofertą w j.polskim? nie widziałem ani nie spotkałem się z tym, no może gdzieś tam była jedna taka sytuacja, och, może zatrudniono kogos ze znajomością j.polskiego gdzieś w jakimś oddziale banku - tyle i nic więcej. to wszystko są pojedyncze przypadki w uk tymczasem w polsce analogiczna sytuacja w stosunku do ukraińców jest nagminna no i jeszcze jedna teza, której autor artykuliku nie był w stanie żaden sposób udowodnić - mianowicie, że ukraińcy zostawiąj w polsce duże pieniądze - no właśnie nie - praktyka pokazuje, że większość z nich ( lub zdecydowana większość ) mocno oszczędza, nie wydaje pieniędzy i przesyła je na ukrainę, więc negowanie tego faktu i tworzenie innej rzeczywistości to cyniczne kłamstwo i absurd
 • ~Віталій
  (2018-06-13 11:54)
  Не ображайтесь на нас браття поляки, ми вам не бажаємо зла. Давайте жити разом і дружно.

Może zainteresować Cię też: