Nie tylko karuzele VAT, czyli jak zrobić w konia ministra finansów

| Aktualizacja:

Zwalczanie podatkowych nadużyć to gra, w której pierwszy ruch zawsze należy do oszusta. Ale to fiskus powinien mieć ostatnie słowo.

wróć do artykułu
 • ~Wacik
  (2017-11-12 10:27)
  Artykuł taki jak ten ma na celu wystraszenie potencjalnych specjalistów od VATu, a nie opisanie całej sprawy. Organy kontrolne nie są w stanie skontrolować wszystkich i wszystkiego, więc liczą, że podatnicy sami zaprzestaną optymalizacji VATowskiej. Problem natomiast dotyczy samego istnienia podarku VAT jako najbardziej mafijnego i korupcjogennego narzędzia fiskalnego we współczesnym świecie.
 • ~optymalizator
  (2017-11-14 11:17)
  Brawo!! Tak trzymać, niech wszyscy się dowiedzą, jak się unika podatków !! Koniec z ośmiorniczkami :D Dzięki za dobre rady, przydadzą się :) Przypominam, że Państwo nie ma swoich pieniędzy i wszystko czym dysponuje to haracz ściągany z nas :)
 • ~kagga
  (2018-10-18 01:30)
  Dobrze, że się za to wszystko już wzięli i skala zjawiska jakim są karuzele vatowskie znacznie spadła. Tyle lat wcześniej nikt nic z tym nie zrobił. Zwiększenie efektywności KAS i wyposażenie agendy w naprawdę solidne narzędzia, split payment, pakiet paliwowy... To nie tylko hasła! Bo jak w 2015 roku mieliśmy lukę vatowską 25%, tak w 2017 r. 14%. Liczby mówią same za siebie!