Bankierzy myślą jak taksówkarze. Zwalczają kryptowaluty jak korporacje Ubera

| Aktualizacja:

Kryptowaluty eliminują konieczność istnienia banków centralnych, redukują wpływ rządu na rynek. I ograniczają konieczność istnienia pośredników.

wróć do artykułu
 • ~bartolo
  (2017-12-11 12:29)
  autor tego artykułu widzi tylko jedną stronę medalu, jak to często bywa u entuzjastów jakiś rozwiązań, bitcoin powinien zostać zdelegalizowany przedewszystkim dlatego że jest poza wszelką kontrolą - dzięki niemu można prać pieniądze, płacić za zabójstwa, narkotyki, handel ludźmi i wiele innych nienamierzalną walutą. A jeśli chodzi o ryzyko to wachanie kursowe bitcoina są ogromne, idące w tysiące procent, a wystarczy popatrzeć jakich problemów narobiło ludziom przecena franka (coś koło 100% co przy tysiącu czy nawet więcej % jest niczym) co więcej przez ciągła zmianę wartości bitcoin przestaje być środkiem płatniczym a powoli staje się tylko towarem spekulacyjnym.
 • ~Don Biszkopt
  (2017-12-11 12:39)
  Pieniądz to władza. O pieniądz toczono wojny. Jeśli ktoś myśli że bankierzy kontrolujący całe państwa oddadzą władzę bez wojny to się myli. A tak przy okazji: kupujta bitkojna, kupujta bitkojna, można szybko zarobić a się nic nie narobić!
 • ~yeti
  (2017-12-12 09:05)
  Wszędzie bitcoin, już boję się lodówkę otworzyć, a to może oznaczać, że nadszedł czas strzyżenia baranów
 • ~miklosz
  (2017-12-11 14:42)
  szczam na der dziennik
 • ~fred
  (2017-12-12 21:46)
  Sebciu nie agituj bowiem bitcoin dla rynku walutowego jest tym czym Amber Gold dla rynku kapitałowego. Finał będzie identyczny tylko skutki globalne. Bitcoin nie ma umocowania prawnego co sprawia, że jest kompletną makulaturą, a przy okazji jest kompletnym nonsensem od strony technicznej. I tak wogóle to powinien być zakazany przez KNF już dobrych kilka lat do tyłu. Kto tam pracuje?
 • ~Budowlany
  (2017-12-13 19:02)
  Kryptowaluta ? A na czym oparta i jak się ma to do gospodarki. Nastepny przekręt tym razem azjatycki
 • ~Moim zdaniem tytul wprowadza w blad
  (2017-12-13 20:14)
  "Bankierzy" juz dawno pracuja nad wlasnymi krypto tokenami bo to nie jest narazie zadna waluta. Prywatnie wymyslane i kreowane serie tokenow jak np. "Bitcoin" przedstawia sie sprzedaje sie masom jako cos niby walute, czesto namacalna w postaci zlotego krazka z takim lub innym symbolem. Wszystko by ocieplac owy wizerunek, zaufanie a tym samym nakrecac szal, ktory na tym punkcie zapanowal, zwlaszcza wsrod medialnych ewangelistow owych tokenow. Czy "DLT"- Distributed Ledger Technology ma przyszlosc? Jak najbardziej. Pytanie tylko w jakiej formie i czy musi to kosztowac przecietnego czlowieka dziesiatki tysiecy dolarow tak jak to majetni tego swiata oraz ich ewangelisci przedstawiaja w przypadku prywatnych tokenow typu "Bitcoin" ?
 • ~jkg
  (2017-12-13 15:20)
  zwykła piramida finansowa, ale głupich nie sieją, tylko producenci kart mają żniwa i zbyt bubli

Może zainteresować Cię też: