Analitycy ostrzegają: Ceny żywności idą ostro w górę. Najwięcej na tym stracą emeryci i renciści

| Aktualizacja:

Rosnące ceny żywności w sklepach dotykają wszystkich konsumentów, ale najbardziej tej części społeczeństwa, która nie korzysta z ostatniego silnego wzrostu wynagrodzeń czy też transferów socjalnych z programu Rodzina 500 plus - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

wróć do artykułu
  • ~pasożyt pozarządowy
    (2017-11-02 20:24)
    Ceny żywności rosną i będą rosly bo pola leżą odłogiem, unia da unia nakarmi unia dofinansuje, zamienił stryjek unie radziecką na europejską a kijek ten sam, W końcu od roboty są traktory a nie ludzie
  • ~Miko
    (2017-10-27 11:50)
    Ciekawe jak długo jeszcze emeryci i renciści będą głosować na PiS? Swoją drogę uważam to za wielki sukces władzy, że nie dając nic emerytom, kupiła sobie ich przychylność!
  • ~Monachijski
    (2017-10-27 12:03)
    To jest między innymi efekt 500+. Tam gdzie na rynku pojawia się większa ilość pieniądza nie pokryta wzrostem wydajności pracy i wzrostem podaży towarów, automatycznie rośnie inflacja. Reguła stara jak świat kapitalistyczny.
  • ~logos
    (2017-10-27 12:05)
    Dobra zmaiana w akcji - podziekujmy wiesniakom i motłochowi
  • ~Wacek
    (2017-10-27 19:06)
    3dni temu kupiłem kiełbasę kosztowała 18zł dzisiaj ta sama kiełbasa kosztuje 21.50zł taki mały przykład dzięki Jarek jesteś wielki a 500 zł możesz sobie wsadzić tam gdzie słońce nie dochodzi
  • ~Louis Cypher
    (2017-10-27 11:16)
    Emerytom niech starczy modlitwa... mogą pościć 365 roku i być bliżej Boga..
  • ~prezes
    (2017-10-27 13:42)
    Dzięki temu dochody z VATu będą wyższe i znowu młody Morawiecki odtrąbi swój wielki sukces.
  • ~Abcd
    (2017-10-27 19:10)
    Dziękuję ci Dobra Zmiano!
  • ~500+_to_dzisiaj_380+
    (2017-10-28 01:31)
    500+ jest warte dzisiaj 380+ , wszystko tak podrozalo, ze az strach, co bedzie za rok ?!
  • ~Sielankowy kudłacz
    (2017-10-27 19:00)
    Z emerytami to same kłopoty. A to darmowe lekarstwa, a to częste wizyty u lekarzy. Może więc przymusowa dieta starszych ludzi przyczyni się do "poprawy sytuacji budżetu".
  • ~Analityk rynków
    (2017-10-27 19:45)
    To wszystko przez Niemców i Chińczyków ! Niemcom zatruły się jaja , Chińczycy jedzą za dużo masła !
  • ~hamzi
    (2017-10-28 08:40)
    nie od dzisiaj wiadomo, że na inflacji wszyscy tracą a zarabia państwo. Ja oceniam wzrost cen na 10-20% w skali roku bo kupuje wciąż te same rzeczy i widzę co się dzieje. Po okresie deflacji wkrótce cała budżetówka będzie strajkować a podatki zaczną dusić gospodarkę
  • ~Krasnoludek
    (2017-10-28 05:36)
    Pisuweren! Rozum puka ... wpuść go! Co małego obchodzi wzrost inflacji. On nie kupuje. Dla niego kupują ... za nasze (nie jego!) pieniądze. Banda dojąca i bezmyślnie wydająca pieniądze podatników ... powiększane o zadłużanie.
  • ~ziuk
    (2017-10-28 12:16)
    A to niespodzianka! Ceny przez rozdawnictwo poszły w górę. Niesamowite. Gdzie to zapisać?
  • ~ja ... bis
    (2017-10-29 11:28)
    Kto chce ... to pamięta, że mały pisał program PIS w willi Gierka w Klarysewie. No ... i efekty błyskawiczne. Gierek pociągnął 10 lat. Nie sadzę, aby małemu było to dane. Pisuweren znacznie szybciej wywiezie go na taczkach. Oszustwa wyborcze odsłaniają się jak w Fotoplastikonie.
  • ~goska
    (2017-10-30 21:20)
    jedzenie zdrozalo niemiłosiernie, trudno cos taniej gotowac, bo jedzenie z promocji jest niskiej jakosci. Ale drozeje tez prad i gaz! a to tez drenuje kieszen
  • ~przyszły emeryt
    (2017-10-30 13:53)
    Dostaną po 5 -10 zł waloryzacji i gitara..
  • ~Maria Magdalena
    (2017-10-28 16:32)
    Emeryty nie maja dzieci na wychowaniu, kredytów hipotecznych, dojazdów do pracy, konieczność ubrania się do pracy, maja za to co roku waloryzację!!!! a w budżetowce jest zamrożona od 10 lat. emerytom wiedzie się super, warto spojrzeć na przelewy na Rydzyka :)))) kto pracował w banku ten wie :P
  • ~Biskup Schab
    (2017-11-01 08:52)
    PiS gwarantem Biedy w Polsce!
  • ~md
    (2017-10-28 10:11)
    Przecież to nie Rząd podnosi ceny żywności, tylko pazerni hurtownicy i przekupnie, bo zwęszyli świeżą krew w postaci 500+ i wzrostu płacy minimalnej. Ale jeśli uważacie, że wzrost cen żywności to wina Rządu, to głosujcie na PO i Nowoczesną i proście ich by na "dzień dobry" wprowadzili 1000-- i obniżyli płacę minimalną o jakieś 3/4, a wtedy żywność zaraz na pewno bardzo stanieje. Pełnia szczęścia nastąpi wtedy jak będziecie pracowali bezpłatnie i nie dostaniecie żadnych zapomóg, a wtedy żywność w sklepach będzie za darmo... wy głąby.

Może zainteresować Cię też: