Zagraniczne firmy domagają się od Polski 10 miliardów złotych. A to może nie być koniec roszczeń

| Aktualizacja:

10 mld zł to roszczenia zagranicznych firm wobec Polski w 11 postępowaniach toczących się na mocy dwustronnych umów o ochronie inwestycji (BIT). Może być ich więcej.

wróć do artykułu
  • ~Ozz
    (2017-10-18 08:28)
    Koszerne złodziejaszki usiłują kraść w inny sposób
  • ~slazak
    (2017-10-18 11:49)
    jeszcze wam wasza zlodziejsko-zebracza mentalnosc bokiem wyjdzie
  • ~Oberwak
    (2017-10-18 15:23)
    NIE UDAJE SIĘ CWANIACZKOM Z EURO - KOŁCHOZU ZA POMOCĄ LEWYCH FAKTUR WYŁUDZAĆ PIENIĄDZE Z POLSKIEGO BUDŻETU , TO CHCĄ WYŁUDZIĆ KASĘ W INNY SPOSÓB ..........
  • ~Stiff
    (2017-10-18 14:17)
    A za co k...a za co niech nas pocałują w miejsce które im wskażemy będa się wtedy mogli chwalić ,że się z nami całowali
  • ~duck`s pis
    (2017-10-18 08:21)
    No to niech PIS da. Bo ma.
  • ~prawnuk
    (2017-10-18 09:33)
    Niech wystąpią do rządu Niemiec o zabezpieczenie dla nich takiej kwoty z przyszłych odszkodowań za zniszczenia wojenne i zbrodnie na Polakach.
  • ~Athel von Loren
    (2017-10-18 09:21)
    no to bedzie kuniec z 500+ . Powstaje dlug jak za PRLu i katolicki folwark.
  • ~a firmy wnuczki ?, co gadal jeden wnuczek do drugiego
    (2017-10-18 08:39)
    Mogą być następne, bo choć często spory dotyczą inwestorów spoza UE, to wielu z nich rejestruje w krajach Unii swoje firmy córki.
  • ~zyx
    (2017-10-18 09:46)
    BIT - y podpisywane były ponad dwadzieścia lat temu.Wtedy Polska była w innej sytuacji ekonomicznej i chodziło o ściągnięcie inwestycji zagranicznych do kraju. Wówczas, być może, była to konieczność - teraz trzeba to przemyśleć. Rząd - ani ten , ani poprzedni - nie miał z tym nic wspólnego, co z artykułu nie wynika .
  • ~eureka rabobanku
    (2017-10-18 09:32)
    pozywaja polskę ale do tego trzrba mieć odpowiednich polityków jak na przykład eureko gdzie sąd najwyższy orzekł że zarzuty eureko są bezpodstawne ale politycy z popsl wypłacili eureko 8 mld to więcej miż to całe eureko było warte dodatkowo na zabawy POlityków wciągnięty został NBP który wyłożył pieniądze na kupno alcji pzu aby sfinansiwać wypłatę
  • ~taka prawda
    (2017-10-18 18:03)
    PIS kradnie to ma z czego oddać.
  • ~Kermit The Frog
    (2017-10-18 17:11)
    I bardzo dobrze! jak PiSbolszewicka kartoflano-buraczana Bolanda nie potrafi stworzyć odpowiednich warunków dla inwestorów to niech płaci!
  • ~ddd
    (2017-10-18 18:25)
    Niech przejmą nieruchomości Kulczyków. Wszystko na lewo kęcone.
  • ~Et
    (2017-10-20 21:34)
    Etiopia? tak tak - oni beda duzo inwestowac w Polsce.
  • ~ewa koby
    (2017-10-25 19:01)
    ewa koby unia europejska pozwala na okradanie korporacja zloz mineralnych ziemi natury ..lasow wod zrodlanych to skandal wszechswiata
  • ~szeryf lolek
    (2017-10-19 19:49)
    najbogatszy amerykaniec ma 86 mld . w7 mimo że powstał parę lat temu i nic się nie zmienia kosztuje coraz więcej. jak się daje rządzić prywacie z czego 90 % to gangsterzy taki jest efekt. nic nie robić a zarobić zyliardy . komuś te zyliardy trzeba zabrać, oczywiście głupim suwerenom, bo od setek lat tylko nieliczni chcieli ukrócić wyzysk. tacy Francuzi na przykład i tacy PRLowcy ale szybko ich załatwiono . solidarnie !
  • ~ewa koby
    (2017-10-18 20:42)
    ewa koby zygolowskie uklady firm wobec polakow trzeba dokladnie sprawdzic dziennikarze do roboty macie na to prawo jak kazdy prcownik tych firem
  • ~Filip
    (2017-10-19 08:11)
    Zagraniczne firmy mogą nas cmoknąć.
  • ~Janusz S
    (2017-11-19 10:15)
    W skrócie to tak działa: Szumny tytuł: "Polska otrzymuje X mld dotacji na jakąś tam cyfryzację społeczeństwa". Inwestorem zostaje polska firma specjalnie założona przez ZAGRANICZNĄ firmę (!!!) która to dopiero ogłasza przetarg na najtańszego polskiego podwykonawcę aby fizycznie wybudować inwestycję. Na koniec urzędnicy w błyskach fleszy przecinają wstęgi itp. A my ciężko pracujący obywatele będziemy w przyszłości te miliardy spłacać!!! Tylko w latach 2014-2020 tj. 82.5mld EURO.. pytam się GDZIE SĄ TE PIENIĄDZE ???
  • ~Jarosław z Warszawy
    (2017-12-16 18:55)
    PIS zalewa komentarze spamem. Sztab przyznaje, ze to jego ludzie Szefernaker oszukales swoich -- ci na liscie plac PIS - hejterzy, którzy sami sie tym chwalili wyborami a po wygranych wyborach narzekali ze spadla stawka od posta ,sa dzisiaj niezadowoleni .

Może zainteresować Cię też: