Polska blokada gazociągu Nord Stream 2. Rosyjską rurę da się zatrzymać

| Aktualizacja:

Koalicja na rzecz blokady budowy gazociągu Nord Stream 2, którą chce stworzyć Mateusz Morawiecki, nie powinna składać się tylko z Polski i Ukrainy. Inne kraje basenu Morza Bałtyckiego mogą się chcieć przyłączyć.

wróć do artykułu
  • ~slazak
    (2018-01-24 06:36)
    Wasz geniusz i wladca miedzymorza bedzie Niemcom tlumaczyl po angielsku jak maja pilnowac swoich interesow.
  • ~reals
    (2018-01-24 07:00)
    Nie rozumiem tak wielkiego zaangażowania Polski w sprzecie. Moim zdaniem Polska powinna zająć stanowisko neutralne , albowiem ma już LNG i będzie miala Baltic Pipe - czyli niezależność od Rosji. Lepiej byłoby aby Polska wyłączyła się ze sprawy w zamian za korzystne ceny gazu z Rosji
  • ~qqq
    (2018-01-24 07:30)
    Ostatnio dużo miejsca media światowe poświęciły losom tankowca ktory wiózł rosyjski skroplony gaz z Rosji do USA, tankowiec należał do armatora francuskiego. Coś mi mówi, że to ten gaz będziemy kupować od USA za podwójną/potrójną cenę.
  • ~Filip
    (2018-01-24 07:53)
    Sam tytuł tego artykułu jest antypolski. Polsce chodzi o bezpieczeństwo energetyczne Europy środkowej. Nord Stream2 to w przyszłości problem dla Niemców bardziej niż dla Polski. Tylko oni jeszcze nie znają ceny za uzależnienie od jednego dostawcy.
  • ~inzynier
    (2018-01-24 07:56)
    Jest lepsza droga, a to zbudowanie w Polsce instalacji do przetwarzania energii geotermalnej w prad elektryczny, ktore juz istnieja na Islandii. Polska ma najwieksze zasoby energii geotermalnej w Europie, a energia geotermalna jest bardziej czysta niz gaz, bo gaz jest spalany, a cieplo nie jest spalane. Wowczas import gazu nie bylby potrzebny, a Polska by zarobila, ale polski rzad nie chce, zeby Polska zarobila, bo mu zalezy tylko na tym, zeby Rosja nie zarobila.
  • ~Batko-Macisław Płatow
    (2018-01-24 09:40)
    Ale mamy Amatorów w rządzie. Rosja już Niemiaszkom powiedziała ,rok 2020 koniec tranzytu gazu przez Polskę.I nie ważne czy będzie ,czy nie będzie Druga rura.A Niemcy mają świadomość ,że wtedy tzw.Niemcy Wschodnie( byłe NRD przechodzi na Bio Gaz). Już tego NIC nie zmieni.
  • ~ppp
    (2018-01-24 11:40)
    Uniezależnienie się od Rosjan i Niemców w każdej płaszczyźnie gospodarczej to jedyny sposób na powstanie Silnego Państwa Polskiego jako Patrona Narodów Słowiańskich.
  • ~Swinton
    (2018-01-24 12:04)
    Rurę można łatwo zablokować i szkoda że poprzedni rząd tego nie zrobił. Wystarczyło kupić jakiś stary statek o takim zanurzeniu by mu rura przeszkadzała.
  • ~ksionc z Sokolki
    (2018-01-24 12:22)
    Litwa to najbliższy sojusznik Ukrainy. Jako pierwsze państwo NATO zaczęła dostarczać walczącym w Zagłębiu Donieckim Ukraińcom broń, na długo zanim zgodę na takie działania wydały rządy w Ottawie i Waszyngtonie.----------------------------------------------------------------------------------------- Chce tylko dodac, ze Ukraina ( kraj napadniety przez Rosje ) eksportuje do Rosji ok. 80 % broni, wyprodukowanej w tym kraju ! Po kiego h a ta wojna w Donbasie i ( oficjalnie ) ponad 10 tys. zabitych ?
  • ~chora polityka ustrojowa
    (2018-01-24 14:43)
    Tu nie chodzi nie tylko o sprawy gospodarcze, to jest chora polityka Polski, Ukrainy i Rosji. Tu sie nie wymaga, zeby te trzy kraje poszly po rozum do glowy. Tu sie wymaga, zeby reszta Europy wywierala presje na jedna ze stron. A dokladnie mowiac chodzi o nacisk reszty Europy na naszych aktualnych juz nawet oficjalnych wrogow.
  • ~cobra7777
    (2018-01-24 17:20)
    ale pilnują ażeby nikt nie przedstawił prawdy o faktycznych przesłankach budowy Nord Streamu. Mojej opinii nie zamieścili bo prawda jest szczególnie brutalna dla wszelkiej maści solidaruchów i pisuarów.
  • ~backspace
    (2018-01-24 20:08)
    Dlaczego my się ********** miedzy wodke a zakaske? Dlaczego aż tak dbamy o to aby Rosja nie grozila Niemcom i calej UE odcieciem gazu? Co to nas obchodzi, przeciez naszym ukrytym zamiarem jest jej opuszczenie? Chodzi tylko o pokazanie jacy to my jestesmy pzrewidujacy czy ukrycie faktu, ze wyszlismy na durni???
  • ~sarmata
    (2018-01-26 15:30)
    Nie rozumiem w czym nam przeszkadza ten Nord Stream II! Przecież już 2022 r nie będziemy brać gazu z Rosji, bo będziemy mieć gaz z USA (rosyjski oczywiście, tylko drożej) ale już pomijając to, że płacimy już więcej, a będziemy płacić jeszcze więcej, więc co nas obchodzi którędy będą Rosjanie przesyłać gaz? Wystarczy dogadać się z Rosjanami, żeby nie kolidował z norweskim, i po sprawie! Straszą że Rosjanie zakręcą nam gaz, a to się jeszcze w historii nie zdarzyło! Jak ukraińcy nie ukradli, to gaz płynął!
  • ~łon
    (2018-01-26 15:40)
    Nie, rosyjskiej rury nie da się zatrzymać!
  • ~poli
    (2018-03-10 13:38)
    gazociąg nord ruszy w marcu 2018 rok!!!!!!!!!
  • ~polska
    (2018-03-15 15:23)
    gazociag nord stream 2---ruszy w marcu 2018 rok!!!!!!!!!pewniakiem sobie!!!!!!!!!!!!!!

Może zainteresować Cię też: