Zmiany w kredytach hipotecznych? "Mieszkanie za klucz - to byłaby nowość"

| Aktualizacja:

Wypracowanie dobrych praktyk w zakresie kredytów na stałą stopę zwiększy przejrzystość informacyjną tych produktów i pozwoli na podejmowanie trafniejszych decyzji przez kredytobiorców - mówi w rozmowie z DGP Marek Chrzanowski, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego.

wróć do artykułu
  • ~Ewelina
    (2017-10-30 09:30)
    PetRUSEK nawijał w medjach u Tusskussa o FRANKACH jakie to opłacalne niech teraz odPOwie za te brednie przed TRYBUNAŁEM STANU że ludzi robił w BALONA bo mu zwierzyli jako EKONOMIST od przekrętów
  • ~Pozwałem bank za oszustwa!
    (2017-10-30 12:21)
    Ale przecież to nie były kredyty WALUTOWE tylko złotowe NIELEGALNIE powiązane z CHF ? Przecież prawo bankowe nie pozwalało udzielać takich kredytów. Dlaczego ludziom mydli się oczy kłamstwami zamiast powiedzieć jaka jest prawda, że to wszystko zrobiono z naruszeniem prawa unijnego, polskiego, bankowego !!!! Ile jeszcze kłamstw banksterzy za pomocą mediów będa nam wciskać?
  • ~Maxim
    (2017-10-30 12:27)
    W jaki sposób udało się temu Panu odnaleźć analogię do uczciwości i braku problemu w zmianie kursu na podobny do kursu sprzed Czarnego Czwartku? O ile się dobrze orientuję, każda z umów miała inny kurs startowy i na pewno dużo niższy niż ten z 2015 roku, zwykle pomiędzy 2.00 - 2.30 zł. W jednym racja, żadna ustawa o przewalutowaniu niepotrzebna, bo nie da się przewalutować złotówek na złotówki. Kredyty indeksowane kursem walut są złotówkowe i od początku takimi były.
  • ~niefeankowski
    (2017-10-30 12:32)
    KNF powinien zmienić nazwę na "Komisja opieki nad zyskami banków" Jeżeli szef instytucji, która ma nadzorować rynek finansowy nie respektuje zapisów polskiego prawa bankowego, kodeksu cywilnego, nie respektuje wyroków Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który zapisy z umów niby w CHF, uznał za niedozwolone w obrocie z konsumentami, a polskie prawo mówi, że klauzule niedozwolone nie wiążą z mocy prawa i wstecz to ten Pan pomylił miejsca pracy i winien się przenieść do ZBP (lobbysta bankowy). Takie stanowisko potwierdza również Sąd Najwyższy w wyroku III CZP 42/17. Co więcej na to samo wskazuje konsumencka dyrektywa EWG 93/13. Ustawa "kredyt na kredyt" nie tylko nie rozwiązuje problemu, ale spowoduje powrót problemu ze zdwojoną siłą po wygaśnięciu tzw. pomocy dla kredytobiorców - wówczas kredytobiorca będzie miał 2 kredyty do spłacenia - to wpuszczanie kredytobiorcy w pętlę zadłużenia. Następny temat - Getin. Przedsiębiorca, który nie umie zarządzać swoim biznesem ogłasza upadłość, a tu jakieś pakiety zwolnienia z podatków etc. który prywatny przedsiębiorca z branży innej niz bankowa może liczyć, że fiskus zwolni go z płacenia podatków (pit, vat), bo mu nie idzie? KNF powinno się wpisać na listę ostrzeżeń publicznych, bo jest kontrola zagrożeniem dla finansów wszystkich Polaków,
  • ~asd
    (2017-10-30 12:51)
    info od mec. Jacka Czabańskiego: "Dwójka prawników - r.pr. Anna Cudna-Wagner oraz adw. Bartosz Miąskiewicz - reprezentuje wiele banków (w tym mBank) w procesach o kredyty powiązane z kursem waluty obcej. Jak już wiadomo, Rafał Wagner, mąż r.pr. Anny Cudner-Wagner - jest sędzią Sądu Okręgowego w Warszawie (aktualnie delegowanym do Sądu Apelacyjnego) i przewodniczącym wydziału I Cywilnego, który rozpoznaje sprawy przeciwko mBankowi. Sąd udzielił mi jednak informacji, że SSO Rafał Wagner nie bierze udziału w żadnym postępowaniu i Prezes Sądu nie widzi problemu. Teraz się dowiedziałem, że mama adw. Miąskiewicza - Marzena Miąskiewicz jest sędzią Sądu Apelacyjnego w Warszawie w V Wydziale Cywilnym. Wydział ten zajmuje się apelacjami od wyroków zapadłych w wydziale II i IV Sądu Okręgowego, w tym przeciwko mBankowi. Trochę za dużo tych powiązań rodzinnych pomiędzy pełnomocnikami banków a sędziami sądów warszawskich. Myślę, że władze obu sądów: Okręgowego i Apelacyjnego powinny wyjaśnić sprawę i zapewnić pełną przejrzystość postępowania, tak by było oczywiste, że sędziowie, którzy są rodzinnie powiązani z pełnomocnikami banków nie mają żadnego wpływu na orzecznictwo w tych sprawach."
  • ~MS
    (2017-10-30 13:00)
    Ile w PL jest kredytów walutowych ? Celowe takie nazewnictwo dziennikarza ? A do tego ekspert potwierdza. Ja widzę jeden problem. Jak przewalutować złotówki na złotówki?
  • ~gugulak2
    (2017-10-30 13:53)
    Ten post umieszczam jeszcze raz na głównej stronie, bo omyłkowo jest w komentarzach do wypowiedzi Jakie kredyty walutowe? jak niezgodnie z prawem polskim (art. 69 prawa bankowego) udzielano kredytów złotowych indeksowanych lub denominowanych do chf na podstawie sprzecznych z prawem jednostronnie przez bank ksztaltowanych klauzul ???? Jak bank mógł działać na postawie swobody prawa cywilnego, jak jego zakres działań precyzuje ściśle prawo bankowe, nie prawo cywilne? I jak ten pismak bankowy może twierdzić, ze niepotrzebna jest ingerencja państwa w te pseudokredyty, jeśli kurs spadł do poziomu ze stycznia 2015 r? A co z pozostałymi 85 procentami bandyckiego haraczu wynikającego ze wzrostu franka z poziomu 1,9 do poziomu 3.75 pln? To kolejny zamówiony przez banksterów artykuł wpływu, całkowicie niewiarygodny i sprzeczny z rzeczywistością. Banki i władza zostały opanowane przez przestępców finansowych, Trzeba w drodze wyborów poprzeć wszystkich tych którzy gwarantują rozliczenie aferzystów. Dobrym krokiem jest komisja śledcza dotycząca pseudokredytów we franku w sejmie. Trzeba uważnie obserwować kto tę komisję poparł, a kto się uchylił lub był jej przeciwny. PIS się uchyla od udziału w społecznym rozliczeniu banksterów, trzeba poprzeć inną siłę polityczną zdolną egzekwować katolicką etykę w aspołecznym działaniu bezkarnych korporacji.
  • ~Frank
    (2017-10-30 16:10)
    Jaka ustawa???!!? Po co?!?!? !banksterzy nielegalnie wpuscili nas w lichwe to teraz muszą ponieść tego konsekwencje!!!!!!!!!! !!!!!!!!dostałem 400 tyś zł kredytu pseudo hipotecznego spłacam regularnie 10 lat a obecnie do spłaty mam 720 tys zł!!!!!! Lichwa!!!!! Hańba i wstyd!!!!!!!!!!!!!!!! Banksterzy!!!!!
  • ~skrzypi
    (2017-10-31 22:26)
    Hej frankowicze !! co było dzisiaj na obiadek?? polski kawior, czyli kaszanka?!! Fuj!! niedobre. Sprzedawajcie swoje apartamenty, zanim komornik tego nie zrobi!! Przenoście się do , teściowej na kozetkę !! kozetka, niestety, skrzypi, więc bzykać się będziecie tylko raz w tygodniu gdy teściowa jest w kościółku na nieszporach !!